Hiking A10 cihazını da diğer tüm Android cihazlar gibi rootlayabilirsiniz. Root işlemi Android işletim sisteminde yönetici konumuna gelmek için uygulanan bir işlemdir. Bu yönetici konumu size işletim sisteminde değişiklik yapma hakkı verir. Örneğin sistemin kaldırılmasına izin vermediği bir uygulamayı kaldırabilirsiniz. Yeterli kod bilginiz olmasa bile amacınıza uygun uygulama edinerek yapmak istediklerinizi root yetkisi ile yapabilirsiniz.

Root işlemi telefondaki herhangi bir bilgiyi silmeyecektir ancak her ihtimale karşı önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Root işlemi cihazınızı garanti kapsamı dışına çıkaracaktır.

Rootlamayı bilgisayar üzerinden yapacağız. Bir adet USB kablosuna da ihtiyacınız olacak.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Kingo Android Root

Yukarıdaki bağlantıdan programın son sürümünü indirin. Programda virüs yoktur ancak bazı antivirüs programları uyarı vermektedir. Hata alırsanız antivirüs programınızı kapatıp yeniden denemenizi öneririz.

Kingo Root programını kurup açın.

Telefon menüsünden Ayarlara girin. En altta Telefon Hakkında sekmesini açın. Burada en altta Derleme numarası seçeneğine 7 defa dokunun. Geliştirici seçenekleri açılacaktır. Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklaması seçeneğini aktifleştirin.

Hiking A10 cihazını USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini bekleyin.Bu esnada telefon ekranında RSA izin penceresi açılabilir. Bu izni onaylayın. Sürücülerle ilgili sorun oluşursa Kingo Root Programı sürücüleri yüklemeye çalışabilir. Program penceresi açık olsun. Bağlantı kurulduğunda aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

hiking a10 root yapma

Pencerenin sol alt tarafında silik bir yazı yazar. Burdaki tiki kaldırın. Bu seçenek telefona gerekesiz bir kaç uygulama kurmayı öneriyor.

İşlemi başlatmak için ROOT butonuna tıklayın. Rootlama işlemi 5 dakikayı bulabilir. Alttaki ekranı gördüğünüzde işlem başarıyla bitmiş demektir.

hiking a10 root yapma 2

Yukarıdaki ekranı gördüğünüzde programı kapatabilirsiniz. Telefon menüsüne iki uygulama geldiğini göreceksiniz. Kingo Root uygulamasını telefondan kaldırabilirsiniz. SuperSu uygulaması ise root izinlerini kontrol edebilmeniz için gerekli olan uygulamadır.

Unroot işlemini yani rootu kaldırmak isterseniz SuperSu uygulamasını açıp ayarlardan yapabilirsiniz.

2 thoughts on “Hiking A10 Root Yapma”
    1. İşlemi sabırla tekrarlamanız ve adımları doğru uyguladığınızdan emin olmanız lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir