Hangi Samsung Telefonları Android 6 Güncellemesi Alacak?

Samsung’un Android 6.0 Marshmallow güncelleme listesi sızdı! Buna göre 2013 sonrası çıkan tüm amiral gemiler ilgili güncellemeyi alacak.

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi konusunda kullanıcılar uzun süredir telefonlarının güncelleme alıp almayacağını merak ediyordu. Üreticilerin bazıları bu konuda açıklama yaparken bazıları konu hakkında net tarihler vermekten bile kaçınıyor. Dünyanın en büyük mobil cihaz üreticisi Samsung da bu konuda açıklama yapmaktan kaçınan firmalar arasındaydı. Ancak güncelleme listesi sızdırıldı.

Sızan listeye göre Galaxy S4 ve Note 3’den bu yana çıkan tüm üst düzey telefonlar güncelleme alacak. Tabi Note 3 Neo buna dahil değil!

Listede modellere göre güncelleme tarihleri de yer alıyor. Son çıkan modellerden Galaxy Note 5 güncellemeyi ilk alacak cihaz. Note 5 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi bu ay itibariyle başlıyor.

samsung-android-6-guncelleme-listesi2016’nın ilk aynı itibariyle ise Galaxy S6, S6 Edge ve S6 Edge+ modellerine güncelleme ulaştırılacak. Takip eden Şubat ayıyla birlikte ise Note 4 ve Note Edge modelleri güncellemeye kavuşacak. Galaxy S5 de Nisan ayında Androdi 6’ya güncellenmiş olacak.

Listede şaşırtıcı bir şekilde, bazı orta sınıf modellerinde güncellemeyi alacağı görünüyor. Ancak bu modeller için net tarih yok. Galaxy Alpha, A3, A5, A8, E5, E7, J1, J2, J5 ve J7 modelleri orta sınıfta güncellemeyi alacak modeller. Galaxy S4 ve Note 3 ise son partide güncelleme verilmesi planlananlar.

Yine Samsung’un bazı tabletleri de Android 6 güncellemesini alıyor. Bunlar Galaxy Tab S2, Galaxy Tab S ve Tab A8 ie A9.

Bu noktada en çok dikkat edilmesi gereken en önemli konu ürün kodları. Samsung her ürün koduna güncellemeyi vermeyecek. Ülkemiz için konuşacak olursak disbritör garantili cihazlar güncellemeyi alabilecekken, grey garantili yani paralel ithalat cihazları alamayacak. Ancak bu modellere de muhtemelen yazılım yüklemesi yapılacak. Güncellemeler dağıtılmaya başlandığında işlemlerin nasıl yapıldığını paylaşacağız. Takipte kalın.

Author: Tayfun Sağır

15 thoughts on “Hangi Samsung Telefonları Android 6 Güncellemesi Alacak?

    1. Bunu bilebilmemiz mümkün değil maalesef. Samsung müşteri hizmetlerini arayarak, kesin bilgiyi alabilirsiniz.

    1. J2 için ülkemizde Android 6 güncellemesi yayınlanacağını pek sanmıyoruz.

      1. Aynen hayatta vermez bendede j2 var coktan gelirdi gelecek olsaydi allah belani versin samsung

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir