Nisan ayında yapılan ilk parti satışları konusunda bir çok övgünün yanında bir çok şikayet de alan General Mobile’ın yeni akıllı telefon modeli GM 5 Plus ilk yazılım güncellemesini aldı. 14 Mayıs 2016 tarihi itibariyle dağıtılan ilk güncelleme kararlılıkta iyileştirme, güvenliği arttırma ve bazı hataları düzeltmeyi amaçlıyor.

General Mobile, geçtiğimiz ay satışlarına ilk parti satışlarını yaptığı ve bu satışlar sonrası geri dönüşler almaya başladığı GM 5 Plus konusunda bir yazılım güncellemesi yayınlanacağı duyurmuş ve bu duyuruda tüketici şikayetlerinin en aza indirgeneceği belirtilmişti. Bu bağlamda tüketicilerin beklentisi de bizim gibi büyük boyutlu bir güncellemeydi fakat ilk güncelleme pek de beklenildiği gibi olmadı. Yaklaşık 80 Mb boyutundaki güncellemeye ilişkin notu görsellerde görebilirsiniz.

Biz ilgili yazılım güncellemesini uyarıyı aldığımız ikinci gün yaptık ancak pek bir fark gözlemleyemedik. Tabi bu durum bizim ürünümüzle ilgili de olabilir. Çünkü bir çok kullanıcının aksine bizim telefondan şikayetimiz çok daha azdı. Hata düzeltmelerinin de hangi kusurları ilgilendirdiği bilgilendirme ekranında yer almadığı için bu konuda da bir tespit yapabilmemiz mümkün olmadı.

Eğer bir GM 5 Plus sahibiyseniz ve telefonunuzda şikayetçi olduğunuz noktalar varsa zaman kaybetmeden bu güncellemeyi yapmanızı öneriyoruz. Nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan görebilirsiniz. 

Öyle tahmin ediyoruz ki General Mobile GM 5 Plus ile ilgili yazılım güncellemeleri yayınlanmaya devam edecektir. Bu yüzden siz de ürüne ilk sahip olanlardan biriyseniz, ara ara güncellemeleri kontrol etmenizde fayda var.

Yayınlanan ilk yazılım güncellemesi temel olarak sadece hata düzeltmelerinden ibaret olduğu için Android sürümünü etkileyen herhangi bir durum yok! Dolayısıyla tüketiciler Android v6.1 için biraz daha beklemek zorundalar.

8 thoughts on “GM 5 Plus İlk Yazılım Güncellemesini Aldı!”
 1. Hocam bu arkadaşın telefonunda da aynısı oldu yani güncelleme yaptıktan sonra kapalı iken daha şarj almadı.ama telefon açıkken şarj alıyor.soket yerinde hiçbir sıkıntısı yok.

  1. Mehmet merhaba. Biz hâlâ inceleme için edinmiş olduğumuz telefonu kullanıyoruz ve güncellemeyi yapmamıza rağmen sizin bahsettiğiniz sorunu yaşamıyoruz. Kullandığınız telefon D versiyonu yani çift hatlı olanı mıdır acaba?

    1. Belki o versiyon ile ilgili bir sorundur ama web sitemizde ve YouTube kanalımızda bu konuya değinen ilk kişi siz oldunuz. Ya d versiyonuna ait bir sorun ya da size denk gelmiş. Diğer türlü mutlaka bu konuda bir geri dönüş alırdık. Verileri yedekleyip, telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Güncellemeler bazen telefona tam oturmayabiliyor. Fabrika ayarlarına dönüş bu tarz sorunları çözüyor.

     1. merhabalar bu konu hakkında nette bayagı araştırma yaptım ama dedğim gibi bu konuya kımse değinmedi ve araştırılması lazım olan bi konudur.ve bn telefonu formatladım yinede olumlu sonuç alamadım. 6 sürümünde iken bu hata yoktu . nette ise bunun çözümünü anlatan herhangi bir yazıya veya bilgiye rastlamadım. en sonunda burdan yardım almayı doğru seçenek olarak buldum. çünkü telimi teknik servise yolladıgımda onlarda 6 sürümünü tekrar geri yüklemişler.

      1. Mehmet tekrar yetkili servis ile görüşmen gerekecek. Ve talebini “ben telefonu Android 7 ile sorunsuz kullanmak istiyorum” şeklinde iletmelisin. Telefonun sana yeni sürüm ile teslim edilmesi gerektiğini belirtmelisin.

 2. merhaba hocam benim GM 5 plus telefonum var ama 7.0 nougat yazılımını yukledim ve kapalı iken şarj olmuyor ama açıkken şarj oluyor. Sorunu nedir acaba . normal 6.0.1 surumunde ıken kapalı ikende şarj oluyordu ama yazılım güncellemesi yaptıktan sonra telefonum kapalı iken şarj olmuyor artık açıkken şarj oluyor. Acaba ayarlarındamı bir sıkıntısı var . yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir