HiKing A10, yekpare tasarıma sahip bir akıllı telefon ve bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamıyor. Bu da telefon donup kaldığında, kullanıcısına hiçbir şekilde tepki vermediğinde reset işlemini mecburi kılıyor. Resetleme işlemi telefona zarar vermediği gibi sadece telefonun yeniden başlamasını sağlayacaktır. Yapılacak işlem bilgisayarlarımızdaki reset(restart) tuşunun yaptığının aynısıdır.

Donma sorunun sebebi işletim sisteminin şişmesi, uygulama hataları gibi, anlık yazılımsal ya da donanımsal hata-arızaolabilir. Resetleme işlemiyle telefon yeniden başlayacağından ilgili hata da savuşturulmuş olur.

HiKing A10 akıllı telefonunuz donup kaldığında, takıldığında, hiçbir şekilde tepki-yanıt vermediğinde uygulayabileceğiniz reset işlemi için, görseldeki gibi ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, yaklaşık 10 saniye(telefon yeniden başlayana kadar) beklemelisiniz.

hiking-a10-reset-atmaTelefon kapanıp, yeniden başlayarak ‘HiKING’ marka logosunu gösterdiğinde tuşları bırakabilirsiniz.

Reset işlemini uygulamayamıyorsanız, fiziksel tuşlarınızdan biri sağlıklı çalışmıyor demektir. Reset işlemini yapmanıza rağmen telefon hala tepki vermiyorsa donanımsal bir arıza olabilir ve dokunmatik lensten şüphelenilebilir. Teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir