Htc Desire 816 Format Atma

Htc Desire 816 model telefonunuzda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz kasılma, donma, hata verme gibi durumlar veya desen kilidini unutma gibi nedenlerle karşılaştığınızda bunu format atarak çözebilirsiniz.

Format atma işlemi telefonunuzda ki tüm kişisel bilgi ve uygulamaları silecektir. Menüye ulaşabiliyorsanız öncelikle yedeklemesini yapın ve formatlama işlemi sırasında telefonun kapanmasını engellemek için bataryanın şarj seviyesini en az % 25 seviyesine getirin.

Menüye ulaşabiliyorsanız; Ayarlar> Yedekleme ve sıfırlama> Telefonu sıfırla> Tüm verileri sil> Tamam seçenekleri ile telefonunuza format atabilirsiniz.

Diğer yöntem ise telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak format attığımız yöntemdir.

Bu yöntemden önce telefonunuzda Ayarlar> Güç> Hızlı Açılış (Hızlı bir şekilde başlatın ve kapatın) özelliği kapalı durumda olmalı.

Eğer bu seçenek kapalı değilse şu şekilde format atmalısınız:

Telefon açıkken ses açma ve güç tuşlarına basılı tutun. Telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon kapanır kapanmaz yani siyah ekrana düştüğünde güç tuşunu bırakmadan ses açma tuşunu bırakıp ses kısma tuşuna basın.

Eğer bu seçenek kapalı ise aşağıdaki işlemleri yapın.

Telefonu kapatın.

Format atmak için; Ses kısma ve açma-kapama(güç) tuşuna basılı tutarak telefonunuzu açın. Ekrana format atacağınız menü otomatik olarak gelecektir.


Bu ekran geldikten sonra tuşları bırakın.

HTC-Desire-816-format

Ses kısma tuşu yardımı ile FACTORY RESET seçeneğine gelip güç tuşu ile onaylıyoruz ve telefonunuz otomatik olarak kendini formatlayıp yeniden başlatılacaktır.


İşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda görebilirsiniz.

Telefonunuz açıldıktan sonra dil seçimini yaparak kişiselleştirebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Htc Desire 816 Format Atma

  1. Sözde boot loader kilidini de açtım HTC Dev den ama nafile.Her yol evet ama sonuç sıfır.Bu nasıl şey?Neden sıfırlanmıyor bu telefon???

    1. Merhaba, işlemi yapmanıza rağmen sıfırlanmıyorsa donanımsal bir sorun var demektir. yine de yazılım yüklemeyi de deneybilirisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.