Htc Desire 816 Android işletim sistemiyle çalışır ve bu işletim sistemi bazen hata kapatılması ve ek özellikler ile işletim sistemi versiyonu yükseltilmesi gibi amaçlarla güncelleme alır. Bu güncellemeler çoğu zaman kullanıcı yararına olduğundan yapılması önerilir.

Desire 816 yazılım güncellemesi için OTA seçeneği en basit ve kullanılabilir olanıdır. Bu işlemin mantığı internet yardımıyla sunucuya bağlanmaktan geçer.

Güncellemeye başlamadan önce bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Öncelikle akıllı telefonunuzu en az %50 doluluk sağlayacak şekilde şarj etmelisiniz. Yazılım güncellemeleri veri kaybına yol açmasa da doğabilecek aksiliklere karşın veri yedeği almakta fayda var. Ayrıca OTA güncellemesi yapılacağından Wi-Fi üzerinden bir ağa bağlanmanızı öneririz. Çünkü güncelleme paketleri aşırı veri tüketimine yol açabilir.

Htc Desire 816’da yazılım güncellemesi için telefon üzerinden Menü> Ayarlar> Hakkında> Yazılım güncellemeleri yörüngesini izlemelisiniz.

Bu aşamada telefon varsa güncelleme bilgisini verecek ve sizden önce güncelleme paketinin indirilmesi için, sonra da güncellemenin telefona kurulması için onay isteyecek. Onaylar sonrası telefon güncellemenin uygulanması için yeniden başlar.

Telefon tamamen açıldığında güncelleme uygulanmış demektir.

19 thoughts on “Htc Desire 816 Modelinde Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?”
 1. Bu işlemi yaptım (yazılım 3.12.401.2 sisten güncellemesi bölün 2/2 )indirdi ve kurma pozisyonunda yarıya geldiğinde beni android system recovery 3e bölümüne yönlendirdi burada ne yapmam lazım.

  1. Normalde işlemleri otomatik yapmalı ve aynı şekilde aşamaları kendi geçmeli. Yani size iş bırakmamalı. İşlemi iptal edin ve verilerinizi yedekledikten sonra telefonu fabrika ayarlarına döndürüp, öyle deneyin.

 2. Kolay gelsin benim telefonda 816G ve güncelleme geldi güvenlik yazılım guncellemesi ve indiriyorum ve tel kendini başlatıp yuklerken ucken iclerisinde kırmızı ünlem var ve hata yazıyor yuklemiyor lütfen yardım eder misiniz

  1. Maalesef bu modelin son yayınlanan güncellemesiyle ilgili problem var. Biz genellikle verilerin yedeklenerek, telefonun fabrika ayarlarına döndürülmesini ve sonrasında güncellemenin tekrarlanmasını öneriyoruz. Buna rağmen sonuç alınamadığı taktirde yetkili servise başvurmak gerekiyor.

 3. Söylediğiniz gibi yapıyorum ama güncelleme hatası veriyor.üçgen içinde kırmızı renkli ünlem işareti çıkıyor ne yapmamız gerekiyor.

  1. Güncelleme bilgisi alabildiniz mi peki? Telefona güncelleme geldiğine emin misiniz?

 4. bilgisayar uzerinden herhangi bi box olmadan yazılım yuklenebiliomu?
  bendeki tel recovery modda kalıo

   1. şimdi yine aynı sorun var… android yeni surumu geçiliyor deyip kaldı… aynı soruyu tekrar sorsam… bilgisayar uzerinden box sız yukleme yapılabilirmi??

    1. Desire 816 için yakın zamanda yayınlanmış bir güncelleme yok zaten. Aldığınız uyarı normal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir