General Mobile GM 5 Plus’ta DNS Nasıl Değiştirilir?

General Mobile GM 5 Plus akıllı telefonunuzun DNS ayarlarını değiştirerek, yasaklı sitelere erişim sağlayabilir veya internet hızınızı arttırabilirsiniz. DNS değişikliğini ister mobil veri isterseniz de kablosuz ağ bağlantıları için yapabilirsiniz. Biz daha çok bir kablosuz bir ağ için DNS değişikliğinin nasıl yapıldığına değineceğiz.

Bilgisayarlarda olduğu gibi akıllı telefonlardan da DNS değişikliği yapmadan yasaklı sitelere erişim mümkün olmaz. Ayrıca memnun olmadığınız internet hızınızı geliştirmek için de yine aynı yöntemi kullanmayı deneyebilirsiniz.

General Mobile GM 5 Plus akıllı telefonunuzda kullandığınız mobil veri yani hat üzerinden aldığınız internet için DNS değişikliği yapmak istiyorsanız, Android uygulama marketi olan Play Store üzerinden ‘VPN’ şeklinde aratma yapabilir, karşınıza çıkan uygulamaları kurarak, deneme yapabilirsiniz. Hotspot Shield Free VPN, SuperVPN ve VPN Easy bu konudaki en meşhur uygulamalardır. Bazı VPN uygulamaları sizden Root yetkisi isteyebilir! Lütfen sadece DNS değişikliği için Root yapmayın! Bu sonraki süreçte başka bazı sorunların doğmasına yol açabilir. Üstelik telefonunuz garanti dışı kalır!

GM 5 Plus akıllı telefonunuzun Wi-Fi özelliği ile bağlanmış olduğunuz kablosuz ağ üzerinde DNS değişikliği için sırasıyla izlemeniz gereken yol ise şu şekilde;gm-5-plus-dns-degistirme-

  • Bir kablosuz ağa bağlanın ve ağ adı üzerine basılı tutun.
  • ‘Ağı değiştir’ seçeneğine dokunun.
  • En alttaki ‘Gelişmiş seçenekler’ bölümüne dokunun. IP ayarları bölümünü ‘Statik’ olarak değiştirin.
  • IP adresi, Ağ geçidi ve Ağ örnek uzunluğu bölümlerini aynen gördüğünüz gibi doldurun.
  • Son olarak DNS 1 ve DNS 2 bölümlerine yeni ve geçerli adresleri girerek, ‘KAYDET’ seçeneğine dokunun.
  • Wi-Fi özelliğiniz kapanıp, yeniden açılacak. İşlem tamam!

Örnek DNS adresleri 4.2.2.5 ve 4.2.2.6 şeklindedir.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir