Hometech MID708 Tablete Format Atma

Hometech MID708 tablet bilgisayarınıza yazılımsal olduğunu düşündüğünüz nedenlerden ötürü format atacaksınız bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Donma, kasılma, ağırlaşma, uygulama hataları gibi sorunlar genellikle yazılımsal olduğundan öncelikle cihazı sıfırlama yoluna gidilmelidir. Ayrıca ekran kilit desenini bloke etmek-unutmak gibi durumlarda da cihaz formatlanmalı-sıfırlanmalıdır. MID 708 Android işletim sistemi kullanan bir tablet olduğundan formatlama yöntemi akıllı telefonlarla benzerlik gösterir.

Hometech MID708 tabletinizi formatlamak için iki farklı yöntem bulunur. Bunlardan ilki için menüye erişmeniz gerekirken diğeri için cihazın tüm fiziksel tuşlarının çalışıyor olması yeterlidir.

İşlem sonrasından cihaza sonradan yüklenmiş tüm veri ve uygulamalar silineceğinden, mümkünse işlem öncesi veri yedeği alın. Ayrıca işlem sırasında cihazından düşük şarj dolayısıyla kapanmaması için tableti iyice şarj ederek en az %50 seviyesine getirin. Eğer cihazınızı kapatamıyorsanız, lütfen şarjının tamamen bitmesini bekleyin ve kapalı bir şekilde şarj ettikten sonra işleme başlayın!

Sıfırlama işlemi için ilk yöntem Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Cihazı sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyerek onay vermektir.

İkinci yöntem ise cihazın sistem ekranına(recovery mode) ulaşmaktır ki bu yöntem ekran kilit desenini unutmak-bloke etmek gibi sorunlara en net çözümdür. Bunun için cihazın fiziksel tuşlarından yararlanmalısınız.

hometech mid708 hard format atma

 

Cihazınızı tamamen kapatın ve ses açma ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basılı tutarak tabletinizi açın. Android robot belirene kadar(5-10 saniye kadar) tuşlara basmaya devam edin, burada tuşları bırakabilirsiniz.

Android robotun olduğu ekrandayken açma-kapama(kilit) tuşuna basılı tutun ve hemen arkasından da ses açma tuşuna basın. Cihaz sistem ekranına ulaşacaktır. Burada dokunmatik çalışmaz.


Ses kısma tuşuyla ‘wipe data/factory reset’ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın.

Yeni gelen ekran işlem teyidi amaçlıdır; ses kısma tuşuyla ‘yes-delete all user data’ seçeneği üzerine gelin ve yine açma-kapama(kilit) tuşu yardımıyla onaylayın.

Cihaz sıfırlama işlemini yapacak ve ilk ekrana geri dönecektir. Burada ilk sıradaki ‘reboot system now’ seçeneğini açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylamak, cihazın normal bir şekilde yeniden başlamasını sağlar. İşlem tamam! Tablet bilgisayarınızı yeniden kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.


Author: Tayfun Sağır

30 thoughts on “Hometech MID708 Tablete Format Atma

  1. işlemleri doğru yapmanıza rağmen işlem olmuyorsa chzaınızda farklı bir sorun oluşmuş olabilir. farklı yollar araştırın.

 1. tabletimde ekran koruyucusuna bastım şimdi tableti açınca basıyoum ekrana bir kadın yabancı bişeyler diyor onayamıyorum yardımcı olurmusunuz

  1. güvenli modda oldğu için oyun yükleyemiyor ve oyun oynayamıyorum güvenli moddan çıkmak içinde ses açma kapama düğmem bozuk ne yapmalıyım

   1. tableti yeniden başlattığınızda güvenli moddan çıkması lazım. çıkmıyorsa ses tuşlarınız basılı kaldığı için güvenli moda giriyor demektir. önce ses tuşlarını tamir ettirmelisiniz.

    1. Makale yukarıda paylaşılan yazılan tümü. Eğer başlık sizin yapmak istediğiniz işlemle örtüşüyorsa yardımcı olacaktır.

 2. slm benim tabletimde hiçbir sorun yoktu en son şarja taktım sonra aradan bi 12 saat felan geçti tableti şarjdan çıkardım açmaya çalışdım açılmıyor ne yapmalıyım lütfen yardım

  1. 12 saat çok uzun bir süre, bu esnada ekeltrik akımında ani bir yükselme olmuşsa cihazı yakmış olabilir veya tableti sürekli böyle uzun şarjda bırakıyorsanız batarya bozulmuş olabilir.

   tableti şarjdan çekin. güç düğmesine 10-15 saniye basın. açılmazsa varsa reset düğmesine basın. yoksa bir serise danışın lütfen.

    1. bu işaret bataryanın tamamen boş olduğunda veya batarya bozuk olduğunda çıkar. bir süre şarjda bırakın. şarj almazsa baka bir şarj aleti deneyin.

     1. denedim yine olmadı ben bataryadan kaynaklandığını düşünüyom tabletim hometech ideal tablet 9 buna göre bataryalar kaç TL

 3. sıfırlama için ilk yöntemi yapamıyorum çünkü ekran kilit deseni bloke oldu aynı işlemi yapsam tabletteki bilgilerin hepsi silinir mi.silinirse nasıl yapmalıyım

  1. tableti kapatın. tablet apalıyke AYNI ANDA se açma vee güç tuşuna basın. ekrana android logosu gelene kadar basılı utun. logo gelirse tuşları bırakın. bu ekranda iken önce güç düğmesine basın. güç düğmesine basılı tutuarken ses açma tuşuna 1-2 saniye kadar basılı tutun. tablet factory moda geçecektir. wipe ata factory reset seçenğinin üstüne gelip güç tuşuna basın. yese delete all user data seçeneği il formatı tirin. reboot systee now seçeneği ile tableti yeniden başlatabilirsiniz.

   1. Onyo haipad smart plas 7 cihazi güncelleme yaparken kapandı. Hiç açılmıyor. Ne yapmalıyım.ekranda hiç yazı falan yok

    1. yazılımı çökmüş olabilir, yazılım yüklemesi yapmanız gerekir. ancak bu modele daha önce yazılım yükleme şansımız olmadı bu yüzden yazılımla ilgili konu sitemizde mevcut değil.

     1. Yazılımı bulduğumu varsayarsam. Cihazın içindeki dahili sd kart var. Öncelikle onamı yüklemem gerekiyor. Sd karta format attım . Harici hafıza kartından program atmaya çalışıyorum . Yine olmadı

      1. genelde tabletlere hafıza kartı ile yazılım yüklenir. programı direkt hafıza kartına atarsanız olmaz. yazılımı hafıza kartına yükleyip boot edilebilir vaziyete sokmak için tablet firmasının yayınladığı programlar olur. onu kullanmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir