Goldmaster Like 7″ tableti Android işletim sistemli bir cihazdır. Tablette yazılımsal sorunlar meydana geldiğnde veya işletim sistemi çöktüğünde yeniden Android sistemini kurmanız gerekmektedir. Anlatacağımız işlemle sorunlu cihazınıza Android işletim sistemini yeniden kurarak tableti çalışır hale getirebilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemi aynı zamanda format işlevini de göreceğinden tabletteki bütün kişisel verilerinizi silecektir. Yedek alabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Tableti şarj ederek batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerine çıkarın.

Yazılım yüklemek için USB data kablosu kullanacağız. Öncelikle aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indirin.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Goldmaster Like 7″ Tablet Rom & Flasher & Driver

Dosyayı indirdikten sonra Winar veya Winzip ile bir klasöre çıkarın.

Daha önce tableti bilgisayarınıza bağlamadıysanız ilk işlem olarak sürücüleri yüklemeniz gerekecek. Bunun için tabletinizi kapatın. Tablet kapalıyken ses açma + ses kısma tuşlarına basılı tutarak bilgisayara bağlı olan USB kablosunu tablete takın. Bilgisayar bilinmeyen aygıt olarak görecektir tablet. Aygıt yöneticisinden sürücleri güncelleştirip indirmiş olduğunuz driverlari tanıtın.

Yükleme işlemine başlamak için tablet kapalı konumda olsun. İndirmiş olduğunu dosyaların içindeki  loader klasörünü açın. Flash-tool.exe programını açın.

Yukarıda 1. resimde görüldüğü üzere 1 ile işaretlenmiş Scatter-loading butonuna tıklayıp indrimiş olduğunuz yazılım klasöründeki MT6582_Android_scatter.txt dosyasını seçin. Dosyayı seçtiğinizde program yazılım önbelleğe alacaktır.

Yükleme işlemini başlatmak için 2 ile işaretlenmiş olan Firmware – Upgrade butonuna basın. Butona bastıktan sonra tabletin ses açma ve ses kısma tuşlarına basılı tutarak usb kablosunu tablete takın. Bilgisayar tableti gördüğünde yükleme işlemi başlayacak ve 2. resimdeki ekranı göreceksiniz. Aşağıdaki durum çubuğu sarı renkte dolacaktır. Hata alırsanız işlemleri baştan başlatın. Bilgisayar tableti görmüyorsa tabletin soketinde sorun olmuş olabilir.

Yükleme işlemi bittiğinde 3. resimdeki ekranı göreceksiniz. Yükleme bittiğinde usb kablosunu tabletten çekip tableti güç tuşu ile açın. İlk açılma biraz zaman alabilir. Tabletin tamamen açılmasını bekleyin.

8 thoughts on “Goldmaster Like 7″ Tablet Yazılım Yükleme”
  1. Merhaba Halil Bey daha önce samsung telefon için yazmıştım hallettim onu. Şimdi de elimde posavisin tableti bulunmakta. Tablet kapandı açınca titreyip posavis yazısında kalıyor. Factory reset hepsini yaptım ama aynı. Kapalı olduğu için pc de görmüyor ve tabletin marka modelini bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz?

    1. Merhaba, bahsettiğin model üzerinde çalışma fırsatımız olmadı ancak bahsettiğiniz sorun ancak yazılım yükleme ile düzelir gibi. Cihaza uygun rom bulmanız gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir