Google-LG İşbirliği Nexus 5 Sızdırıldı

Motorola’nın üretim hattından çıkan ilk akıllı telefonu Moto X’i Ağustos ayında sunan Google, bu sefer LG ile geliştirdiği bir diğer akıllı telefonu Nexus 5’i sunmaya hazırlanıyor. İnternete sızdırılan bakım kılavuzu, iki firmanın neler planladığını hakkında ilk bilgileri sundu.

Android Police sitesi, Google-LG ortaklığının merakla beklenen ürününe ait ilk sızıntıyı gerçekleştirdi. Android’in üçüncü parti yazılımlara izin vermeksizin ‘saf’ olarak sunulduğu Nexus’lar, işletim sisteminin yeni versiyonu Kit-Kat’ın nasıl bir performans sunacağı konusunda da önemli bir izlenim sunacak.

Bakım kılavuzundaki bilgilere göre, Nexus 5, 4.95 inç, 1080p IPS ekranla gelecek. 2.3 GHz işlemci hızına sahip Qualcomm Snapdragon 800 işlemci kullanacak cihaz, 2 GB RAM bulunduracak. Dahili belleğin ise 16-32 GB seçenekleriyle gelmesi bekleniyor.

nexus 5

 

Kılavuzdaki diğer bilgiler, cihazın 8 MP kamerayla geleceğine işaret ediyor. Kamera, Nokia’nın görüntü sabitleme teknolojisi PureView’ın benzeri olan optik görüntü sabitleme (OIS) özelliği içerebilir.

nexus 5 - 2

2300 mAh’lik güçlü bir batarya içereceği öne sürülen Nexus 5, standart bağlantı özelliklerinin yanı sıra NFC (yakın alan iletişimi) de bulundurabilir.

Birkaç hafta içinde sunulması beklenen Nexus 5, Moto X’le beraber Google’a iyi bir kazanç sağlayabileceği gibi, birbirlerini rakip de olabilirler.

ntvmsnbc


Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir