Günün Uygulaması; Pudding Camera

Evet, akıllı telefon kullanıcıları için ilk kez yapacağımız uygulama incelememizin konuğu ”Pudding Camera”!

Akıllı telefonlarında fotoğraf çekmeyi ve çektiği fotoğraflara efekt vermeyi seven (özellikle flu) tüm kullanıcıların indirmesini tavsiye edebileceğim türden bir program.

Farklı açılardan pozlama yapabildiğiniz, panaromik çekim yapabilen, fish eye özelliği ile eğlenceli kareler yakalamanızı sağlayan uygulamada bir çok opsiyon mevcut. Aynı zamanda fotoğrafın hangi modda olursa olsun vivid, siyah-beyaz, sepha, vintage modlarından veya soluk ya da isterseniz pastel renklerle öne çıkmasını sağlayabiliyorsunuz.

Uygulamada farklı fotoğrafların, farklı fotoğraf makineleriyle, farklı lenslerle çekiliyor hissi veren özelliği oldukça başarılı. En alttaki görselde anlatmaya çalıştığımız üzere bir çok nostaljik fotoğraf makinesi ile bir çok farklı film rulosu seçeneği mevcut. Efekt kullanmadan sadece fotoğraf makinesinin özelliğiyle çok farklı ve çok başarılı fotoğraflar elde etmeniz mümkün. Solda tarafta çıkan makinelerin, lenslerinin diziliminden nasıl bir fotoğraf yakalayacağınız net bir şekilde belli oluyor. Zaten nostaljik lomo makinelerle haşır neşir olanlar makineleri gördüğünde, makineden nasıl bir fotoğraf çıkacağını anlayacaktır.

Uygulamanın kullanımı oldukça basit, kullanım ekranı çok ergonomik. Sol taraftan istediğiniz fotoğraf makinesini seçebilirken, alt şeritten makinenize uygun efekti çok kolay bir şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca flaş, genel ayarlar gibi ekstraların ayarlanması da oldukça basit.

Uygulamanın bizim gördüğümüz ilk eksi yönü Türkçe dil desteğinin olmaması; dili İngilizce. Ancak uygulama yaygınlaştıkça, ilerleyen dönemde çeşitli dil destekleri gelebilir. Diğer bir eksisi ise çekilen fotoğrafların sadece Facebook ve Twitter üzerinden paylaşılabiliyor olması. Uygulama geliştiricisi diğer sosyal ağları göz ardı etmiş.

Fotoğraf çekmek sizin için büyük bir zevkse mutlaka deneyin…

Doğan ÖRNEK

pudding camera

Pudding-camera-screenshot

 


Android cihazınıza Pudding Camera indirip, yüklemek için burayı tıklamalısınız.

Apple cihazınıza Pudding Camera indirip, yüklemek için burayı tıklamalısınız.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.