General Mobile GM 5 Plus akıllı telefonunuzda da günümüzdeki tüm güncel akıllı telefonlarda olduğu gibi internet paylaşımı yapabilir, telefonunuz modem gibi kullanabilirsiniz. Bu şekilde bilgisayarlara, akıllı telefonlara ya da tablet gibi internet ihtiyacı olan tüm mobil cihazlara internet sağlayabilirsiniz.

GM 5 Plus’ta internet paylaşımı için 3 farklı seçenek bulunur. Bu seçeneklere ulaşabilmek için menü üzerinden Ayarlar> Diğer(ekranda 4. sırada)> Tethering ve taşnblr hotspot yörüngesini izlemelisiniz.

İlgili seçeneklere ulaştıktan sonra size sadece hangi yöntemle interneti paylaşacağınızı seçmek kalır. Bu seçenekler arasında sadece ilk sıradaki USB tethering kablolu bir bağlantı imkanı sunarken, diğerleri telefonunuzdaki kablosuz teknolojileriyle yapılır. İnternet paylaşımıyla internet paketinizin normalden daha hızlı tükeneceğini unutmayın!

Şimdi kısaca bu seçeneklerin detaylarına değinelim. USB tethering seçeneği bir veri kablosu yardımıyla internetinizi masaüstü bilgisayarlar gibi genellikle bünyesinde kablosuz teknolojilerini barındırmayan cihazlara rahatlıkla internet sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece veri kablosunun bir ucunu telefona diğerini bilgisayara bağlayıp, ilgili seçeneğe dokunmak.

Taşınabilir Kablosuz hopspot seçeneği internetinizi kullanacak cihazın sizi Wi-Fi özelliği ile bulmasını sağlar. Telefonunuz kablosuz modem gibi davranır ve internetini bu şekilde davranır. İnternetinizi kullanacak cihazına şifrenizi verebilmek için ilgili seçeneğin hemen bir altında bulunan ‘Kablosuz hotspot kurulumu yap’ bölümüne dokunabilir, ister ekranda görünen şifreyi direk paylaşabilir isterseniz de yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Son seçenek olan Bluetooth tethering ise adından da anlaşılabileceği gibi interneti Bluetooth teknolojisiyle paylaşmanızı sağlar. Karşıdaki cihaz Bluetooth araması yapmalı ve yine telefonunuzu bulup, şifreyi girerek bağlantı kurmalıdır. Bu özelliği ait şifreyi görmek için ise öncelikle ilgili seçeneği aktif etmelisiniz.

4 thoughts on “General Mobile GM 5 Plus İnternet Paylaşımı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir