Günün Konusu; iPhone 6 Kasası Bükülüyor mu?

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 6 ve iPhone6 Plus’ın kasasının sanılandan daha güçsüz olduğu iddia ediliyor. Öyleki bir bloggerın paylaştığı ve daha ilk günden 3 milyondan fazla izlenen video sosyal medyada günün konusu olmuş durumda.

Ülkemizde Cuma günü piyasaya sürülecek olan Apple’ın yeni nesil akıllı telefonları hakkında şok bir iddia ortaya atıldı.

Ürünü test eden bir teknoloji blogger’ı yeni iPhone’u iki eliyle bükerek ürünün sanılanın aksine daha zayıf bir kasaya sahip olduğunu gözler önüne serdi.

iphone-6-kasasi-ne-kadar-saglam

Yeni nesil iPhone’a yaptığı testi videoya çeken ve internette yayınlayan blogger, bir anda sosyal medyada günün konusu oldu. Apple’ın yeni nesil akıllı cihazları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta kasa için kullanılan materyalin değiştirilmesinin söz konusu deformasyona sebep olduğu düşünülüyor.

Yeni nesil iPhone’un bu denli kolay bir şekilde deforme olabilmesinin ardından ABD merkezli teknoloji devi Apple, henüz konuyla ilgili bir cevap vermedi.

ABD ve İngiltere dahil 10 ülkede satışa sunulan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, ilk 3 günde 10 milyon adet satarak bir rekora imza atmıştı.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.