HTC 10  akıllı telefonunuzda yazılımsal  olduğu düşündüğünüz sorunlar baş gösterdiyse,desen kilidini bloke etmek,unutmak gibi güvenlik aşamalarının birinde takılı kaldıysa ya da tek seferde veri yada ayar sıfırlaması yapmak istiyorsanız ,formatlama yani sıfırlama yöntemlerini kulanmayı deneyebilirsiniz.

Htc 10’da format atabilmek için 2 farklı yol bulunur.Bunların ilki için menüye erişebiliyor olmanız şartken,ikinci yöntem için böyle bir zorunluluk yoktur.

Formatlama işlemi sadece telefonunuzu fabrika ayarlarına döndüreceğinden herhangi bir zararı yoktur.Ancak işlem sırasında veri temizliği yapılacağından kişisel ve önemli verilerinizi yedeğini almayı unutmayın!ayrıca şarj düzeyini en az %25 olarak ayarlamayı ihmal etmeyin!sim ve hafıza kartlarının telefonda olup olmaması önemli değildir!

Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise eğer telefonunuz Android 6.0 güncellemesi aldıysa ve 2. yöntemi kulanacaksınız,telefona bağlamış olduğunuz Google(Gmail) hesap bilgileri eksiksiz bilmeniz gerektiği! Aksi halde kurulumu tamamlayamayacağınızdan , telefon yeniden kullanamayacaksınız.Bu yüzden menüye erişebiliyosanız lütfen önce ilk yöntemi kullanın!

Htc 10’da format atabilmek için kullanabileceğiniz ilk yol için menü üzerinden Ayarlar>Yedekleme ve sıfırlama>Telefonu sıfırla>Tamam>Tamam yörüngesini izlemelisiniz.

htc-10-format-atma

Kullanabileceğiniz ikinci yöntem olan donandımdan formatın uygulamasıda oldukça basit ve pratiktir.İzlemeniz gereken yol şöyle:

  • Telefonu kapatın ve ses açma tuşu ile birlikte güç(kilit) tuşuna da basarak telefonu açın.
  • üzerinde renkli yazıların ve alt tarafından 3 Android robotun bulunduğunu ekranla karşılaşınca tuşları bırakın. 
  • Ses açma tuşuna 2 kez basarak ‘FACTORY RESET’ seçeneğini üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

Bu kadar! Şimdi kurulumuzu yaparak,telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir