HTC Desire 728G akıllı telefonunuza yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemler, desen kilidini unutmak ya da bloke etmek gibi güvenlik aşamalarının atlanması veya tek seferde ayar, veri sıfırlaması yapmak gibi nedenlerle formatlamak isterseniz, aşağıda anlattığımız yöntemleri kullanabilirisiniz.

Telefonunuza format atmaya karar verdiğinizde lütfen önce mümkünse veri yedeği alın ve akıllı telefon şarj düzeyinin en az %25 olmasını sağlayın! Telefonda sim ya da hafıza kartının takılı olup olmaması önemli değildir ve bu işlem telefonunuzu garanti dışı bırakmaz!

Kullanabileceğiniz ilk yöntem için menü üzerinden Ayarlar> Yedekleme ve sıfırlama> Telefonu sıfırlar> Tamam> Tamam yörüngesini izlemelisiniz. Bu işlemle hafıza kartınızın da biçimlendirilmesini isterseniz, Telefonu sıfırla bölümündeki ‘SD Kartı Sil‘ seçeneğinin yanındaki kutucuğa tik atarak devam etmelisiniz.

İkinci yöntem olan ve genel manasıyla ‘donanımdan format‘ olarak adlandırılan yol daha çok güvenlik aşamalarının bloke edilmesi ya da unutulması gibi durumlarda kullanılır. Bu yöntemi kullanacaksanız, telefonda kullanmış olduğunu Gmail(Google) hesap bilgilerini bildiğinizden emin olmalısınız! Aksi halde işlem sonrası kurulum aşamasını tamamlayamazsınız ve bir teknik servisle irtibata geçmeniz gerekir!

htc-desire-728g-format-atma

Bu yöntemle ulaşılacak ekranlarda dokunmatiğin çalışmayacağını ve fiziksel tuşları kullanmanız gerektiğini unutmayın!

Donanımdan format uygulaması için telefonu kapatmanız gerekiyor. Sonrasında izlemeniz gereken yol ise şu şekilde;

  • Ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.
  • Karşınıza mavi ve kırmızı renkli yazıların bulunduğu bir ekran gelecek. Burada ses kısma tuşu yardımıyla ‘Reboot to Recovery Mode‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.
  • Yeni ekranda yine ses kısma tuşuyla ‘Boot to Recovery Mode‘ seçeneği üzerine gelip, güç(kilit) tuşuyla onaylamalısınız.
  • Üzerinde ünlem işareti bulunun uyarı levhasıyla karşılaştığınızda ses açma ve güç tuşlarına aynı anda basmanız gerekecek. İşlem yapacağımız ekran burası.
  • Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.
  • Ses kısma tuşuyla ‘Yes – delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.
  • Ses kısma tuşuyla ‘Wipe cache partition‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.
  • Zaten ilk sırada seçili bulunan ‘Reboot system now‘ seçeneğini güç tuşuyla onaylayın.
  • İşlem tamam! Telefonunuz sıfırlandı ve kurulum için yeniden başlıyor. Kurulumunuzu tamamlayarak, HTC Desire 728G’inizi yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir