Google ve General Mobile İşbirliğiyle ‘Android One’ Ülkemizde!

Google’ın düşük bütçeli birimi Android One artık ülkemizde. General Mobile ile yapılan işbirliğiyle ortaya fiyatı uygun, işletim sistemi güncel bir akıllı telefon çıktı. General Mobile ve Google düzenledikleri etkinlikle, işbirliği yaptıkları yeni akıllı telefonu tanıttılar; General Mobile 4G!

Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen etkinlikle General Mobile CEO’su Sebahattin Yaman ve Google Android One Başkan Yardımcısı Caesar Sengupta General Mobile Android One 4G’yi tanıttı.

Ülkemizde Android 5.1.1 işletim sistemine sahip ilk ürün olacak olan Android One 4G, akıllı telefon için yüksek meblağlar ödemek istemeyen kullanıcıları hedef alıyor. Üstelik yeni telefon 2 yıl boyunca tüm güncellemeleri alacak!general-mobile-4gGeneral Mobile 4G’nin ilgi çekici tek yanı işletim sistemi değil. Telefon bir çok güncel özellikle geliyor. 5 Megapiksel ön ve 13 Megapilsel arka kameraya sahip yeni ürün 8 çekirdekli, 64bit işlemci kullanacak; Qualcomm Snapdragon 410. 16 Gb dahili hafıza ve 2 Ram ise bellek birimleri olarak dikkat çekiyor. Telefon microSD hafıza kartı desteği de sunuyor.

5 inç büyüklüğünde HD IPS LCD ekranı, Corning Gorilla Glass 4 ile korunuyor ve ürün adından da anlaşılacağı üzere telefonda 4G desteği de var.general-mobile-android-one-4g-Ürün 15 Mayıs’ta, 699 lira fiyat etiketiyle piyasada olacak. Ürün ilk etapta Telpa bayileri ve Turkcell’de olacak. Turkcell telefona 12 ay taksit imkanı sunacak ve ilk 2 ay kullanım için 2 Gb internet hediye edecek.

Android One Nedir?
Android One, Google’ın düşük bütçeli telefonlar üzerinde çalışan birimi. Bu birimi Nexus gibi düşünebilirsiniz. Nasıl Nexus üst seviye cihazlar için çalışıyorsa, Android One da düşük bütçeli cihazlar için çalışıyor. Dolayısıyla aradaki en net fark bütçe.

General Mobile 4G’nin Tüm Teknik Özellikleri için Tıklayın

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir