Günün Uygulaması; MoreLocale 2

Diyelim ki yurt dışından gelmiş Android işletim sistemli bir akıllı telefonunuz var ve bu telefonda Türkçe dil desteği yok! Ya da telefonunuza rom yüklemesi yaptınız ve yeni Rom’da Türkçe dili mevcut değil veya yeni bir dil öğreniyorsunuz ve telefonunuzu o dilde kullanmak istiyorsunuz ama telefonunuzda bu dil desteği de yok! O zaman yapmanız gereken Google Play Store’da bulunan dil destek uygulamalarından birini indirip, kurarak telefonunuzu yeni diliyle kullanmaya başlamak. İşte MoreLocale 2 buna imkan tanıyan bir uygulama…

Uygulamanın sundukları açık ve net; telefonunuzu aradığınız dile göre ayarlaması… Android uygulama marketinden uygulamayı indirmeniz ve kurmanız çok kısa ve pratik. Yapmanız gereken sadece uygulamayı kurduktan sonra açarak yeni dili seçmeniz. Biz HTC One XL marka cihaza kurup denedik ve işlem 30 saniye kadar sürmedi bile! Orjinalde Türkçe dil desteği olmayan bir telefon artık Türkçe.morelocal 2 indir

MoreLocale 2 bir uygulama olduğundan telefonunuzu sıfırlamanız durumunda telefonunuz eski hale döneceğinden dili yine değişecektir. Bu durumda uygulamayı tekrardan yüklemeniz gerekir. Ama anlattığımız gibi işlem çok kısa sürede, çok basit bir şekilde yapıldığından sorun olmayacaktır. O yüzden gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

Tabii şunu da unutmamak gerekir ki bazı marka, model ya da sürümlerde işe yaramayabilir. Böyle bir durumda Android uygulama marketinde bulunan benzer uygulamalara göz atmalısınız.

Ayrıca bazen uygulama yüklenemedi hatası(error no:101) almanız da mümkün. Bu tip durumlarda lütfen telefonunuzu sıfırlayıp, uygulamayı tekrar yüklemeyi deneyin. Biz denedik oluyor. :)

MoreLocale 2 uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.