General Mobile GM 5 Plus Oyun Performansı

General Mobile’ın amiral gemisi GM 5 Plus’la çeşitli oyunlar oynadık ve detayları YouTube kanalımızda paylaştık. Kutu açılımı videomuzda ürünle ilgili bir çok performans videosu çekeceğimizi ve deneyimlerimizi paylaşacağımızı belirtmiştik. İlk performans videomuz oyun konusunda oldu. Grafikleri en yükseğe çektiğimiz oyunlardan aldığımız tepkiler beklediğimiz gibiydi.

General Mobile GM 5 Plus, 5.5 inç Full HD IPS bir ekrana sahip. Bu ekran boyutu da oyun deneyimi için ideal, kullanıcıya avantaj sağlıyor. Telefonun arka bölümünde kullanılan deri görünümü verilmiş plastik malzeme kaynamayı önlediğinden, ergonomiyi arttırıyor. Oyun deneyimine yardımcı olan diğer donanımlar ise Qualcomm Snapdragon 617 chipseti, 8 çekirdekli, 1.5 GHz hızında çalışabilen 64-bit işlemci, Adreno 405 grafik birimi ve 3 GB DDR3 Ram. Bu donanımlar 1000 lira fiyat etiketine sahip bir telefon için oldukça iyi ve oyun deneyimi de bu bağlamda güzel.

Oyun performansı videosu için seçtiğimiz oyunlar Modern Combat 5 Blackout, Need For Speed No Limits, Asphalt Nitro, Mortal Kombat X ve Marvel Future Fight oldu. Oyunların önce otomatik ayarlarda sonra da tam çözünürlük ayarlarında deneyimledik. Oyun akıcılığında herhangi bir problem yok. Sadece oyunlara ilk girişlerde, oyun açılış süresi biraz uzun. Ancak bir oyundan diğerine geçilip, sonra geri dönüldüğünde herhangi bir problem olmuyor, kaldığınız yerden oyunu oynamaya devam edebiliyorsunuz. Tabi internet bağlantısına ihtiyaç duyan oyunlarda sunucu bağlantısını beklemeniz gerekiyor.

Oyunlar oynanırken herhangi bir takılma, kasılma sorunuyla karşılaşılmıyor. Efektlerin çok yoğun, görüntünün dolu olduğu bazı zamanlar anlık takılmalar gözlemlenebiliyor. Performans videomuzda Modern Combat 5’in grafik ayarlarını yükselttiğimizde 2 kezdurduruldu‘ hatası alıp, üçüncü denememizde oyuna giriş yapabildik. Bunu da dipnot olarak buraya bırakalım.gm-5-plus-oyun-performansi-Oyunları oynarken YouTube telif haklarından ötürü sesleri kapattık. Fakat biz yaptığımız ölçümlerde 75 ila 90 desibel civarı sesler ölçtük. Aslında telefondan daha yüksek sesler alınabiliyor. Ama oyunlarda değerler bu civardaydı. Genel olarak telefonun ses çıkışı gayet iyi ki biz tüm bu ses detaylarına ‘Ses Performansı’ video ve makalemizde değineceğiz. Herhangi bir cızırtıya şahit olmadık. Sadece bazı oyunlarda, oyundan kaynaklı pürüzlü sesler duyduk.

General Mobile GM  Plus’tan aldığımız oyun deneyimini genel olarak beğendik. İlerleyen zamanlarda gözlemlediğimiz aksilikler ya da güzellikler olursa konuyla ilgili güncellemeler yapıp, takipçilerimizle paylaşacağız. Takipte kalın! www.facebook.com/ceplikcom gibi tüm sosyal medya hesapları üzerinden ceplikcom uzantısıyla bizi takip edebilirsiniz.

GM 5 Plus Tüm Özellikleri

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “General Mobile GM 5 Plus Oyun Performansı

  1. Marvel contest of champions oyununu oynayan yorum çok berbat . Yardım edin lütfen ne yapmam lazim

    1. Bu oyunu oynamadığımızdan herhangi bir yorum yapamıyoruz. Ayrıca telefon da şu an elimizde değil. Ancak uygulamala hatalarının en basit çözümü, uygulamayı kaldırıp yeniden kurmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir