General Mobile GM 5 Plus’ı AnTuTu Benchmark, Geekbench 3 ile 3D Mark testlerine tabi tuttuk ve sonuçları gözlemledik. Gerçek kullanıcı deneyimini pek yansıtmasa da tüketicilerin talebi gereği, bu sonuçları hem burada hem de YouTube kanalımızda paylaştık. Aslında CPU-Z uygulamasını da indirmiştik ancak orada telefonun yonga seti Snapdragon 615 olarak gösterildiği için onu değerlendirmeye almadık.

Android One ekosisteminin en güçlü üyesi olarak dikkat çeken GM 5 Plus, 5.5 inçlik Full HD ekran, Qualcomm Snapdragon 617 yonga seti, 4 çekirdeği 1.2 GHz, dört çekirdeği de 1.5 GHz olmak üzere 8 çekirdekli bir işlemci, Adreno 405 grafik birimi ve 3 GB DDR3 Ram gibi donanımlara sahip. 64-bit saf Android işletim sistemi ve bu işletim sisteminin 6.0.1 versiyonu da GM 5 Plus’ın yazılım tarafındaki ekipmanları. Ürün bu yapısıyla test uygulamalarında hatrı sayılır bir varlık gösteremese de kullanıcı deneyiminin alınan sonuçlardan daha üst düzeyde olduğu bir gerçek.

Öncelikle bu testleri telefonda iki kez açtığımızı ve ilk denemelerimizde hiçbir uygulama yüklemediğimizi belirtelim. İkinci denemelerimiz ise videonun hazırlanışı esnasında oldu. Bunun sebebi de test sürecini sizin de gözlemleyebilmeniz.

Kullanıcılar tarafından en çok önemsenen test uygulaması AnTuTu ile başlayalım. General Mobile GM 5 Plus yaptığımız ilk denemede AnTuTu’dan 45053 puan aldı. Bu sonuçla alt sıralarda yer alan markanın amiral gemisi, bulunduğu fiyat segmentindeki telefonlarla yarışabileceğini göstermiş oldu.gm-5-plus-antutu-puani-sonucu-İlk denememizde Geekbench 3 testinin tekli çekirdek performansında 710, çoklu çekirdek performansında ise 3376 puan alan GM 5 Plus, 3D Mark testinden 391 puan alarak, HTC One A9 gibi ciddi bir rakibi 6 puan da olsa geride bırakmayı başardı.

GM 5 Plus son testlerimizde ise AnTuTu’dan 45967, Geekbench 3’ün tekli çekirdek performansında 713, çoklu çekirdek performansında 3366 ve 3D Mark’tan 385 puan aldı. 

General Mobile GM 5 Plus ile ilgili performans ve püf noktaları paylaşımlarımız devam edecek. Ayrıca çeşitli notlar aldığımız detaylı incelemeyi de yakında yayınlamış olacağız. Siz de yorumlarınızla konuya katkıya bulunabilir, varsa taleplerinizi bize iletebilirsiniz. Bize tüm sosyal ağlardan ceplikcom uzantısıyla ulaşabilmeniz mümkün. www.youtube.com/ceplikcom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir