Günün Uygulaması; SoundHound

Bugünkü uygulama incelememizin konuğu akıllı telefon piyasasının en meşhur müzik uygulamalarından SoundHound… Neredeyse tüm işletim sistemi platformlarında yerini almış uygulama, zannedersek akıllı telefon kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamalardan. Hem pratik hem de seri…

Hatırladığımız kadarıyla Sony Ericsson’un cep telefonların taşıdığı bir özelliktir müzik tanıma opsiyonu. Walkman serisi telefonların piyasada oldukça ilgi gördüğü dönemlerde Sony Ericsson müzikseverlere özellikle de müzik telefonu tanımlamasının arkasını dolduracak şekilde bir çok opsiyon sunuyordu. O dönemden hayatımıza giren bir uygulama olan Track ID hala günümüz Sony akıllı telefonlarında direk entegre bir şekilde kullanılıyor. Müziğe ulaşmanın daha kolay olduğu günümüzde, Track ID gibi müzik tanıma görevini yerine getirmeye çalışan bir çok uygulama var. Konuğumuz SoundHound uygulaması da bu işi yapan en yaygın uygulamalardan biri.

SoundHound uygulamasının görevi basit; uygulamayı açıp, butona basıyorsunuz ve dinlettiğiniz müziğin uygulama tarafından tanınmasını bekliyorsunuz. Tabii bunun için internet bağlantınızın olması şart!..

Uygulamanın bir kaç püf noktası var ki bir çok kullanıcı bu noktalara takılıp kalmış durumda. Öncelikle uygulamaya canlı performans, mırıldanma, amatör şarkılar vs. dinletip, sonuç bulamadığı için uygulamaya çemkirmek bizce yersiz! Zira asıl olan resmi albüm şarkılarını bulmaktır. Bu konuda uygulama çoğu zaman yeterli. Tabii bazen aksayabiliyor. Bu da müzik havuzunun çok büyük olduğu düşünülürse oldukça doğal! Ayrıca bazı parçalar üzerinde ısrar etmek de çok mantıklı değil. Bunun yerine aynı görevi yapan başka uygulamalar denemek çok daha akıllıca. Bu şekilde yapıldığında sonuç genelde kusursuz oluyor!

SoundHound hangi işletim sistemlerine uygun

Başta da belirttiğimiz gibi SoundHound tüm uygulama marketlerinde, üstelik de bir kaç versiyonla yerini almış durumda. Neredeyse tüm platformlarda hem ücretsiz hem de ücretli bir versiyonu bulunuyor. Sadece Nokia Ovi Markette uygulamanın ücretsiz versiyonu mevcut değil ya da biz bulamadık… Ücretli versiyonların ücretsiz olanlara göre muhteşem artıları yok. Bir kaç ekstrası olduğu gerçek ama bariz farklar yarattığı söylenemez. Ücretli uygulamalar daha sosyal, biraz daha gelişmiş ancak bunun yerine az önce söylediğimiz gibi bir kaç tane farklı müzik tanıma uygulaması indirmek daha mantıklı.

Eğer gerçek bir müzik severseniz ve hoşunuza giden hiçbir ritmi kaçırmak istemiyorsanız kesinlikle kullanın. Akıllı telefonunuzu değiştirseniz ve başka bir işletim sistemine geçseniz bile uygulamayı tekrardan bulabileceğinizi unutmayın…

Android cihazınıza SoundHound indirip, yüklemek için tıklayın.

Apple cihazınıza SoundHound indirip, yüklemek için tıklayın.

Windowsphone cihazınıza SoundHound indirip, yüklemek için tıklayın.


Nokia cihazınıza SoundHound indirip, yüklemek için tıklayın.

soundhound indir

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir