Günün Uygulaması; Ön Bellek Temizleyici

Bugünkü uygulama incelememizin konuğu, android işletim sistemli telefonunuzun ön belleğini temizleyerek daha rahat çalışmasını sağlayan uygulamalardan biri olan ve Zerone Mobile tarafından geliştirilen Ön Bellek Temizleyici.

Aslında android işletim sistemi kullanan telefonların bir çoğunda asıl özellik olarak bir ön bellek temizleme programı vardır. Bu programın amacı telefonun o an kullanmamasına rağmen hafızaya işlenmiş olan verileri silerek, telefonu rahatlamak. Ancak standartta bulunan programlar görevini kısmi olarak yerine getiriyor. Bu yüzden zaman zaman ekstra uygulamalara ihtiyaç duyulabiliyor.

Aslen telefonunuzda yığınla uygulama yüklü değilse veya yüklü uygulamaları sıklıkla kullanmıyorsanız bu tip bir uygulamaya çok fazla ihtiyaç duymazsınız. Telefonunuzun standart işletim sistemindeki seçenek işinizi görecektir. Ancak uygulamalarla yoğun şekilde haşır neşirseniz, bir ön bellek temizleyiciye kesinlikle ihtiyacınız var, kesinlikle faydasını görürsünüz.

Bu görevi yapan bir çok program olmasına rağmen bizim incelemeye ilk olan Zerone Mobile tarafından geliştirilen uygulamayı incelemeye almamızın sebebi, hem bu tip programlar arasında Google Play Store’da en popüler olanı olması hem de isminin çok doğru şekilde, açık ve net bir şekilde verilmiş olması.

Ön Bellek Temizleyici kullanımı çok basit bir uygulama. Akıllı telefonunuza kuruyorsunuz ve bundan sonra belli aralıklarla(bizim tavsiyemiz haftadır bir) uygulamaya giriş yapıp, en altta yer alan ‘Tüm Önbelleği Temizle’ seçeneğine dokunuyorsunuz. Programın tüm kullanımı bu kadar. Program açıkken menü tuşuna bastığınızda 3 seçenek görürsünüz ki bunlar uygulamanın ana unsurlarını oluşturmaz.

Eğer ağır uygulamalar kullanıyorsanız, programı daha sık çalıştırmanızda fayda var.

Android cihazınıza Ön Bellek Temizleyici indirip, yüklemek için burayı tıklamalısınız.

ön bellek temizleyici android 2

 

ön bellek temizleyici android 3


Author: Tayfun Sağır

5 thoughts on “Günün Uygulaması; Ön Bellek Temizleyici

  1. Hi there! I’m at work browsing your blog from my new iphone 4! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts! Carry on the excellent work!

  2. Wonderful story, reckoned we could combine a few unrelated data, nevertheless actually really worth taking a search, whoa did one learn about Mid East has got much more problerms at the same time […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir