Telefonunda radyo özelliği bulunmayanlar ya da daha fazla radyo kanalına ulaşmak isteyenler için alanının en iyilerinden bir uygulama önerisi; Tunein Radyo…

70 bini aşkın radyo istasyonu, kişiselleştirilebilir play listler ve daha fazlası… tunein.com üzerinden gerçekleştirebildiğiniz hemen tüm eylemleri sunan uygulama, müzik tutkunları için iyi bir alternatif. HTC Sense 4 ve sonrası HTC ara yüzlerinde direk telefona entegre olarak gelen uygulama hemen hemen tüm akıllı telefon platformlarında mevcut.

Günümüzdeki radyo programlarına kıyasla daha iyi bir performans sunduğu söylenebilir.  Radyoda seçenekler arasında favorilerinize ekleyebileceğiniz  bir play list de oluşturabilirsiniz. Kanal geçişlerinde ise internet üzerinden çalışıyor olmasından dolayı çok da iyi olduğu söylenemez. Fakat internete 3G ile bağlandığınız yerlerde bir sıkıntı  yaşamazsınız. Sadece kanal açılırken biraz bekliyorsunuz ki bu da çok normal.

İnternet üzerinden radyo dinlerken, televizyon izlerken vs. kesilme olması  en sinir bozan durumlardandır. Uygulamaya 3G ile bağlanıldığında böyle bir şey söz konusu değil fakat edge hızındaki bağlantılarda zaman zaman kesinti olabiliyor.
tunein radyo 1
tunein radyo 3
Radyoda seçenek olarak yerel radyo, illerdeki radyo istasyonlarının ayrılmış halini bulabilirsiniz. Yani hangi radyo istasyonun hangi bölge için yayın yaptığını öğrenebiliyorsunuz. Rap, pop, rock, rnb, alternatif müzik ve daha birçok farklı müzik türü için ayrılmış kanallar da mevcut.
Eğer telefonunuz da radyo yoksa bu çok güzel bir alternatif olabilir ya da  ikinci el bi telefon aldınız kulaklığınız yok yinede radyonun sesi dışarı verebilme özelliğiyle de çok rahat radyo dinleyebilirsiniz. Ses kalitesi gayet iyi.
Tunein radio uygulaması çok fazla bir veri tüketimi yapmasa da wi-fi üzerinden dinleyerek internet paketiniz için tasarruf sağlayabilirsiniz.
Tunein radyo akıllı telefon ve tabletler için iki versiyonu bulunan bir uygulama; ücretli ve ücretsiz versiyonlar. Ücretli versiyonun adı Tunein Radio Pro ve ücretsiz versiyondaki kusurların minimilize edilmiş haliyle birlikte ekstra opsiyonlar da sunuyor. Ayrıca uygulamanın araç moduyla, uygulamayı bluetooth üzerinden aracınıza bağlayıp, aracınızın hoparlörlerini kullanabilirsiniz.
Adem Furkan SAĞIR
tunein radyo iki
tunein radyo 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir