HTC Desire 816 akıllı telefonunuz donduğunda, takılı kaldığında ve size hiç bir şekilde tepki vermediğinde ilk olarak reset atma işlemini denemeniz gerekir. Bu tip sıkıntıların genel sebebi işletim sistemi sıkışması-şişmesi olduğundan reset atma işlemi sorununuzu çözecektir.

Reset atma işlemiyle telefonunuzdan herhangi bir veri silinmeyeceği gibi sadece yeniden başlatma sağlanacak. Bu yüzden telefonunuza herhangi bir zararı olmaz.

Desire 816 modeline reset atma yöntemi de güncel Htc modelleriyle aynı. Yapmanız gereken ses açma ve güç(kilit) tuşlarına telefon kapanana kadar, yaklaşık 10 saniye süreyle basmak. 

htc-desire-816-reset-atma

İşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda görebilirsiniz.

Telefon yeniden başlamasına rağmen hala tepki vermiyorsa, sorun büyük ihtimalle donanımsaldır ve ilk şüphelenilmesi gereken aksam da dokunmatiktir. Bu durumda bir teknik servise danışmanızda yarar var.

4 thoughts on “HTC Desire 816 Modeline Nasıl Reset Atılır?”
  1. YA EYVALLAH KAÇ SAATTİR UĞRAŞIYORUM VALLAHİ AZ DAHA TELEFONU KIRIYODUM ÇOK SAĞ OLUN…

    1. Sorunu çözebilmenize sevindik. Telefonunuzu her gün kapatıp, 3-5 dakika kadar dinlendirerek kullanırsanız, bir daha aynı sorunla karşılaşmazsınız.

  2. Telefonum açılış ekranında donup kalmıştı ve normal yolla kapanmıyordu. Gerçekten teşekkürler basit bir yöntemle telefonumu kurtardınız. İki saattir deniyorum, açılmıyor zannettiğim arka kapağı falan açtım aklımca bataryayı sökeceğim. Buraya bakmayı akıl etmesem ben bu zekayla telefonu duvara fırlatırdım kapansın diye. İşe yarardı ama bir daha açılır mıydı bilmem… Cidden sağ olun ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir