HTC Desire 616 dual Yazılım Yükleme


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

HTC Desire 616 dual modeli cihazınızda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız yeniden yükleme yaparak bu sorunları çözebilirsiniz. Yeniden yazılım yüklemesi aynı zamanda virüs bulaşma sorunlarını da gidermektedir. Bu işlem format işlevini de gördüğünden telefon sıfırlanacaktır ve telefonun çalışma performansı artacaktır. Anlatacağımız işlemi biz 616 dual modeline uyguladık tek hatlı modele uyumlu olup olmadığını bilmiyoruz. Bizim yükleme yaptığımız cihaz açılırken CID uyarı verdi ancak cihazın çalışmasında bir sorun yoktu. IMEI numaralarınız orjinal değilse yükleme sonrası cihaz orjinal IMEI numaralarına geri dönebilir veya IMEI numaralarını silebilir. Bu durumda yeniden IMEI onarımı gerçekleştirmeniz gerekebilir.

Yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi ve verileri silecektir. Yedek alabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Telefonun şarj durumundan emin değilseniz cihazı 1 saat kadar şarjda bırakın. Şarj göstergesini görebiliyorsanız batarya şarj seviyesini %50’nin üzerine çıkarın.

Daha önce hiç telefonu bilgisayara bağlamadıysanız sürücülerle sorun yaşayabilirsiniz. İşleme başlamadan önce telefonunuzu kapalı ve açık durumda USB kablosu ile bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın. Sürücüler yüklenmiyorsa buradan HTC Sync programını indirip kurun ve bilgisayarı yeniden başladın. Bu çözüm olmazsa buradan MTK sürücülerini indirip kurun.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: SP Flash Tool & HTC616Dual Firmware

Dosyayı indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

SP Flash Tool klasöründeki flash_tool.exe programını çalıştırın.

1: Download Agent butonuna tıklayıp SP Flash Tool klasöründeki MTK_AllInOne_DA.bin dosyasını seçin. 2: Scatter-loading butonuna tıklayıp indrmiş olduğunuz Software/UsbUpgradePackage klasöründeki MT6592_Android_scatter.txt dosyasını seçin. Program yazılımı önbelleğine alacaktır.

3 numara ile işretlenmiş Download butonuna tıklayıp kapalı durumdaki telefona USB kablosunu takın. Sürücüler yüklendikten sonra yükleme işlemi başlayacaktır. Hata alırsanız USB kablosunu telefondan çekip tekrar takın. Yükleme başladığında program penceresinin altındaki ilerleme çubuğundan işlem durumunu takip edebilirsiniz.

Yükleme işlemi esnasında bağlantıyı koparmamaya özen gösterin. Dış etkenlerden dolayı bağlantı koparsa işlemlere en baştan başlamanız gerekir. Yükleme bittiğinde aşağıdaki ekranla karşılacaksınız.

Download Ok! mesajını gördüğünüzde işlem başarıyla bitmiş demektir. Programı kapatabilirsiniz. Telefonu USB kablosundan ayırıp güç tuşu ile açın. İlk açılış biraz uzun sürebilir. Telefonun açılmasını bekleyin.

41 Yorum

 1. mustafa dedi ki:

  merhaba ustam dil yüklemek için yazılım attım fakat TOOL DL image Fail hatası verdi ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisin.

  • Halil Akgül dedi ki:

   Merhaba, yazılım yüklendi mi yoksa yüklemeye başlamadan mı hata veriyor, yüklenmesine rağmen hata veriyorsa cihaz yazılımı kabul etmiyor demektir. Farklı bir yazılım deneyebilirsiniz.

 2. mert dedi ki:

  sa hocam sorunsuz yazılımı yükledim fakat telefon htc yazısında takılı kalıyor kapanıp tekrar açılıyor yine htc yazısında kalıyor hard reset yapmaya çalıştım oda yapmıyor 2 saattir böyle neden yapar acaba ?

  • Halil Akgül dedi ki:

   a.s. hangi sorundan dolayı yazılım yüklediniz? yazılım yüklemesine rağmen cihaz yeniden başlıyorsa sorun yazılımsal olmayabilir, bataryanın sağlam olduğundan emin misiniz?

 3. burak dedi ki:

  hocam merhaba işlemi telefona uyguladım fakat geçersiz imei diyor ne yapmalıyım.önceki imei kodumda hiçbir oynama yoktu.

 4. Samet demir dedi ki:

  Slm kardes benim cihazı görmüyor Şarj ekrani geliyor dowload a geçmiyor sürücüleri de yükledim neden görmüyor telefonu acaba

 5. ozan dedi ki:

  hocam merhaba .download a tıklayınca yuzde yuz oluyor fakat sonra yuzde sıfırda brom 3153 hatası veriyor.daha önce defalarca yapmıştım fakat telefon bu sefer kabul etmedi.sebebi nedir?teşekkür ederim.

 6. Gökhan dedi ki:

  hocam cid hatası verdi tamam dedim telefon kendiliğinden kapandı geri açılmıyor ne yapabiliriz bu cid hatasına?

 7. SEDAT dedi ki:

  HOCAM TELEFON YAZILIMDA HATA VERDİ HİÇ AÇILMIYOR

 8. hasan dedi ki:

  pmt changed for the rom it must be downloaded
  hatası alıyorum yükleme başlamıyor neden?

 9. gokhan dedi ki:

  merhaba programı yükledim download ok yazdı cihaz açıldı fakat kurulum yaparken kapandı ve tekrar kendiliğinden açılıp siliniyor yazdı.tekrar açıldı kurulum yaptım fakat yine aynı sorun oldu yardımcı olur musunuz

  • Halil Akgül dedi ki:

   merhaba, bataryada yeteri kadar şarj olduğundan emin olun, tekrar yüklemeyi deneyin, buna rağmen sorun devam ediyorsa ya yazılım cihazla uyumsuzdur ya da cihazda donanımsal bir sorun vardır.

 10. ozan dedi ki:

  hocam download dedim ama bütün klasörler seçili olmasına rağmen yükleme başlamadı nedeni nedir?

 11. abdurrahman dedi ki:

  yazlımı attım fakat TOOL dl image Fail ! yazyor açılmıyor

 12. ALİ dedi ki:

  yazılımı attım ama telefon acıyorum htc yazısı gelıyor tekrardan kapanıyor neden acaba

 13. ali dedi ki:

  hocam gercekten cok sağolun program sayesinde telefon kendıne geldi

 14. mehmet dedi ki:

  yaptım ama telefon hiç açılmıyor.

 15. ALİ dedi ki:

  BROM ERROR :S_DL_PMT_ERR_NO_SPACE (5069) HATASI ALIYORUM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir