Eki 24 2014

General Mobile e-Tab 4 Format Atma


General Mobile e-Tab 4, Fatih projesi kapsamında devlet tarafından öğrencilere ücretsiz dağıtılan bir tablet modeli ve kimi zaman ekran kilit deseni sebebiyle kilitlenebiliyor. Bu sorunun aşabilmek için aşağıda anlatacağımız adımları takip etmeniz gerekir.

İşleme başlamadan önce tableti iyice şarj ederek, en az %50 seviyesine getirmeniz gerektiğini ve tablete yüklenmiş verilerin silineceğini unutmayın!

General Mobile e-Tab 4, Android 4 işletim sistemini kullanan bir model ve format atma yöntemi aynı işletim sistemini kullanan diğer modellerle benzer. Diğer tabletlerden ayrılan yönü ise format sonrası kurulum için öğrenci bilgilerinin girilmesi gerektiği!

e-Tab 4 modeline format atmanın 2 farklı yolu mevcuttur. Bunlardan ilki için menüye ulaşabiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Tableti sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyerek onay verin. Tablet sıfırlama işlemini yapmak için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

Diğer yöntem ise ekran kilit deseninin unutulması, bloke edilmesi gibi durumlarda kullanılan en etkili yöntem donanımdan format seçeneğidir. Bunun için tabletin fiziksel tuşlarını kullanmanız gerekir.

e-Tab 4 modeline donanımdan format atabilmek için öncelikle tableti kapatın ve ses açma tuşuyla, açma-kapama tuşlarına birlikte basarak tableti açın.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Açma Tuşu + Açma-Kapama Tuşu
general-mobile-etab-4-hard-format-atma


Tablet açıldığında ilk karşılaştığınız ‘General Mobile’ yazısında tuşların hiç birini bırakmayın! Ekran kaybolup, tekrar aynı yazı belirdiğinde sadece açma-kapama tuşunu bırakarak, ses açma tuşuna basmaya devam edin.

Bir süre sonra telefon ‘Komut Yok‘ yazısının belirdiği onarım moduna(Recovery mode) geçecektir. Burada ekranı atlamak için ses kısma ve açma-kapama tuşlarına aynı anda, birlikte basın.

Gelecek menü format için kullanacağınız menüdür! Burada dokunmatik çalışmaz!


Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data / factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuyla onaylayın.

Yeni gelecek ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘Yes delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuyla onaylayın.

Tablet sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar ve ilk ekrana döner. Bu aşamada, aynı mantıkla ‘Wipe cache partition‘ seçeneğini de onaylamanız, tabletin gereksiz ön belleğini temizlemenizi sağlayacaktır.


Son olarak ilk sıradaki ‘Reboot system now‘ seçeneğini açma-kapama tuşuyla onaylamak, tabletin yeniden başlamasını sağlar.

Format işlemi bitip, tablet yeniden başladığında bir Wi-fi ağına bağlanarak, öğrenci bilgilerinin de girişi sağlanarak tablet kurulumunu yapabilirsiniz.

Yorum Yaz

  • Ayse on 07 Haziran 2018 at 01:14
  • Cevapla

  Komut yok yaziyo ve daha sonra devam etmiyo yazilanlari yapmama ragmen ne yapmam gerekir

  1. Bazı tabletlerde erişim kısıtlanmıştır ve o şekilde engellemelerle karşılaşılması normaldir. Yapılması gereken yazılım yüklemesi denemektir. Bunun için de bir teknik servise danışmak en doğrusu olacak.

 1. Merhaba ben okulu bitirdim ve tabletime format attım eba şifremide alamıyorum bunu nasıl çozeceğim

  1. Mustafa merhaba. Yazılım yüklemesi araştırabilirsin, sorununu çözme ihtimali var. Bunun dışındaki durumda ise okula başvurman gerekebilir.

  • Yaren on 31 Ağustos 2017 at 23:31
  • Cevapla

  Tablette islemleri yapiyorum daha Sonra siliniyor yazisi geliyor bir sure Sonra tablet kendi aciliyor ama Şifre hala var

  1. O halde yazılım yüklemesi yapmak gerekir ki bu ürün için dökümanlara ulaşmanız biraz zor olabilir.

  • İlknur on 10 Haziran 2017 at 16:37
  • Cevapla

  Merhaba ben format attım ve tc ve şifreyi dogru girmeme ragmen hata603 diyor ne yapmalıyım

  1. İlknur merhaba. Formatlama işlemini tekrarla ve giriş yapmayı da yeniden dene. Olumlu sonuç alamazsan okula danışman gerekebilir.

  • betül on 17 Mayıs 2017 at 15:06
  • Cevapla

  merhaba benim tabletim sürekli açılıyormuş gibi oluyor ama sadece general mobile yazısı göründükten sonra bunu kendisi durmadan tekrarlıyor. format atmayı denedim bu seferde tablet otaomatik olarak sıfırlama işlemini başlatıyor sonrasında ilk ana ekrana dönmesi gerekirken ana ekrana bir türlü dönmüyor ve tekrardan kendi kendine açılma döngüsüne giriyor format işlemlerini hatasız yapmaya çalışıyorum fakat son sayfa bir türlü açılmadığı için reboot now seçeneğini seçemiyorum ve tablet yeniden başlatılamıyor eğer farklı bir çözüm yolu varsa yardımlarınızı bekliyorum

  1. Betül merhaba. Şu an tabletine yapılması gereken yazılım yüklemesidir. Arama motorlarında biraz araştırma yaparsan, belki olumlu sonuçlara ulaşabilirsin.

    • betül on 17 Mayıs 2017 at 16:49
    • Cevapla

    cok teşekkur ederim sorunu hallettim

     • seda on 12 Ocak 2018 at 11:11
     • Cevapla

     aynı sorun benimkinde de var nasil hallettin betul

  • ALİ ULVİ on 08 Ocak 2017 at 18:32
  • Cevapla

  ABİ SELAMUN ALYEKÜM. TABLETİ DEDİĞİNİZ GİBİ TUŞLARLA FORMAT ATMAYA ÇALIŞTIM.AMA SADECE”KOMUT YOK”YAZISI VE KAPAĞI AÇILMIŞ BİR ANDRO ÇIKIYO. SONRA SES KISMA İLE GÜÇ E AYNI ANDA BASILI TUTTUM OMADI. SADECE 2 SİNE BİRDEN BASIP ELİMİ ÇEKTİM YİNE OLMADI.

  YETKİLİ SERVİSİ NERDEN BULABİLİRİM?

  VE YA PC DEN TABLET E FORMAT ARADIM. FORMAT ATMAYA ÇALIŞTIM AMA YİNE OLMADI.

  AYRICA HANİ TELEFONLARDA OLUR YA, ÜSTE BİR TANE STOR PERDE GİBİ Bİ ŞEY OLUR. ÇEKİNCE ÜST MENÜ GİBİ Bİ YER AÇILIR. WİFİ – BLUETOOTH GİBİ KISAYOLLAR OLUR. İŞTE TABLETTE ODA YOK.BİRDE TABLETTE “GERİ”
  “ANA MENÜ”
  “GÖREV YÖNETİCİSİ”
  GİBİ EKRANDA TUŞLAR OLUR YA!
  BENDE ODA YOK!
  TABLET BOZULMUŞ BENCE!
  YETKİLİ SERVİS DESEN NERDEN BULİM!
  NEREYE DANİŞİM!
  HANGİ SİTEDEN PC DEN TABLETE FORMAT ATAYIM HİÇ BİLMİYORUM!

  LÜTFEN YARDIMMMMMMMMM !!!!!!!!!!!!!!!!!
  LÜTFEN YARDIM ET TAYFUR ABİ VEYA
  LÜTFEN YARDIM ET HALİL ABİ

  NOT:BU ARADA TABLET BENİM DEĞİL ANNEMİN. ANNEM ÖĞRETMENDE…

  1. Merhaba, milli eğitim bakanlığının verdiği tabletler bunlar, belirli kısıtlamalar uygulanarak öğrenciye veya öğretmene teslim edilir ki bu tablet sadece eğitim için kullanılsın. yeni güncellemede recovery sistemi de çıkarılmış olabilir.

   bu tableti bu kısıtlamalardan kurtarmak için farklı bir yazılım yüklemek gerekiyor ancak bu işlem riskli olduğu için pek kimse uğraşmıyor, tablet çökerse bir daha çalışamaz duruma gelebilir.

   Yetkili servisi ile iletişime geçmenizi öneririz.

  • Hakan say on 12 Aralık 2016 at 19:46
  • Cevapla

  Ya kendi parayla aldım tableti benden şifre istiyor ne yapabilirim

  1. Ne şifresi peki, ekran kilidi mi?

    • gizem on 21 Ocak 2017 at 17:26
    • Cevapla

    tabletimin şifresini unuttum ve sıfırlayamıyorum bi turlu yardım lutfennn :((

    1. Bazı tabletler sıfırlanamıyor maalesef. Bu gibi bir durumda okulla irtibat kurulması gerekiyor.

  • ebru on 27 Ekim 2016 at 17:24
  • Cevapla

  tabletim tab 4 ama reset atamıyorum ikisine bir bastım mı tablet kapanıyor

  1. Ebru merhaba. Fatih projesi kapsamında dağıtılan tabletin çoğunda erişim kısıtlaması var. Bu yüzden format, yazılım yüklemesi gibi işlemlerin bir çoğu başarısızlıkla sonuçlanıyor. Zannedersek senin de bu tarz bir problemin var. Okula başvurman gerekecek.

  • Recep on 14 Ekim 2016 at 18:03
  • Cevapla

  Formating data da takılıyor ve tablet kendisini yeniden başlatıyor ???

  1. Recep merhaba. Fatih projesi kapsamında dağıtılan tabletin çoğunda erişim kısıtlaması var. Bu yüzden format, yazılım yüklemesi gibi işlemlerin bir çoğu başarısız sonuçlanıyor. Zannedersek senin de bu tarz bir problemin var. Okula başvurman gerekecek.

    • Recep on 14 Ekim 2016 at 18:27
    • Cevapla

    Tamam

  • Melik Günal on 08 Eylül 2016 at 13:42
  • Cevapla

  Bizim tabletin recovery modül açılmıyor üstelik hatasız yapmama rağmen

  1. Bazı tabletlerin recovery modu pasif durumda. Sizinki de bunlardan sanırım. Yetkili servisine danışmanız iyi olacaktır.

  • Elif on 18 Ağustos 2016 at 03:50
  • Cevapla

  Aktivasyon kullanıcı adımı ve şifremi yazıyorum 603 hata diyor olmuyor sorun nedir acaba

  1. cihazı kullanma fırsatımız olmadığı için soruyorum. aktivasyon kullanıcı adı ve şifresi derken google hesabından mı bahsediyorsunuz yoksa cihazı aktifleştirmek için ekstra bir kullanıcı acı ve şifre mi mevcut?

    • Elif on 18 Ağustos 2016 at 11:08
    • Cevapla

    Evet. Desen kilidini unuttuğum için root atmıştım snra tekrar aktivasyon geldi okuldan aldığım şifreyle yani tableti ilk kez aldığımdada aktive ettiğim şifreyle denedim hata veriyor

    1. rootlanmış cihazı aktive edemeyebilirsiniz. bu sorun üzerinde çalışma fırsatımız olmadığı için net bir şey söylememiz zor. yeniden yazılım yükleyebilirseniz düzelme ihtimali olabilir.

      • Elif on 18 Ağustos 2016 at 18:56
      • Cevapla

      Ay ciddimi nolcak şimdi yazıkımı nasıl yüklücem :(

       • Emre on 23 Eylül 2016 at 02:07
       • Cevapla

       Elif okuldan mudur yardimcisindan yeni eba sifresi al acilir sifre 6 ayda bir yenileniyor

       1. ayni durumu yasiorum ama ben.okul degistirdim eski okulun tableti.bende ve elifin dedigigibi acilmior

  • FATİH on 05 Temmuz 2016 at 05:08
  • Cevapla

  Aktivasyon yapamıyorum. ..10-Hata……yazıyor. ..

  1. Aktivasyon derken kurulumu mu kastediyorsunuz?

 2. Benim tabletim in ekrani simsiyah oluyor reset atarken bir daha da acilmiyor ne yapmam gerek

  1. Reset derken formatı mı kastediyorsunuz?

   1. Ewet abi

    1. O halde yazılım yüklemesi yapmak gerekebilir ama bu konuda sitemizde paylaşılmış bir makale yok maalesef.

  • Eda on 21 Haziran 2016 at 02:42
  • Cevapla

  Tabletim bir anda dodu yotubdan vıdeo ızlerken dAha öncesinde de donuyodu tamamen gitti bu sefer acılmıyo tablet acılıyo ama dokunmatık yok foröatta atılmıyooo donuyo

  1. yazılım yüklenmesi gerekebilir ancak bizim bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı maalesef.

  • talha on 20 Haziran 2016 at 23:38
  • Cevapla

  ben de komut yok ve android simgesi geliyor ses acma ve kapama tusuna aynanda basıyorum ama reboot menu gelmiyor ? format atıcağım yer gelmiyor

  1. birkaç kez deneyin lütfen.

  • enes on 05 Haziran 2016 at 16:53
  • Cevapla

  Ben e tab 4 tabletime twrp attım ve sonra twrp recovery’le sıfırlarken bir hata nedeniyle işlem sonlandı ve hep twrp recovery modunda kaldı bu sefer bilgisayarıma bağlayıp twrp dosyasını sildim ondan sonra tabletin orjinal recovery modunda kaldı her acmada recovery çıkıyor nasıl düzeltebilirim ??

  1. cihaza uygun rom bulup yüklemeniz lazım. bizim bu modele yazılım yükleme şansımız olmadığı için maalesef konu hakkında sizi yönlendiremiyoruz.

  • Zeynep on 22 Mayıs 2016 at 23:13
  • Cevapla

  Ya ben tabletimin şifresini unuttum neyse formattan attım şifre gitti.. Tableti aktivasyon edicem şifre doğru tc kimlik doğru ancak yalnış diyor.. Açık öğretime geçtim bu arada.. Acaba bu yüzden benim eba hesabımı silmiş olabilirler mi? Tablet hala benim ismimimi taşıyor.. Ne yapacağımı bilmiyorum

  1. Bu konuda net bilgimiz yok ama dediğiniz gibi olabilir. Zannederek okulla irtibata geçmelisiniz.

  • Berat berk on 18 Mayıs 2016 at 19:51
  • Cevapla

  Tablette reset atarken sorun cikiyor tamamlanmadan tablet tekrar aciliyor

  1. Berat merhaba. Format atmadan önce de öyle miydi? Yani tablet kendiliğinden açılıp kapanıyor diye mi formatlama uygulaması yapmak istiyordun?

 3. KARDEŞ DESENİMİ UNUTUM FORMATATICAMDA İÇİNDE FOTOLARIM VAR

  İÇİNDEKİLER SİLİNİYORMU ACABA ?

  1. Tabiiki silinir. Sonradan yüklenmiş ne varsa hepsi silinir.

  • Abdullah on 30 Nisan 2016 at 08:08
  • Cevapla

  Ben şifremi unuttum ve format attım yine şifre. İstiyor

  1. İşlemi bir kaç kez tekrarlayın. Yine de şifre istemeye devam ederse, tableti okula teslim etmelisiniz. Bazılarında özel güvenlik yamaları var.

  • Tahir on 31 Mart 2016 at 21:15
  • Cevapla

  Selamun Aleyküm tablei resetliyorum fakat wiping data ve formatting data yazisi geliyor bekliyorum biraz tablet aciliyor fakat format atilmamis oluyor.

  1. Ses tuşlarından biri basılı kalıyor olabilir mi? Menüde gezinirken böyle bir gözlem yaptınız mı?

  • LEVENT on 24 Mart 2016 at 21:08
  • Cevapla

  resetleme kısmında siliniyor diye yazıyor ama menüler tekrar geliyor. fakat reset gerçekleşmiyor ANDROİD RESMİ ÜZERİNDE SİLİNİYOR YAZISI DEVAM EDİYOR.

  1. General Mobile marka cihazların sıfırlama süresi diğer üreticilerden daha uzundur. Bu yüzden siliniyor aşaması atlayana kadar beklemeniz gerekir.

   Bazı Android cihazlarda bahsettiğiniz şekilde bir sorun var maalesef. Genelde yazılım yüklemesi yapılarak sorun düzeltiliyor. Bunun için de cihazı okula teslim etmeniz gerekir.

  • ali on 11 Mart 2016 at 00:09
  • Cevapla

  Selamunaleykum tabletim fatih projesinin olduğu
  E tab 4 şimdi ben bunu açiyorum general mobile.yazisi geliyo sonra etrafındaki şeyler dönüyo ve ekran bi anda gidiyo tekrar aynı şey oluyo ses kapama açma tuşlarindan format atmayi denedim siliniyor yazısı gidiyo tablet tekrar başlck ya yine aynı sorun oluyo. Acil yardmci olur musunuz sorunu nedir ne yapmam gerekli kısaca bilgilendirmenizi arz ediyorum. Saygılar

  1. Aleykümselam Ali. İlgili sorunun bataryanın bozulmuş olması, yazılımın çökmesi gibi bir çok farklı sebebi olabilir. Ancak müdahale şansınız zayıf olduğundan okula teslim etmenizi öneririz.

  • Baki Atçeken on 08 Mart 2016 at 19:07
  • Cevapla

  Donanım frmat atmama rağmen ekran kilidi halen açılmıyor

  1. Bazı modellerde ekstra güvenlik var, sadece yazılım yüklemesiyle açılabiliyor. Okula teslim edilmesi gerekebilir.

   • Baki Atçeken on 08 Mart 2016 at 22:01
   • Cevapla

   Teşekkür ederim sorunu çözdüm

  • Oğuzhan on 03 Mart 2016 at 20:05
  • Cevapla

  Selamun aleykum verdiginiz bilgiler icin tskrlr tableti normal actigimda generalr mobile yazisi donuyor ve kilit ekrani siyah bir bicimde tekrar geliyor ama aninda geri kayboluyor recovery dosyasi silmis diye dusunuyorum rootlu tablet yeni rom atamiyorum icine erisilmeyi engelledi bu olmadan once bir kac kere virusten temizlemek icin yeni yazilim yukledim ama icine erisemiyorum artik bende garantiye gonderdim anakart arizasi dediler 260 lira istediler baslarinda savmak icin oldugunu dusunuyorum son yil yapmadan gonderiyolar cogunu bende tbleti geri istedim ne yapmaliyim telpaya sikayetmi ediyim garantiyemi gonderiyim telefoncular yapabilirmi simdiden tskrlr

  1. Aleykümselam. Eğer telefonculara verirseniz garanti dışı kalabilir. Ayrıca ürünün anakartını bulma olasılıkları da kötü. Ama eğer bildiğin güvenilir, referanslı, donanımlı ve tedarik konusunda sıkıntı yaşamayan bir telefoncu/teknik servis tanıyorsan, ilk tercihin ona danışmak olsun.

   Başlarından savmalarından ziyade de gerçekten o ihtimali düşünmelisin; bir anakart problemi olabilir. Zira hem çok güçlü ve kaliteli bir anakart değil hem de üzerinde çeşitli işlemler yapmışsın. Söz konusu sorun bir çok ihtimale açık.

    • Oğuzhan on 04 Mart 2016 at 19:48
    • Cevapla

    Reset atmak istiyorum ses acma ve power tuşuna basıyorum normalde komut yok demesi lazım form.e tab4.com diye mavi bi yazı geliyo ve tvrp diye bir yere giriyo ordan sonra ne yapacagımı bilmiyorum asıl format yeri gelse atmak basitte twrp yerinde wipe var basıyorumformat data var yes diyorum you many need to reboot recovery to be able to use diyor data again diyo bide reboot var orda recovery bölümü var basıyorum yeniden bşlatıyor baskada bişey yapamıyorum tablette

     • Oğuzhan on 04 Mart 2016 at 19:53
     • Cevapla

     Tablet root lu zaten garanti dışı ama devlet tabletlerinde rootlu olsa bile yapıyolar arızasını üzerinde oynama olarak sadece iki kere rom atıldı virüs temizlemek için artık sistemi çözmüş adamlar sen hiçbir şey yapmadığın halde virüs gelip seni buluyor son olarak bu işlerden anlayan bir abi var tabletin dosyalarını tamamen nasıl silip tekrardan yükleyebiliriz onu açıklarmısın sana zahmet şimdiden tşkrlr

     1. merhaba, bizim bu tablete rom yükleme şansımız olmadı maalesef. tablet virüs almışsa formatla silinmez zaten, rom yüklenmesi lazım.

 4. Beyler yazılım güncelenmesi nasıl yapçaz

  1. yazılım güncellemesi için tablet wi-fiye bağlıyken Ayarlar-Hakkında-Yazılım Güncellemeleri yolunu izlemeniz lazım. tabi tablet buna izin veriyorsa.

  • Fatma on 21 Şubat 2016 at 16:00
  • Cevapla

  Fatih projesinden gelen sebit markalı tabletim var ses tuşuyla power tuşuna basıyorum ama format atma ekranı gelmiyo tablet kendini aciyo ne yapmalıyım, acil yardım, edermisiniz

  1. her tabletin kendine özgü yöntemi vardır, bahsettiğiniz marka üzerinde çalışma imkanımız olmadı maalesef.

 5. Benim tablete virus girdi ve kurtaramiyorum 6 kere zar zor sifirladim olmadi rutladim niye olmuyor surekli durdu durdu iyi bsy glyor tamam a basiyor tekrar araliksiz geliyor baska caresi cokmu nasil kurtara bilirim

  1. Yazılım yüklemesi yapılmalı, tek kurtuluş budur! Ancak bu işlem için tableti okula teslim etmelisiniz.

   1. Ee kardesim ben bu tablete baska yazilim yuklemistim cihaz yonetimi falan yok yani bi sikinti cikar okula veremem baska bi yoluda var dir illakin

    1. O zaman daha önce nasıl yaptıysan, o şekilde yazılım yükleyeceksin. Söz konusu virüs başka türlü gitmez!

  • abdilkadir on 23 Ocak 2016 at 21:19
  • Cevapla

  Benim tablet kapandi acilmiyodu dediginiz gibi tuslarla formati attim format atma bitti sonra acildiginda hala kapakiydi acilmiyor tablet general mobile yaziyo sonra tabletin ekrani siyah oluyo oyle kaliyo ne yapmaliyim

   • Kemal Polat on 23 Ocak 2016 at 21:23
   • Cevapla

   Tuş formatını bir kaç kez daha deneyin. Sonuç alamazsanız yazılım yüklemesi yapmak gerekebilir.

    • abdilkadir on 23 Ocak 2016 at 21:37
    • Cevapla

    Eyw da simdi komut yoq dio acma kapatma tusuyla ses kisma tusuna basiom bisey olmuyo

     • Kemal Polat on 23 Ocak 2016 at 21:40
     • Cevapla

     Tuşlara aynı anda bastığınızdan emin olun!

    • abdilkadir on 23 Ocak 2016 at 21:46
    • Cevapla

    Olmuyo yhaw yes delete diyorum formati atiyo sonra kendiliginden aciliyo general mobile aziyo ekran ayni siyah oluyo acilmiyo nasil edeq yhaw

     • Kemal Polat on 23 Ocak 2016 at 21:48
     • Cevapla

     O zaman yazılım yüklenecek. Teknik servise gitmesi için okula teslim edin.

      • abdulkadir on 23 Ocak 2016 at 21:55
      • Cevapla

      Peki tesekkur ederim

    • abdulkadir on 23 Ocak 2016 at 21:54
    • Cevapla

    ??

  • Yusuf on 01 Ocak 2016 at 12:19
  • Cevapla

  Tablet e sizin dediginiz gibi yapiyorum general mobile yazisi tekrarlandigin da guc tusunu birakiyorum tabler normal olarak aciliyor ve ben normalde bunu tablet bana cihqzin kernel butunlugu bozuldu diye yqzi ciktigi icin yapiyorum. Onu yapmadan okul duzelte bilir mi.

  1. E-tab 4 Milli Eğitim tarafından dağıtılan bir tablet ve bu tabletlerin hepsinde yukarıdaki uygulama yapılamıyor. Okula teslim ederseniz gerekli müdahale yapılacaktır.

  • Ahmet on 23 Aralık 2015 at 21:46
  • Cevapla

  Tablete pdf dosyası indirdim dosyayala birlikte virüs de inmiş uygunsuz uygulamalar kuruldu sürekli verileri temizle durmaya zorla ve devre dışı bırak yapıyorum ama nete bağlanınca geri geliyorlar ilk gösterdiğiniz yöntemi denedim ama işe yaramadı aynı uygulamalar tekrar geldi ikinci yöntemi denemem ise yarar mı veya başka bir şey mi yapmam gerekiyor yardım ederseniz cok mutlu olurum

  1. Bahsettiğiniz sorunun çözümü yazılım yüklemesi yapmaktır. Ama bu model için bizim bir denenemiz olmadı.

    • Sumeyra on 21 Ocak 2016 at 22:05
    • Cevapla

    Ayni sekilde benimde oyle reset vs dinlemiyor ne olursa olsun yine ve yine indirip kuruyor kendisi yapabildiyseniz banada cozumu yazarsaniz cok mutlu olurum kafayi yemek uzereyim

  • sena on 29 Kasım 2015 at 14:22
  • Cevapla

  ben tablete format tim sonra tekrar kullamici adi ve sifre istiyor giryorum ama merkez baglanti hatasi diyor sadece okuldami acabilirim

  1. Kablosuz ağa bağlanamadınız o zaman? Eğer kablosuz ağ listesine kadar ulaşamıyorsanız evet, sadece okulda işlem yapabilirsiniz.

  • fatih üstüntürk on 21 Kasım 2015 at 18:11
  • Cevapla

  ben tableti sıfırlıyorum factory reset yapıyorum ancak tablet tekrar açınca hiçbirşey silinmemiş oluyor
  yani sıfırlanmıyor ayarlar kısmı yok wifiye bağlanamıyorum ondan sonra bir uygulama indirsem mdm durduruyor

  1. Peki tuş formatını denediniz mi?

   • fatih üstüntürk on 21 Kasım 2015 at 18:58
   • Cevapla

   bide şu programları çalıştırabilmem için yalvarırım tüyo verin :D

   1. E-tab özel bir tablet. Programları çalıştırabilmen demek üzerine zimmetli tableti kural dışı kullanman demek. Yani emanete hıyanet. Tasvip etmiyoruz. :) Olduğu gibi kullan lütfen.

  • eren akkaya on 18 Kasım 2015 at 22:26
  • Cevapla

  Dediklerinizi yapıyorum fakat tablet bir türlü root ekranına (format ekranına) geçmiyor. Ne yapabilirim ?

  1. Bazı versiyonlarda maalesef öyle bir sıkıntı var, Recovery moda geçmiyor. Biz bu duruma henüz çözüm bulamadık. Yazılım yüklemesi sorunu giderebilir ama denemedik.

  • ender on 02 Kasım 2015 at 13:08
  • Cevapla

  ses acma tuşuyla beraber deyil ses kısma+on off tuşuyla beraber olacak yanlış yazmış

  • Furkan on 11 Ekim 2015 at 14:10
  • Cevapla

  Ben tablete format attım.Tablet açıldı ve wifi şifresini girdim ve bağlandı.Ancak bulut işareti yeşile dönmedi.Ne yapmalıyım

  1. Tableti aktive etmeniz gerekecek. Ancak biz bu konuda sitemizde henüz bir makale paylaşmış değiliz, Google’da araştırma yapıp, nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

  • kazım on 26 Eylül 2015 at 19:53
  • Cevapla

  sıfırladıktan sonra jarj yapsak olurmu

  1. Sıfırlamadan önce en az %25 olmasını sağlayın. Sıfırladıktan sonra tekrar şarj edersiniz.

  • jinali on 10 Eylül 2015 at 21:10
  • Cevapla

  dostum komut yok ekranı geliyor daha sonra ses kısma ve açma tuşuna aynı anda yarım saniye kadar basıyorum fakat recovery ye geçemiyorum.önceden bir tablette böyle yapmıştım fakat engellediler galiba.

  1. Makaleyi dikkatlice okuyun ve kullandığınız ifadelere dikkat edin!

  • anonim on 16 Haziran 2015 at 18:31
  • Cevapla

  Tabletim acilmiyo acma tuşuna bastigimda ekranda general mobile yazısı çıkıyor ve acilmiyo yardım edebilir misiniz acill :(

  1. açılmayan cihaza format atılamaz genelde zaten, yazılım yükleme yollarını araştırın. bizim bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı.

  2. niye anonim oluyon :)

  • deniz on 12 Mart 2015 at 16:54
  • Cevapla

  ben atıyorum rebot system now demeden kendisi direk acılıyor ne yapmam gerekıyor yardımcı olurmuusnuz

  1. wipe data factory reset seçeneğini uygulamışsanı formatlanmış demektir zaten, işlemleri sırasıyla yapmaya çalışın.

  • onur on 22 Şubat 2015 at 09:44
  • Cevapla

  baskan komut yok yazısından sonra ses acma dugmesıne basılımı koyacam

  1. Bir süre sonra telefon ‘Komut Yok‘ yazısının belirdiği onarım moduna(Recovery mode) geçecektir. Burada ekranı atlamak için ses kısma ve açma-kapama tuşlarına aynı anda, birlikte basın.

  • osman on 31 Ocak 2015 at 21:33
  • Cevapla

  kardeş siliniyor diyor 5dk sonra açlıp eski halde hala şifre istiyor

  1. işlemi tekrar deneyin, yine aynı sorunu yaşarsanız cihaza yazılım yüklemeniz gerekecek, bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı yalnız bizim.

 6. Kardesim bir sorun dedigin gibi yaptim ama tablet acildi otamatik kurulum2 de kaldi

  1. işlemleri sırasıyla ve doğru şekilde yaptığınızdan emin olarak tekrar deneyin.

  • Ерасыл on 18 Kasım 2014 at 05:03
  • Cevapla

  Купили планшет e-tab 4 все супер но есть как обычно один но, он не заходит в обычные сайты. Поисковики mail заходит а в обычные сайты нет, подскажите что за проблема

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.