Yeni Nokia 3310 modellerinin taklidi olan H Mobile Replika 3310 modeli Java işletim sistemiyle çalışmaktadır. Bu cihazların resmi ithalatı yapılmamaktadır. Dolayısıyla ülkemize getirilen bu telefonlar bir süre sonra kayıt dışı kalmaktadırlar.

Telefon kayıt dışı olduğunda şebeke kesilir ve telefonu kullanamazsınız. Bu durumda imei onarımı yapmanız gerekecek. IMEI onarımı yani kayıt yaparken orijinal kayıtlı bir imei numarası kullanmanız gerekecek. Aksi durumda yine şebeke alamayacaksınız.

Bu işlemi uygulayabilmek için bir kod tuşlamanız gerekiyor. Eğer çift sim kayıt yapacaksınız her iki kodu da girip geçerli imei numarasını yazmanız lazım.

Birinci sim kartı kaydetmek için:

1: *#0160# kodunu telefona tuşlayın. Karşınıza aşağıdaki görüntü gelecektir.

2:  Bu ekrana 15 adet rakamdan oluşan imei numaranızı yazıp # tuşuna basmanız gerekiyor. Eğer yanlış yazarsanız * tuşu ile silip yeniden yazabilirsiniz.

3: IMEI yazma işlemini bitirdikten sonra telefonu kapatıp açın. Şebeke gelecektir. Yazmış olduğunuz iemi adresini görmek için *#06# kodunu girebilirsiniz. Buna rağmen şebeke gelmiyorsa telefonunuzda farklı bir sorun var demektir.

İkinci sim kartı kaydetmek için:

1:  *#0161# kodunu telefona tuşlayın karşınıza aşağıda ekran gelecektir.

2: İkinci sim kartı kaydetmek için bu ekrana 15 rakamdan oluşan imei numaranızı yazıp # tuşuna basın. # tuşuna bastığınızda imei kayıt olacaktır. Yanlış yazdıysanız son rakamı * tuşu ile silip düzeltebilirsiniz.

3: Kayıt işlemi bitince telefonu kapatıp tekrar açın. Yazdığınız imei numarasını *#06# tuşunu kodlayarak görebilirsiniz. IMEI doğru ise şebeke gelecektir. Buna rağmen şebeke alamıyorsanız telefonda  farklı bir problem var demektir.

Not: Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca iletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek suçtur. Lütfen orijinal imei numaraları kullanın.

16 thoughts on “H-Mobile Replika 3310 IMEI Onarımı – IMEI Repair”
  1. Merhaba. Orijinal telefonlar imei için bir kod yoktur, özel cihazlarla imei onarımı sağlanır.

 1. Selamünaleyküm benim cihaz vkworld 3310 replikası bu yazdığınız kodlar olmadı, başka bir varmıdır

   1. vkworld z3310 modeller speadrum islemci kullandigindan kod almıyor,box ile atılması gerekiyor.

 2. Aynı model cihazların MTK port olarak bağlantı sağlayanları var. Kodlar genelde uymuyor ya da uyan bulunamıyor… Bağlantı yapınca aygıt yöneticisinde COM port MTK olarak çıkıyorsa MTK IMEI TOOL V1.0.01 şeklinde arama yapın küçük bir dosya indirin ayar yok sadece aygıt yöneticisinde görünen port noyu seçip 2 sn içinde numarayı cihaza yazabilirsiniz…

 3. nokia 3310 CE 0168 YAZIYOR
  KODU GİRİYORUZ OLMUYOR 0160 OLMUYOR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

  1. ben şimdi denedim hemen açıldı. YILDIZ KARE 0160 KARE çıkan ekrana mevcut bir imei girin ve kareye basın açılır.

 4. selamün aleyküm benim elimde çin malı 3310 tek hatlı var fakat yukarıda verilen kod işe yaramıyor başka bir kod varmı acaba

  1. Merhaba, telefon farklı bir markanın replikasıysa kodlar değişik olabilir. Cihazın arkasında yazan mark modeli yazarsanız araştırabilirim.

 5. halil abi müşteriye yetiştirmem lazım aynı bu tipte çin malı yeni3310 var ingilizce ve arapca var türkçe yapmam lazım yardımcı olurmusun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir