General Mobile e-Tab 4 Format Atma


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

General Mobile e-Tab 4, Fatih projesi kapsamında devlet tarafından öğrencilere ücretsiz dağıtılan bir tablet modeli ve kimi zaman ekran kilit deseni sebebiyle kilitlenebiliyor. Bu sorunun aşabilmek için aşağıda anlatacağımız adımları takip etmeniz gerekir.


İşleme başlamadan önce tableti iyice şarj ederek, en az %50 seviyesine getirmeniz gerektiğini ve tablete yüklenmiş verilerin silineceğini unutmayın!

General Mobile e-Tab 4, Android 4 işletim sistemini kullanan bir model ve format atma yöntemi aynı işletim sistemini kullanan diğer modellerle benzer. Diğer tabletlerden ayrılan yönü ise format sonrası kurulum için öğrenci bilgilerinin girilmesi gerektiği!

e-Tab 4 modeline format atmanın 2 farklı yolu mevcuttur. Bunlardan ilki için menüye ulaşabiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Tableti sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyerek onay verin. Tablet sıfırlama işlemini yapmak için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

Diğer yöntem ise ekran kilit deseninin unutulması, bloke edilmesi gibi durumlarda kullanılan en etkili yöntem donanımdan format seçeneğidir. Bunun için tabletin fiziksel tuşlarını kullanmanız gerekir.

e-Tab 4 modeline donanımdan format atabilmek için öncelikle tableti kapatın ve ses açma tuşuyla, açma-kapama tuşlarına birlikte basarak tableti açın.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Açma Tuşu + Açma-Kapama Tuşu
general-mobile-etab-4-hard-format-atma

Tablet açıldığında ilk karşılaştığınız ‘General Mobile’ yazısında tuşların hiç birini bırakmayın! Ekran kaybolup, tekrar aynı yazı belirdiğinde sadece açma-kapama tuşunu bırakarak, ses açma tuşuna basmaya devam edin.

Bir süre sonra telefon ‘Komut Yok‘ yazısının belirdiği onarım moduna(Recovery mode) geçecektir. Burada ekranı atlamak için ses kısma ve açma-kapama tuşlarına aynı anda, birlikte basın.

Gelecek menü format için kullanacağınız menüdür! Burada dokunmatik çalışmaz!

Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data / factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuyla onaylayın.

Yeni gelecek ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘Yes delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuyla onaylayın.

Tablet sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar ve ilk ekrana döner. Bu aşamada, aynı mantıkla ‘Wipe cache partition‘ seçeneğini de onaylamanız, tabletin gereksiz ön belleğini temizlemenizi sağlayacaktır.

Son olarak ilk sıradaki ‘Reboot system now‘ seçeneğini açma-kapama tuşuyla onaylamak, tabletin yeniden başlamasını sağlar.

Format işlemi bitip, tablet yeniden başladığında bir Wi-fi ağına bağlanarak, öğrenci bilgilerinin de girişi sağlanarak tablet kurulumunu yapabilirsiniz.

112 Yorum

 1. Mustafa dedi ki:

  Merhaba ben okulu bitirdim ve tabletime format attım eba şifremide alamıyorum bunu nasıl çozeceğim

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Mustafa merhaba. Yazılım yüklemesi araştırabilirsin, sorununu çözme ihtimali var. Bunun dışındaki durumda ise okula başvurman gerekebilir.

 2. Yaren dedi ki:

  Tablette islemleri yapiyorum daha Sonra siliniyor yazisi geliyor bir sure Sonra tablet kendi aciliyor ama Şifre hala var

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   O halde yazılım yüklemesi yapmak gerekir ki bu ürün için dökümanlara ulaşmanız biraz zor olabilir.

 3. İlknur dedi ki:

  Merhaba ben format attım ve tc ve şifreyi dogru girmeme ragmen hata603 diyor ne yapmalıyım

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   İlknur merhaba. Formatlama işlemini tekrarla ve giriş yapmayı da yeniden dene. Olumlu sonuç alamazsan okula danışman gerekebilir.

 4. betül dedi ki:

  merhaba benim tabletim sürekli açılıyormuş gibi oluyor ama sadece general mobile yazısı göründükten sonra bunu kendisi durmadan tekrarlıyor. format atmayı denedim bu seferde tablet otaomatik olarak sıfırlama işlemini başlatıyor sonrasında ilk ana ekrana dönmesi gerekirken ana ekrana bir türlü dönmüyor ve tekrardan kendi kendine açılma döngüsüne giriyor format işlemlerini hatasız yapmaya çalışıyorum fakat son sayfa bir türlü açılmadığı için reboot now seçeneğini seçemiyorum ve tablet yeniden başlatılamıyor eğer farklı bir çözüm yolu varsa yardımlarınızı bekliyorum

 5. ALİ ULVİ dedi ki:

  ABİ SELAMUN ALYEKÜM. TABLETİ DEDİĞİNİZ GİBİ TUŞLARLA FORMAT ATMAYA ÇALIŞTIM.AMA SADECE”KOMUT YOK”YAZISI VE KAPAĞI AÇILMIŞ BİR ANDRO ÇIKIYO. SONRA SES KISMA İLE GÜÇ E AYNI ANDA BASILI TUTTUM OMADI. SADECE 2 SİNE BİRDEN BASIP ELİMİ ÇEKTİM YİNE OLMADI.

  YETKİLİ SERVİSİ NERDEN BULABİLİRİM?

  VE YA PC DEN TABLET E FORMAT ARADIM. FORMAT ATMAYA ÇALIŞTIM AMA YİNE OLMADI.

  AYRICA HANİ TELEFONLARDA OLUR YA, ÜSTE BİR TANE STOR PERDE GİBİ Bİ ŞEY OLUR. ÇEKİNCE ÜST MENÜ GİBİ Bİ YER AÇILIR. WİFİ – BLUETOOTH GİBİ KISAYOLLAR OLUR. İŞTE TABLETTE ODA YOK.BİRDE TABLETTE “GERİ”
  “ANA MENÜ”
  “GÖREV YÖNETİCİSİ”
  GİBİ EKRANDA TUŞLAR OLUR YA!
  BENDE ODA YOK!
  TABLET BOZULMUŞ BENCE!
  YETKİLİ SERVİS DESEN NERDEN BULİM!
  NEREYE DANİŞİM!
  HANGİ SİTEDEN PC DEN TABLETE FORMAT ATAYIM HİÇ BİLMİYORUM!

  LÜTFEN YARDIMMMMMMMMM !!!!!!!!!!!!!!!!!
  LÜTFEN YARDIM ET TAYFUR ABİ VEYA
  LÜTFEN YARDIM ET HALİL ABİ

  NOT:BU ARADA TABLET BENİM DEĞİL ANNEMİN. ANNEM ÖĞRETMENDE…

  • Halil Akgül dedi ki:

   Merhaba, milli eğitim bakanlığının verdiği tabletler bunlar, belirli kısıtlamalar uygulanarak öğrenciye veya öğretmene teslim edilir ki bu tablet sadece eğitim için kullanılsın. yeni güncellemede recovery sistemi de çıkarılmış olabilir.

   bu tableti bu kısıtlamalardan kurtarmak için farklı bir yazılım yüklemek gerekiyor ancak bu işlem riskli olduğu için pek kimse uğraşmıyor, tablet çökerse bir daha çalışamaz duruma gelebilir.

   Yetkili servisi ile iletişime geçmenizi öneririz.

 6. Hakan say dedi ki:

  Ya kendi parayla aldım tableti benden şifre istiyor ne yapabilirim

 7. ebru dedi ki:

  tabletim tab 4 ama reset atamıyorum ikisine bir bastım mı tablet kapanıyor

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Ebru merhaba. Fatih projesi kapsamında dağıtılan tabletin çoğunda erişim kısıtlaması var. Bu yüzden format, yazılım yüklemesi gibi işlemlerin bir çoğu başarısızlıkla sonuçlanıyor. Zannedersek senin de bu tarz bir problemin var. Okula başvurman gerekecek.

 8. Recep dedi ki:

  Formating data da takılıyor ve tablet kendisini yeniden başlatıyor ???

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Recep merhaba. Fatih projesi kapsamında dağıtılan tabletin çoğunda erişim kısıtlaması var. Bu yüzden format, yazılım yüklemesi gibi işlemlerin bir çoğu başarısız sonuçlanıyor. Zannedersek senin de bu tarz bir problemin var. Okula başvurman gerekecek.

 9. Melik Günal dedi ki:

  Bizim tabletin recovery modül açılmıyor üstelik hatasız yapmama rağmen

 10. Elif dedi ki:

  Aktivasyon kullanıcı adımı ve şifremi yazıyorum 603 hata diyor olmuyor sorun nedir acaba

  • Halil Akgül dedi ki:

   cihazı kullanma fırsatımız olmadığı için soruyorum. aktivasyon kullanıcı adı ve şifresi derken google hesabından mı bahsediyorsunuz yoksa cihazı aktifleştirmek için ekstra bir kullanıcı acı ve şifre mi mevcut?

   • Elif dedi ki:

    Evet. Desen kilidini unuttuğum için root atmıştım snra tekrar aktivasyon geldi okuldan aldığım şifreyle yani tableti ilk kez aldığımdada aktive ettiğim şifreyle denedim hata veriyor

 11. FATİH dedi ki:

  Aktivasyon yapamıyorum. ..10-Hata……yazıyor. ..

 12. Oguzhan dedi ki:

  Benim tabletim in ekrani simsiyah oluyor reset atarken bir daha da acilmiyor ne yapmam gerek

 13. Eda dedi ki:

  Tabletim bir anda dodu yotubdan vıdeo ızlerken dAha öncesinde de donuyodu tamamen gitti bu sefer acılmıyo tablet acılıyo ama dokunmatık yok foröatta atılmıyooo donuyo

 14. talha dedi ki:

  ben de komut yok ve android simgesi geliyor ses acma ve kapama tusuna aynanda basıyorum ama reboot menu gelmiyor ? format atıcağım yer gelmiyor

 15. enes dedi ki:

  Ben e tab 4 tabletime twrp attım ve sonra twrp recovery’le sıfırlarken bir hata nedeniyle işlem sonlandı ve hep twrp recovery modunda kaldı bu sefer bilgisayarıma bağlayıp twrp dosyasını sildim ondan sonra tabletin orjinal recovery modunda kaldı her acmada recovery çıkıyor nasıl düzeltebilirim ??

  • Halil Akgül dedi ki:

   cihaza uygun rom bulup yüklemeniz lazım. bizim bu modele yazılım yükleme şansımız olmadığı için maalesef konu hakkında sizi yönlendiremiyoruz.

 16. Zeynep dedi ki:

  Ya ben tabletimin şifresini unuttum neyse formattan attım şifre gitti.. Tableti aktivasyon edicem şifre doğru tc kimlik doğru ancak yalnış diyor.. Açık öğretime geçtim bu arada.. Acaba bu yüzden benim eba hesabımı silmiş olabilirler mi? Tablet hala benim ismimimi taşıyor.. Ne yapacağımı bilmiyorum

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Bu konuda net bilgimiz yok ama dediğiniz gibi olabilir. Zannederek okulla irtibata geçmelisiniz.

 17. Berat berk dedi ki:

  Tablette reset atarken sorun cikiyor tamamlanmadan tablet tekrar aciliyor

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Berat merhaba. Format atmadan önce de öyle miydi? Yani tablet kendiliğinden açılıp kapanıyor diye mi formatlama uygulaması yapmak istiyordun?

 18. Emin dedi ki:

  KARDEŞ DESENİMİ UNUTUM FORMATATICAMDA İÇİNDE FOTOLARIM VAR

  İÇİNDEKİLER SİLİNİYORMU ACABA ?

 19. Abdullah dedi ki:

  Ben şifremi unuttum ve format attım yine şifre. İstiyor

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   İşlemi bir kaç kez tekrarlayın. Yine de şifre istemeye devam ederse, tableti okula teslim etmelisiniz. Bazılarında özel güvenlik yamaları var.

 20. Tahir dedi ki:

  Selamun Aleyküm tablei resetliyorum fakat wiping data ve formatting data yazisi geliyor bekliyorum biraz tablet aciliyor fakat format atilmamis oluyor.

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Ses tuşlarından biri basılı kalıyor olabilir mi? Menüde gezinirken böyle bir gözlem yaptınız mı?

 21. LEVENT dedi ki:

  resetleme kısmında siliniyor diye yazıyor ama menüler tekrar geliyor. fakat reset gerçekleşmiyor ANDROİD RESMİ ÜZERİNDE SİLİNİYOR YAZISI DEVAM EDİYOR.

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   General Mobile marka cihazların sıfırlama süresi diğer üreticilerden daha uzundur. Bu yüzden siliniyor aşaması atlayana kadar beklemeniz gerekir.

   Bazı Android cihazlarda bahsettiğiniz şekilde bir sorun var maalesef. Genelde yazılım yüklemesi yapılarak sorun düzeltiliyor. Bunun için de cihazı okula teslim etmeniz gerekir.

 22. ali dedi ki:

  Selamunaleykum tabletim fatih projesinin olduğu
  E tab 4 şimdi ben bunu açiyorum general mobile.yazisi geliyo sonra etrafındaki şeyler dönüyo ve ekran bi anda gidiyo tekrar aynı şey oluyo ses kapama açma tuşlarindan format atmayi denedim siliniyor yazısı gidiyo tablet tekrar başlck ya yine aynı sorun oluyo. Acil yardmci olur musunuz sorunu nedir ne yapmam gerekli kısaca bilgilendirmenizi arz ediyorum. Saygılar

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Aleykümselam Ali. İlgili sorunun bataryanın bozulmuş olması, yazılımın çökmesi gibi bir çok farklı sebebi olabilir. Ancak müdahale şansınız zayıf olduğundan okula teslim etmenizi öneririz.

 23. Baki Atçeken dedi ki:

  Donanım frmat atmama rağmen ekran kilidi halen açılmıyor

 24. Oğuzhan dedi ki:

  Selamun aleykum verdiginiz bilgiler icin tskrlr tableti normal actigimda generalr mobile yazisi donuyor ve kilit ekrani siyah bir bicimde tekrar geliyor ama aninda geri kayboluyor recovery dosyasi silmis diye dusunuyorum rootlu tablet yeni rom atamiyorum icine erisilmeyi engelledi bu olmadan once bir kac kere virusten temizlemek icin yeni yazilim yukledim ama icine erisemiyorum artik bende garantiye gonderdim anakart arizasi dediler 260 lira istediler baslarinda savmak icin oldugunu dusunuyorum son yil yapmadan gonderiyolar cogunu bende tbleti geri istedim ne yapmaliyim telpaya sikayetmi ediyim garantiyemi gonderiyim telefoncular yapabilirmi simdiden tskrlr

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Aleykümselam. Eğer telefonculara verirseniz garanti dışı kalabilir. Ayrıca ürünün anakartını bulma olasılıkları da kötü. Ama eğer bildiğin güvenilir, referanslı, donanımlı ve tedarik konusunda sıkıntı yaşamayan bir telefoncu/teknik servis tanıyorsan, ilk tercihin ona danışmak olsun.

   Başlarından savmalarından ziyade de gerçekten o ihtimali düşünmelisin; bir anakart problemi olabilir. Zira hem çok güçlü ve kaliteli bir anakart değil hem de üzerinde çeşitli işlemler yapmışsın. Söz konusu sorun bir çok ihtimale açık.

   • Oğuzhan dedi ki:

    Reset atmak istiyorum ses acma ve power tuşuna basıyorum normalde komut yok demesi lazım form.e tab4.com diye mavi bi yazı geliyo ve tvrp diye bir yere giriyo ordan sonra ne yapacagımı bilmiyorum asıl format yeri gelse atmak basitte twrp yerinde wipe var basıyorumformat data var yes diyorum you many need to reboot recovery to be able to use diyor data again diyo bide reboot var orda recovery bölümü var basıyorum yeniden bşlatıyor baskada bişey yapamıyorum tablette

    • Oğuzhan dedi ki:

     Tablet root lu zaten garanti dışı ama devlet tabletlerinde rootlu olsa bile yapıyolar arızasını üzerinde oynama olarak sadece iki kere rom atıldı virüs temizlemek için artık sistemi çözmüş adamlar sen hiçbir şey yapmadığın halde virüs gelip seni buluyor son olarak bu işlerden anlayan bir abi var tabletin dosyalarını tamamen nasıl silip tekrardan yükleyebiliriz onu açıklarmısın sana zahmet şimdiden tşkrlr

 25. Emir Duman dedi ki:

  Beyler yazılım güncelenmesi nasıl yapçaz

  • Halil Akgül dedi ki:

   yazılım güncellemesi için tablet wi-fiye bağlıyken Ayarlar-Hakkında-Yazılım Güncellemeleri yolunu izlemeniz lazım. tabi tablet buna izin veriyorsa.

 26. Fatma dedi ki:

  Fatih projesinden gelen sebit markalı tabletim var ses tuşuyla power tuşuna basıyorum ama format atma ekranı gelmiyo tablet kendini aciyo ne yapmalıyım, acil yardım, edermisiniz

  • Halil Akgül dedi ki:

   her tabletin kendine özgü yöntemi vardır, bahsettiğiniz marka üzerinde çalışma imkanımız olmadı maalesef.

 27. Bülent dedi ki:

  Benim tablete virus girdi ve kurtaramiyorum 6 kere zar zor sifirladim olmadi rutladim niye olmuyor surekli durdu durdu iyi bsy glyor tamam a basiyor tekrar araliksiz geliyor baska caresi cokmu nasil kurtara bilirim

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Yazılım yüklemesi yapılmalı, tek kurtuluş budur! Ancak bu işlem için tableti okula teslim etmelisiniz.

   • Bülent dedi ki:

    Ee kardesim ben bu tablete baska yazilim yuklemistim cihaz yonetimi falan yok yani bi sikinti cikar okula veremem baska bi yoluda var dir illakin

    • Tayfun Sağır dedi ki:

     O zaman daha önce nasıl yaptıysan, o şekilde yazılım yükleyeceksin. Söz konusu virüs başka türlü gitmez!

 28. abdilkadir dedi ki:

  Benim tablet kapandi acilmiyodu dediginiz gibi tuslarla formati attim format atma bitti sonra acildiginda hala kapakiydi acilmiyor tablet general mobile yaziyo sonra tabletin ekrani siyah oluyo oyle kaliyo ne yapmaliyim

 29. Yusuf dedi ki:

  Tablet e sizin dediginiz gibi yapiyorum general mobile yazisi tekrarlandigin da guc tusunu birakiyorum tabler normal olarak aciliyor ve ben normalde bunu tablet bana cihqzin kernel butunlugu bozuldu diye yqzi ciktigi icin yapiyorum. Onu yapmadan okul duzelte bilir mi.

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   E-tab 4 Milli Eğitim tarafından dağıtılan bir tablet ve bu tabletlerin hepsinde yukarıdaki uygulama yapılamıyor. Okula teslim ederseniz gerekli müdahale yapılacaktır.

 30. Ahmet dedi ki:

  Tablete pdf dosyası indirdim dosyayala birlikte virüs de inmiş uygunsuz uygulamalar kuruldu sürekli verileri temizle durmaya zorla ve devre dışı bırak yapıyorum ama nete bağlanınca geri geliyorlar ilk gösterdiğiniz yöntemi denedim ama işe yaramadı aynı uygulamalar tekrar geldi ikinci yöntemi denemem ise yarar mı veya başka bir şey mi yapmam gerekiyor yardım ederseniz cok mutlu olurum

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Bahsettiğiniz sorunun çözümü yazılım yüklemesi yapmaktır. Ama bu model için bizim bir denenemiz olmadı.

   • Sumeyra dedi ki:

    Ayni sekilde benimde oyle reset vs dinlemiyor ne olursa olsun yine ve yine indirip kuruyor kendisi yapabildiyseniz banada cozumu yazarsaniz cok mutlu olurum kafayi yemek uzereyim

 31. sena dedi ki:

  ben tablete format tim sonra tekrar kullamici adi ve sifre istiyor giryorum ama merkez baglanti hatasi diyor sadece okuldami acabilirim

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Kablosuz ağa bağlanamadınız o zaman? Eğer kablosuz ağ listesine kadar ulaşamıyorsanız evet, sadece okulda işlem yapabilirsiniz.

 32. fatih üstüntürk dedi ki:

  ben tableti sıfırlıyorum factory reset yapıyorum ancak tablet tekrar açınca hiçbirşey silinmemiş oluyor
  yani sıfırlanmıyor ayarlar kısmı yok wifiye bağlanamıyorum ondan sonra bir uygulama indirsem mdm durduruyor

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Peki tuş formatını denediniz mi?

  • fatih üstüntürk dedi ki:

   bide şu programları çalıştırabilmem için yalvarırım tüyo verin :D

   • Tayfun Sağır dedi ki:

    E-tab özel bir tablet. Programları çalıştırabilmen demek üzerine zimmetli tableti kural dışı kullanman demek. Yani emanete hıyanet. Tasvip etmiyoruz. :) Olduğu gibi kullan lütfen.

 33. eren akkaya dedi ki:

  Dediklerinizi yapıyorum fakat tablet bir türlü root ekranına (format ekranına) geçmiyor. Ne yapabilirim ?

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Bazı versiyonlarda maalesef öyle bir sıkıntı var, Recovery moda geçmiyor. Biz bu duruma henüz çözüm bulamadık. Yazılım yüklemesi sorunu giderebilir ama denemedik.

 34. ender dedi ki:

  ses acma tuşuyla beraber deyil ses kısma+on off tuşuyla beraber olacak yanlış yazmış

 35. Furkan dedi ki:

  Ben tablete format attım.Tablet açıldı ve wifi şifresini girdim ve bağlandı.Ancak bulut işareti yeşile dönmedi.Ne yapmalıyım

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Tableti aktive etmeniz gerekecek. Ancak biz bu konuda sitemizde henüz bir makale paylaşmış değiliz, Google’da araştırma yapıp, nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

 36. kazım dedi ki:

  sıfırladıktan sonra jarj yapsak olurmu

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Sıfırlamadan önce en az %25 olmasını sağlayın. Sıfırladıktan sonra tekrar şarj edersiniz.

 37. jinali dedi ki:

  dostum komut yok ekranı geliyor daha sonra ses kısma ve açma tuşuna aynı anda yarım saniye kadar basıyorum fakat recovery ye geçemiyorum.önceden bir tablette böyle yapmıştım fakat engellediler galiba.

 38. anonim dedi ki:

  Tabletim acilmiyo acma tuşuna bastigimda ekranda general mobile yazısı çıkıyor ve acilmiyo yardım edebilir misiniz acill :(

 39. deniz dedi ki:

  ben atıyorum rebot system now demeden kendisi direk acılıyor ne yapmam gerekıyor yardımcı olurmuusnuz

  • editör dedi ki:

   wipe data factory reset seçeneğini uygulamışsanı formatlanmış demektir zaten, işlemleri sırasıyla yapmaya çalışın.

 40. onur dedi ki:

  baskan komut yok yazısından sonra ses acma dugmesıne basılımı koyacam

  • editör dedi ki:

   Bir süre sonra telefon ‘Komut Yok‘ yazısının belirdiği onarım moduna(Recovery mode) geçecektir. Burada ekranı atlamak için ses kısma ve açma-kapama tuşlarına aynı anda, birlikte basın.

 41. osman dedi ki:

  kardeş siliniyor diyor 5dk sonra açlıp eski halde hala şifre istiyor

  • editör dedi ki:

   işlemi tekrar deneyin, yine aynı sorunu yaşarsanız cihaza yazılım yüklemeniz gerekecek, bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı yalnız bizim.

 42. halil çalık dedi ki:

  Kardesim bir sorun dedigin gibi yaptim ama tablet acildi otamatik kurulum2 de kaldi

 43. Ерасыл dedi ki:

  Купили планшет e-tab 4 все супер но есть как обычно один но, он не заходит в обычные сайты. Поисковики mail заходит а в обычные сайты нет, подскажите что за проблема

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir