Normal şartlarda akıllı telefonlar internet ayarlarını otomatik olarak yapar. Ancak bazen operatörden, bazen sim karttan, bazen de telefondan kaynaklı olarak ayarlar silinir ya da bozulur. Bu durumda mobil veri açık olsa da internete bağlanılamaz ki çözüm için kullanıcının duruma müdahale etmesi gerekir.

General Mobile internet ayarları konusunda iyi çalışan modellere sahip bir marka. Ayarları bozsanız dahi kendisi düzenlemeyi yapıyor ve kullanıcısını yormuyor. Çok nadiren yaşayabileceğiniz internet sıkıntıları için ayar düzenlemesi ya da yeniden ayar oluşturulması oldukça basit. Anlatacağımız yöntem operatör farketmeksizin aynı şekilde uygulanabilir.

Menü üzerinden Ayarlar> Kablosuz ve ağlar bölümünde> Mobil Ağlar> Erişim Noktası Adları yörüngesini izleyin. Asıl önemli nokta, bulunması, ulaşılması gereken bölüm burası; ‘Erişim Noktası Adları‘.

İlgili yörüngeyi izlediğinizde APN’lerle yani internet ayarlarıyla karşılaşacaksınız. Seçili bölüme girip ilk 2 sırada yer alan ‘İsim’ ve ‘APN’ seçeneklerini ‘internet’ yazarak düzenlemek yeterli olacak. 2 bölüme de ‘internet’ yazdıktan sonra seçenekler tuşuyla kaydedin ve çıkınç

Bu bölümde hiçbir kayıt yoksa artı(+) simgesine tıklayıp, karşınıza çıkan ilk 2 bölüm olan ‘İsim’ ve ‘APN’ bölümlerine ‘internet’ yazın. Daha sonra seçenekler tuşuyla ‘Kaydet’ yapıp, geri dönün. Diğer ayarlar otomatik olarak gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir