Gizli Numaradan Gelen Çağrıyı Engelleme


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Gizli numaradan gelen çağrılar artık can sıkmaya başladıysa, bir kaç basit işlemle gizli numaradan gelen çağrıları engelleyebilirsiniz.

Operatörler arası değişiklik gösteren numara engelleme işlemi için basit tuşlamalar yapmak yeterli. Turkcell ve Avea kullanıcıları bu işlemi yapmak çok benzerken Vodafone’da ufak bir farklılık söz konusu.

Gizli Numaradan Gelen Çağrılar Nasıl Engellenir ? Engelleme Nasıl Kaldırılır ?

Turkcell’de Gizli Numaradan Gelen Çağrıyı Engelleme

İşlemi yapmanın en basit yöntemi; telefonunuzdan *253# tuşlamak. Tuşlama yapmanın yanı sıra Turkcell Müşteri Hizmetlerinden ve Online İşlemler‘den de gizli numaradan gelen çağrıları engellemeniz mümkün.

Gizli numaradan çağrı almayı aktifleştirmek için yine *253# tuşlaması yapabilirsiniz.

turkcell-gizli-numara-engelleme

Avea’da Gizli Numaradan Gelen Çağrıyı Engelleme

*253# tuşlaması yapmak Avea için de en basit yöntem. Bunun yanı sıra Avea Online İşlemler, Müşteri Hizmetleri ya da *101# tuşlayarak ulaşılabilen İşlemler menüsü üzerinden de gizli numara üzerinden gelen çağrılar engellenebilir.

Gizli numaradan çağrı almayı aktifleştirmek için yine *253# tuşlaması yapabilirsiniz.

avea-numara-engelleme

Vodafone’da Gizli Numaradan Gelen Çağrıyı Engelleme

Vodafone’da işlem biraz farklılık gösteriyor. Telefon üzerinden tuşlama yaparak gizli numaradan gelen çağrıları engelleyemiyorsunuz. Vodafone için en basit yöntem ise GIZLI AC yazıp 7046‘ya mesaj göndermek. Eğer işlemi iptal etmek ve gizli numaradan çağrı almak istiyorsanız da GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya göndermelisiniz. Bunun haricinde yine Vodafone Müşteri Hizmetleri ya da Vodafone Online Self Servis üzerinden işlemi yapabilirsiniz.vodafone-numara-engelleme

Ayrıca tüm operatörlerde bu işlemi müşteri hizmetleri ya da online servisler üzerinden yapabilirsiniz. Bazı operatörlerin mobil uygulamaları üzerinden de işlemi gerçekleştirebilmek mümkün.

7 Yorum

 1. Begüm dedi ki:

  Htc one m8 için ne yapabilirim?

 2. Stranger dedi ki:

  Thank you very much for your help with this annoying problem.

 3. fatma dedi ki:

  Slm sorum su htc chacha telefonum var ama gizli numaralari engelleyemiyorum yurtdisinda yasiyorum ikinci el aldim telefonu gizli numaradan devamli ariyorlar bunu nasil engelleyebilirim simdiden tskr ederim…saygilarimla

  • editor dedi ki:

   Merhaba, bildiğim kadarıyla htc ChaCha modelinde öyle bir opsiyon yok. Operatorunuze sorarsanız eminim size yardımcı olacaklardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir