Google, Android Wear’ı yani Android Giyim olarak bilinen uygulamayı satın almasıyla, Wear’ı ve teknolojiyi birleştirerek gözlükten sonra da ‘lens’ üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Android Wear‘ı satın alan Google, teknoloji dünyasına getireceği yeniliklerinde sinyalini vermişti. Çok geçmeden yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını söyleyen Google, yakın zaman da çok alıcılı kontakt lens çıkaracaklarını açıkladı. Peki bu lens’in özellikleri neler olacak?

Kontakt lensin üzerinde bulunan üç adet fotodiyot,aldığı ışık seviyesine göre durum değiştirebilen elektronik parçalardan oluşuyor.

Göz kırpmayı bir giriş yöntemi olarak kullanabilmek için akıllı telefona veya başka bir akıllı veya giyilebilir cihaza göz kırparak komut verebileceği belirtiliyor.

Şimdiye kadar göz kırpmayı bir giriş yöntemi olarak kullanabilmek için harici kamera içeren çözümler kullanılıyordu, ancak Google’ın bu patentinde iş tamamen değişiyor.

Üstelik kontakt lensin içindeki tek sensör ışık sensörü de değil: basınç sensörü, sıcaklık sensörü, iletkenlik ve elektrik alan sensörleri de mevcut olduğu belirtildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir