Mar 09 2018

H-Mobile Replika 3310 IMEI Onarımı – IMEI Repair

Yeni Nokia 3310 modellerinin taklidi olan H Mobile Replika 3310 modeli Java işletim sistemiyle çalışmaktadır. Bu cihazların resmi ithalatı yapılmamaktadır. Dolayısıyla ülkemize getirilen bu telefonlar bir süre sonra kayıt dışı kalmaktadırlar.Telefon kayıt dışı olduğunda şebeke kesilir ve telefonu kullanamazsınız. Bu durumda imei onarımı yapmanız gerekecek. IMEI onarımı yani kayıt yaparken orijinal kayıtlı bir imei numarası kullanmanız gerekecek. Aksi durumda yine şebeke alamayacaksınız.

Bu işlemi uygulayabilmek için bir kod tuşlamanız gerekiyor. Eğer çift sim kayıt yapacaksınız her iki kodu da girip geçerli imei numarasını yazmanız lazım.

Birinci sim kartı kaydetmek için:

1: *#0160# kodunu telefona tuşlayın. Karşınıza aşağıdaki görüntü gelecektir.

2:  Bu ekrana 15 adet rakamdan oluşan imei numaranızı yazıp # tuşuna basmanız gerekiyor. Eğer yanlış yazarsanız * tuşu ile silip yeniden yazabilirsiniz.

3: IMEI yazma işlemini bitirdikten sonra telefonu kapatıp açın. Şebeke gelecektir. Yazmış olduğunuz iemi adresini görmek için *#06# kodunu girebilirsiniz. Buna rağmen şebeke gelmiyorsa telefonunuzda farklı bir sorun var demektir.

İkinci sim kartı kaydetmek için:

1:  *#0161# kodunu telefona tuşlayın karşınıza aşağıda ekran gelecektir.

2: İkinci sim kartı kaydetmek için bu ekrana 15 rakamdan oluşan imei numaranızı yazıp # tuşuna basın. # tuşuna bastığınızda imei kayıt olacaktır. Yanlış yazdıysanız son rakamı * tuşu ile silip düzeltebilirsiniz.

3: Kayıt işlemi bitince telefonu kapatıp tekrar açın. Yazdığınız imei numarasını *#06# tuşunu kodlayarak görebilirsiniz. IMEI doğru ise şebeke gelecektir. Buna rağmen şebeke alamıyorsanız telefonda  farklı bir problem var demektir.

Not: Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca iletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek suçtur. Lütfen orijinal imei numaraları kullanın.

Bir Cevap Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.