Hiking X10 tuşlu telefonun imei numarası silindiğinde veya bozulduğunda onarımı mümkündür. IMEI numarası bozuk veya silinmişse telefona şebeke gelmez dolayısıyla arama yapamazsınız.

Telefonu kullanabilmek için ağda kayıtlı bir imei numarasına sahip olması gerekeir. Klonlanmış bir imei numarası ile de çalışmaz.

Hiking X10 modelinin imei numarasını onarıp tekrar kullanılabilir duruma getirmek için anlatacağımız işlemi yapmanız yeterlidir. İşlem için herhangi bir programa veya bilgisayara ihtiyacınız yok.

Vereceğimiz kod ile imei onarım ekranına ulaşıp ağda kayıtlı orijinal imei numarasını yazıp telefonu yeniden başlatmanız gerekecek.

Telefona *#066# kodunu tuşladığınızda karşınıza imei onarım ekranı gelecektir. Tamam tuşuna basıp imei numaranızı yazıp onaylayın. İşlem sonunda telefonu yeniden başlatmayı unutmayın.

UYARI: Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca iletişim araçlarının IMEI numaralarını değiştirmek suçtur. Lütfen orijinal imei numarası kullanın.

18 thoughts on “Hiking X10 IMEI Repair – IMEI Onarımı”
  1. Üzerinde çalışma fırsatımız olmadığı için şu an bir bilgi sahibi değiliz maalesef.

 1. Ben dediklerini yaptım ve *#066# yazıp yeni bir imei numarası girdim.Ve imei numarasını güncelledim ama imei numarasını sorguladığımda eski imei numarası çıkıyor normal mi ?

   1. selam kardeşim ben kodu giriyorum bişi çıkmıyor telefonumda sürekli şim erişim hatası veriyor ne yapabilirim ? hiking x11

   1. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olmanıza rağmen sorun devam ediyorsa cihazda donanımsal bir sorun oluşmuş olabilir, hafıza çipi bozuksa yapılan değişikliğikleri kaydetmiyordur.

    1. Hocam telefon yeniden başlatmak derken sağ tarafta bulunan kırmızı tuşa basılı tutup kapatıp açmayı mı kastediyorsunuz yoksa fabrika ayarlarına geri döndürmeyi mi ?

      1. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi herşeyi yaptım ama olmadı.Sağlık olsun.

       İyi günler.Kolay gelsin.

 2. meraba abi sana bir şey sorcamda senin siteye olan e2200 imei için dediğini yaptım ancak benim şöyle bi sıkıntım var annemin hattı turkcell onu takıyorum okuyor kardeşimin hattıda turkcell ama okumuyor abi yane şöle hattı takınca pin kodu nu giriryoruz şebekeyi arıyor abi benm hattım türk telekom abi onuda okumuyor neyden dolayıdır abi bir çözümü varmı dönüş yaparsan sevinirim

  1. Merhaba, bazı cihazlar simkart seçer, sim yuvaları eski büyük çipli simkartlar için yapılmıştır ancak yeni simkartların çipleri küçüktür(metal olan bölge) o yüzden bazı simkartlarla çalışmazlar, çalışsalar bile şebeke gelmeyebilir veya rehbere girmeyebilir.

 3. s.a alakasız olucak ama çinden gelen mtk işlemcili telefonlarda android 8.1 de mtk arayüzüne gidip imie düzenlemek mümkünmü .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir