HTC Desire 820 telefonunuzda da tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilirsiniz. Üstelik bu işlem için yardımcı bir uygulamaya ihtiyacınız da olmayacak, Desire 820 bu özelliği dahili olarak sunuyor.

Ekran görüntüsü alma özelliğiyle, o an telefon ekranında bulunan görüntüyü kaydederek, galeriye ekleyebilmeniz mümkün oluyor. Ayrıca bu özellik ekran görüntüsü yakalama, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, screenshot gibi bir çok farklı şekilde de adlandırılabiliyor.

Desire 820’de ekran görüntüsü almak için kullanacağınız yöntem diğer HTC akıllı telefonlarıyla aynıdır. Bunun için sadece basit bir tuş kombinasyonu yapmanız yeterli olacak.

İlgili ekrandayken aynı anda ses kısma ve kilit tuşlarına basarak kısa bir süre bekleyin.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Kilit(Güç) Tuşu
htc-desire-820-ekran-goruntusu-alma

Yöntemi doğru uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görürsünüz. Ayrıca telefonun sesi açıksa bir deklanşör sesi de duyacaksınız.

Yakaladığınız görüntü artık galerinizde.

16 thoughts on “HTC Desire 820 Ekran Görüntüsü Alma”
 1. Merhabalar, snapchatte ss almadığım halde ss aldı bildirisi gidiyor karşı tarafa. Bu tuş kombinasyonu dışında bir ss alma yolu var mi? Ss bildirisi gitmesine rağmen galerimde fotoğraf da goruunmuyor. Acaba nasıl mumkun oluyor böyle bir durum?

  1. Hale merhaba. Öyle sanıyoruz ki telefonunda yazılımsal bir hata var. Ya da virüs. Tavsiyemiz verilerinizi yedekleyerek, telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz.

 2. Afedersiniz,benim telefonum htc desire 820 ekran görüntüsü alınıyor fakat galeride görünmüyor. Telefona format attığım halde android’in 5.0.2 sürümü geldiğinden beri böyle ne yapabilirim?

  1. Yöntem yukarıda anlattığımızdır. Bazı modellerde o tarz sorunlar yaşanıyor ve tek çözümü de fabrika ayarlarına dönmek.

  1. Akıllı telefonların bir çoğu ısınır. Eğer aşırı bir ısınma olduğunu düşünüyorsanız yetkili servise başvurabilirsiniz.

 3. Cok tsk benim icin cok yararli oldu htc desire820 kullaniyodum bi normal aramada goruntulu konusma bilmiyorum

  COK TESEKUR EDERIM??

 4. Cok tsk ederim htc desire 820 kullaniyorum bunu bilmiyordum ve ogrendiğim cok ii oldu ama normal aramada goruntulu konusmasini bilmiyorum ama aradtiracam cokkkk tesekurrrr ederim???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir