General Mobile GM 5 Plus akıllı telefonunuza dışarıdan müdahalenin(bizzat kullanıcı ya da herhangi bir teknik servis) kolay olmasını istiyorsanız, OEM kilit açma özelliğinin aktif durumda olması gerekiyor. Bu özellik açık olmadığı taktirde cihazda Google hesap doğrulama bölümünün atlanması ya da herhangi bir aksilik durumunda cihaza yazılım yüklemesi yapmak mümkün olmayacaktır.

OEM kilidi Android 5.1 versiyonuyla akıllı telefonlara kazandırıldı ve ürünlere dışarıdan müdahalenin yapılması kısıtlandı. Aslında bu bir güvenlik aşaması. Örneğin tüketicinin telefonunu kaybetmesi veya çaldırması gibi durumlarda, cihazı tekrar rahatça kullanılamaması için düşünülmüş bir özellik. Ancak akıllı telefonların kullanımı konusunda yeterli bilinç henüz kazanılmadığında, bu özellik bazen kullanıcıların başına dert olabiliyor. Örnek: General Mobile 4G! Bu yüzden biz ürün kurulum yapıldıktan sonra OEM kilit açma bölümünün aktif edilmesini tavsiye ediyoruz.

General Mobile GM 5 Plus akıllı telefonunuzda OEM kilit açma bölümünü aktif edebilmek için öncelikle Geliştirici Seçeneklerine ulaşmalısınız. Bunun için de Menü> Ayarlar> Telefon hakkında> Derleme numarası yörüngesini izlemeli ve Derleme numarası bölümünün üzerine 7 kez dokunmalısınız. ‘Artık bir geliştiricisiniz.! uyarısını alıp, menüde bir geri geldiğinizde ‘Geliştirici Seçenekleri’ni göreceksiniz. Buraya girdiğinizde ikinci sırada ‘OEM Kilit Açma’ bölümünü yer alır ki ilgili bölüm üzerine bir kez dokunmak, özelliği aktif etmek için yeterli olur.gm-5-plus-oem-kilidi-acmaEğer siz telefona dışarıdan müdahalenin olmamasını istiyorsanız, bu bölümü kapalı tutmalısınız! Bu bölümü daha önce aktif etmediyseniz ve Google hesap doğrulama bölümünde takılı kaldıysanız, yapacak bir şey yok demektir! Yetkili servis başvurmak en doğrusu olacak.

2 thoughts on “General Mobile GM 5 Plus OEM Kilidi”
  1. hocam bende geliştirici seçenekleri hiç açılmıyor tıklıyorm ama açılmıyor neyden kaynaklıdır bilgisi olan var mı

    1. Yusuf merhaba. Geliştirici seçeneklerinin açılmamasını yazılımsal bir sorun engelliyor olabilir. Bu yüzden tavsiyemiz verilerinizi yedekleyip, telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz yönünde. Kurulum sonrası tekrar deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir