Htc Desire 626 akıllı telefonunuzda da ekrandaki gördüğünüz görüntüyü aynen kaydedebilir, daha sonra paylaşım, düzenleme gibi farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Desire 626’da ekran görüntüsü alma özelliği dahili olarak sunulduğundan herhangi bir uygulama indirmenize, edinmenize de gerek kalmaz.

Ekran görüntüsü alma özelliğinin yanı sıra ekran videosu kaydı da mümkündür. Ancak bu özellik dahili olarak sunulmamıştır.

Htc Desire 626’da ekran görüntüsü alabilmek için basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız. İlgili ekrandayken ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre bekleyin. Telefon ekranında fotoğraf çekimini andıran bir hareketlenme görüp, bir deklanşör sesi duyduğunuzda işlemi başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir.

İşlem örneğini YouTube kanalımızdaki videoda görebilirsiniz.

Ekran videosu kaydı için ise Android uygulama marketi olan Play Store üzerinden ‘Screen Recorder‘ şeklinde arama yapmalı ve karşınıza çıkan uygulamaları denemelisiniz.

htc-desire-626-ekran-goruntusu

Yakaladığınız görüntüyü telefonunuzun galerisinde bulabilirsiniz. Tabi isterseniz akıllı bildirim çubuğundaki bildirime dokunarak da ilgili görüntüye ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir