HTC Desire 816G yekpare kasa yapısına sahip olduğundan bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamıyor. Bu yüzden kullanıcı telefonundan yanıt, tepki, cevap alamadığında, telefonu kapatamadığında yani donma sorunuyla karşılaştığınızda telefonunuzu resetlemeniz gerekmektedir.

İngilizcede resetting veya restarting şeklinde ifadelendirilen işlemi biz ‘resetleme‘ olarak anlatmaktayız. Bu işlem sadece telefonun yeniden başlamasını ve kullanıcı erişimine yeniden açılmasını sağlamaktadır. Yani herhangi bir veri kaybına yol açmaz.

HTC Desire 816G cep telefonunuzu resetlemek için fiziksel tuşlardan yararlanmalısınız. Yapmanız gereken ses açma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, en az 12 saniye kadar beklemelisiniz.

Uygulamayı doğru yaptığınızda telefon yeniden başlayacak. HTC logosunu gördüğünüzde tuşları bırakabilirsin

htc-desire-816g-reset-atma

Resetleme yapmanıza rağmen telefondan hâlâ cevap alamıyorsanız, donanımsal bir arızası olmasından şüphelenebilirsiniz. Bu durumda garantisi varsa yetkili servise, yoksa da herhangi bir teknik servise başvurmalısınız.

One thought on “HTC Desire 816G’ye Reset Nasıl Atılır?”
  1. Merhaba. Sizin youtubda videonuzu izleyip ayni yolla HTC 816 telefonuma format attim. Ancak telefonu acdikdan sonra play store ve youtube acilmiyor. Malesef play store durdu yaziyor girmek istedigimde. Yotubde da ayni sekilde. Acaba ne yapa bilirimmm:(((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir