General Mobile Discovery Yazılım Yükleme


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

General Mobile Discovery cihazlarında yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız yeniden yazılım yüklemeniz gerekecek. Özellikle telefona virüs bulaştığında yazılım yüklenmesi zorunlu hale geliyor. Yükleyeceğimiz yazılımlar orjinal yazılımlardır.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken nokta telefonunuzun kaç GB olduğudur. Anlatacağımız yükleme işlemi 4GB ve 16GB modelleri için farklıdır! Yanlış yazılım yüklerseniz cihazınızda ciddi sorunlar meydana gelebilir! Ayrıca, telefonun IMEI numaraları orjinal değilse yükleme sonrasında IMEI numaraları silinebilir ve şebeke alamayabilirsiniz. Bu durumda buradan tekrar IMEI onarımı yapmalısınız.

Telefonun kaç GB olduğundan eminseniz yazılım yükleme işlemine geçebiliriz. Yazılım yüklemesi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verileri silecektir. Yedek alma imkanınız varsa önemli bilgilerinizin yedeğini alın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Drivers – Sürücüler

2: General Mobile Discovery 4GB Firmware & SP Flash Tool

3: General Mobile Discovery 16GB Firmware & SP Flash Tool

Sürücüleri ve elefonunuza uygun dosyayı indirin. Öncelikle Sürücüleri kurun. Sürücüleri kurduktan sonra telefonun bataryasını çıkarıp bataryasız şekilde USB kablosuyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini sağlayın.(İşiniz bittiğinde USB bağlantısını kesin) Sürücüleri yüklendikten sonra  indirmiş olduğunuz yazılım yükleme aracını çalıştırın. Kurulum bittikten sonr aşağıdaki ekranla karşılacaksınız. Biz anlatımı 16GB modeli üzerinden yaptık, 4GB’lik modeliniz varsa ufak farklılıklar gösterebilir aşağıdaki ekran.

disco 16gb 1Dosya seçimleri ve ayarlamalar otomatik olarak ayarlanmıştır zaten. [Programı yapan arkadaşa teşekkürler :)]

Yükleme işlemini başlatmak için Download butonuna tıklayın. 2-3 saniye bekledikten sonra telefonu bataryasız şekilde USB kablosuna bağlayın. Bilgisayar telefonu gördüğünde yükleme işlemi başlayacaktır. Versiyon hatası alırsanız  program penceresinin sol üst köşesinde bulunan Options butonuna tıklayıp Check Version işaretini kaldırın.

disco 16gb kitkat 2

Yükleme işlemi bilgisayarınızın hızına bağlı olarak 10 dakikaya kadar sürebilir. İşlem esnasında bağlantıyı koparmamaya çalışın. Bağlantı koptuğu için hata alırsanız baştan başlayabilirsiniz. Yükleme işlemi başarıyla bittiğinde yukarıdaki ekran gözükecektir. USB bağlantısını kesip telefona bataryayı takın ve telefonu açın. İlk açılış biraz uzun sürecektir. Telefon açılana kadar bekleyin.

225 Yorum

 1. Zuhal dedi ki:

  Benim telefonumun bataryası çıkmıyor ne yapabilirim acaba?

 2. mustafa dedi ki:

  yazılımı yükledim fakat telefon internete bağlanmasına rağmen youtube ,google, gibi yerlere girmiyo

 3. cenker dedi ki:

  yazılımı yükledim fakat dokunmatik ekranda yazılımsal bir sıkıntı yaşıyorum tekrar tekrar yüklememe rağmen sorun devam ediyor acaba yazılım konusunda yardımcı olabilirminiz teşekkürler. gm discovery 16gb

  • Halil Akgül dedi ki:

   dokunmatik ekranda nasıl bir yazılımsal sorun yaşıyorsunuz? dokunmatik sorunları genelde donanımsaldır, yazılımla bir ilgisi yoktur.

   • cenker dedi ki:

    ekranın alt kısmında dokunmatik çalışmıyor. video yollama imkanım olsa yolardım daha net anlaşılırdı :(

    • Halil Akgül dedi ki:

     dediğim gibi sorun donanımsaldır, ekranı değiştirmeniz gerekecek, yazılım böyle bir soruna yol açmaz.

     • cenker dedi ki:

      halil bey teşekkürler recoveryden girdiğimde test ederken dokunmatikte hiç bir sıkıntı yaşanmıyor aynı noktalara dokunduğumda dokunmatik çalışıyor telefonu açarken kablosuz ağ seçerken alt kısımda dokunmatik çalışıyor sonra çalışmıyor. telefonu götürdüğümde yazılımsal dediler ama yazılım atınca çalışma garantisi vermediler.

 4. erkan dedi ki:

  Benim şebeke gücüm düşük merkezi yerde Gül ceki6or fakât dağlık yerde çekmiyor diğer telefonum çektiği halde ne yapmaliyim

 5. engosen dedi ki:

  merhaba ben burdaki işlemleri yaptıktan sonra general mobile yazıyor ve yeniden başlıyor bu döngü sürekli devem ediyor ne yapabilirim

  • Halil Akgül dedi ki:

   yazılım yükleme işlemi başarıyla bitmesine rağmen sorun devam ediyorsa donanımsal bir arıza olabilir, güç tuşu bozuk olabilir, batarya bozuk olabilir veya anakart arızalı olabilir. emin olmak için bir kez daha yazılım güncellemesi deneybilirsiniz.

 6. cenker dedi ki:

  iyi akşamlar halil bey ben telefonumu (gm discovery 16gb) daha önce rootlamıştım.geçenlerde cihazda dosyalarımda bulunan bütün klasörleri sildim(bluetooth playstore….vs ) ve fabrika ayarlarına dön dediğimde cihaz tamamen kapandı burada yazılanlara göre direver yükledim yazılımı yükledim fakat tel açıldığında hiçbirşey ve görüntü yok 1 saniyeliğine çizgi çizgi bir ekran oluyor kapatma tuşuna bastığımda ise kapanmıyor yardımcı olurmusunuz.

  • Halil Akgül dedi ki:

   Merhaba, yazılım yüklemesine rağmen sorun yaşadağınıza göre hala eksik dosyalar var demektir. eğer donanımsal bir sorunu olmadığından eminseniz bir ekz daha yaızlım deneyebilirsiniz buna rağmen sorun devam ediyorsa MTK Tools ile çalışır bir cihazdan alınan full yedek ile flaşlanabilir belki.

 7. Uğur Sarı dedi ki:

  Merhabalar, General Mobile kendi sitesinden bu güncellemeleri kaldırmış. Bende bu verdiğiniz linklerden 16gb için güncellemeyi yüklemek istiyorum. Ancak güncellmeler güvenilir midir? İçerisinde cassus yazılım falan var mıdır. Süperantispaywave ile tarama yaptığımda dosya içerisinde 1 adet trojan buluyor. Konu hakkında yardımcı olur musunuz?

  • Halil Akgül dedi ki:

   Merhaba, güvenliği konusunda net bir şey söylemek çok zor, makalede belirttiğimiz gibi tanımadığımız bir arkadaş bunları derleyip paylaşmış.

   • Uğur Sarı dedi ki:

    Teşekkürler cevabınız için. Süperantispaywave haricinde Eset ve F-Scure virüs programları ile tarama yaptım dosya temiz çıktı. Ayrıca Ben bir şekilde 4gb lik modelin orjinal yazılımını elde ettim. orada da süperantispaywave ve McAfee bir adet trojan uyarısı verdi. Orjinal yazılımda da aynın uyarıyı aldığıma göre sitenizde paylaşılan yazılımın temiz olduğunu düşünüyorum. Daha farklı taram yöntemleri varsa bildiğiniz onlarlada deneme yapabilirim.

    • Halil Akgül dedi ki:

     maalesef yok. biz genel olarak deneyip sorun yaşamadığımız işlemleri siteye aktarıyoruz. bu yazılımda da şimdiye kadar olumsuz bir geri dönüş olmadı.

     • Uğur Sarı dedi ki:

      Bende yükledim kullanıyorum eskisinden farkı yok. Olumsuz bir sorunum olmadı. Eğer olursa buradan paylaşırım. Yardımlarınız için teşekkürler. Görüşmek üzere.

 8. mehmet bayır dedi ki:

  merhaba halil bey yazılımı yuklerken preloader kısmını işaretleyecekmiyiz?
  Farklı bir kaynakta işaretlemememiz gerektiği yazıyor.

 9. mustafa dedi ki:

  bilgisayara telefonu baglayıp bataryayı cıkarınca telefon u görmuyor

 10. taha dedi ki:

  Peki bunları yaptıktan sonra bilgisayar telefonumu görürmü

 11. taha dedi ki:

  Merhaba bu dediklerinizi telefona mı yoksa bilgisayara mı yapıcaz

 12. Büşra dedi ki:

  Merhaba şarj soketinde temassızlık vardı bir süredir öyle kullanıyorum telefonu ama dün uygulamalar hata verip kapanmaya başladı bende yeniden başlat dedim o zamandan beri telefon açılmıyor discovery ekranında kalıyor format atmaya çalıştım oda olmuyor nasıl düzeltebilirim?

 13. alican dedi ki:

  telefon suya düştü. açıldığında factory mode açılıyor. ses tuşları da çalışmadığı için seçeneklere tıklayamıyorum. yazılım yükleme sonrasında sorunlarım çözülür mü? auto test yaptıktan sonra birçok hata çıkıyor, telefonu kullanmama engel olmayacak hatalar gibi duruyor. telefoncuya gitmeden önce bu yöntemi uygulamam ne kadar doğru olur?

  • Halil Akgül dedi ki:

   MErhaba, cihaz sıvı temas aldığı için auto test çok sağlıklı çalışmayabilir. Ayrıca sıvı şuan sorun çıkarmasa bile ilerde çürüme/oksit yapıp başka sorunlara yol açabilir. Bir teknik servisin bakmasında fayda var.

 14. aslan dedi ki:

  elimde bir discovery 1 var rom yüklemem gerekiyor yalnız 16lık mı 4 lükmü bilmiyorum telefon yazıda kalmış nasıl anlarız?

 15. caner dedi ki:

  benimde böyle çıkıyor. https://hizliresim.com/r2my6P

 16. mehmet dedi ki:

  şef benim tel general mobile discovery kapalıyken şarj almıyor rom yüklemiştim ve de bildirim panelini indiremiyorum defalarca rom değiştirdim çagre olmadı ve bu driver dosyasını da yüklememe ragmen bilgisayar telefonu görmedi yardımcı olun

  • Halil Akgül dedi ki:

   Merhaba, ekran dokunmatiğinin sorunsuz çalıştığından emin misiniz. Bildirim paneli sorunu ekranla ilgili olabilir, şarj sorunu da şarj soketi ile ilgili olabilir. Çünkü şimdiye kadar bahsettiğiniz sorunlara denk gelmedik.

 17. Kemal dedi ki:

  Iyi gunler telefonumda mail order la yapılan işlemlerden sifre alamıyorum ne yaptıysam olmadı bankalardan izinler acık şebekeden de acık ama olmuyor telefonun ekranını yaptırdıktan sonra boyle oldu discovery 4GB kullanıyorum ve KitKat yüklü telefon almak istiyorum ama SMS şifresi gelmediğinden bısey yapamıyorum isin sacma tarafı uygulamalardan mesaj a girdiğim zaman hiçbir seçeneği seçemiyorum mobil ve internet bankacılıgından SMS geliyor ama lutfen yardımcı olun

  • Halil Akgül dedi ki:

   Merhaba, hattınız başka bir cihaz atktığınızda sms geliyorsa telefonu fabrika ayarlarına döndürün düzelmesi lazım. ekran değişimiyle ilgili bir şey olduğunu sanmıyoruz.

   • Kemal dedi ki:

    Baska telefonda da gelmedi abi sizce nasıl bir sıkıntı olabilir

    • Halil Akgül dedi ki:

     sorun telefonda değil o zaman, ya sim kartınızda(operatör) sorun var ya da bankayla ilgili bir sıkıntı vardır.

     • Kemal dedi ki:

      Abl son olarak birşey sormak istiyorum telefondan silinen uygulamalardan artan artık dosyaları nasıl silebilirim discovery de? Surekli e posta hizmetleri yetersiz bellek nedeniyle durduruldu diyor dosyalara bakıyorum MTK log diye birşey var icinde bir dunya dosya var

 18. alyna dedi ki:

  Telefon birden kapandı genarel mobil discoveyri air andıroid yazısı geliyo şarz işareti gösterip kapanıyo yazılımı cökmüş olabilir diye düşünüyorum acaba nasıl yapa bilirim

  • Halil Akgül dedi ki:

   Öncelikle bataryanın kontrol edilmesi lazım. Bataryadan emin olunduktan sonra yazılım denenbilir. Daha önce telefonun arkası açılmışsa veya tamir görmüşse batarya soketi yerinden çıkmış olabilir veya batarya bozulmuş olabilir.

 19. Asım dedi ki:

  Genaral mobil elit arama yaparken sürekli ıncalluı hatası veriyor nasıl düzeltebilirim acaba ?

  • Halil Akgül dedi ki:

   yüklediğiniz bir uygulama buna sebep oluyor olabilir, hangi uygulamanın olduğunu bilmiyorsanız telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz yararlı olacaktır.

 20. Fuat dedi ki:

  Benim telefon discover air mesela bir kişiyi arıyorum 5 6 saniye sonra arıyor acaba neden bı yardımcı abilirmisini neyden kaynaklanıyor

  • Halil Akgül dedi ki:

   ağırlaştığı için komutları geç algılıyor, telefon hafızasını boşaltın, gereksiz uygulamaları kaldırın. hatta mümkünse sadece önemli verilerinizi yedekleyip telefonu fabrika ayarlarına döndürün.

 21. İsa dedi ki:

  Benim telefonum 16gb son sürüm yüklendi fakat daha sonra format attim bazi özellikler eski sürümün özelliklerinin aldi ama bazıları da yeni sürümün özelliğinde yani şu an telefonun yarisi eski yarisi yeni sürümde bunun nedenin nedir ve nasıl çözülür bilginiz var mi ???

 22. Göktay dedi ki:

  Benimde gm discovery var dün gece güvenli moda girdi kendine cihaz sonra google den baktım factory mode ye girilmesi gerekti yazıyordu girdim yanlşlıkla clear eMMC Ye bastım sanırım sonra bekledim açılmadı bataryayı çıkarıp taktım sonra general mobile yazısı geliyor sonra hemen serice gidiğ geri geliyor sorunu nasıl düzeltirimn ?

 23. Volkan dedi ki:

  Teşekkürler halil abi

 24. Eren Aydın dedi ki:

  http://i.hizliresim.com/m33WlZ.png bu hatayı alıyorum

 25. mustafa dedi ki:

  cihaz kapalı hiç açılmıyor 16 mı 4 gb mi oldugunu nerden öğrenebiliriz.

 26. ahmet özturk dedi ki:

  hocam benim telefona virüs bulaşması sonucu suan tamirde bir aydr hiçbir yazılımı kabul etmıyor alalı 5 ay olmustu sıfır telefon dıscovery mını

 27. Caglar dedi ki:

  Hocam merhabalar malesef boyle bır hata alıyorum sorun nedır acaba

  http://hizliresim.com/DPk1Xm

 28. ABDULLAH dedi ki:

  S_FT_READBACK_FAİL(4009) HATASI VERDİ NEDENİ NEDİR?

 29. ibrahim can dedi ki:

  hocam benim telefon general mobile yazısıntakı kalıyo ben yazılımı denedim yazılım olmadı hala aynı

 30. Hasan dedi ki:

  Brom error: S_ft_readback_fail (4009)
  yüklemeye başlarken bu hatayı alıyorum. Yardımcı olur musun

 31. Reşat özdemir dedi ki:

  Hocam telefona kuracagimiz uygulamalar hangisi

 32. hüeyin dedi ki:

  hocam yazılımı atıktan sonra cihaz dokumatiğinde sorun cıktı bilginiz varmı bu konuda

  • Halil Akgül dedi ki:

   bu cihazda şimdiye kadar yazılımdan kaynaklı dokunmatik sorununa denk gelmedik, yazılımdan şüpheleniyorsanız farklı bir yazılım yükleyip deneybilirsiniz.

   • hüeyin dedi ki:

    yok yazılımdan demiyormda bazen böyle sıkıntılar oluyormuş bilginiz varı diye sordum

    • Halil Akgül dedi ki:

     dediğim gibi şimdiye kadar yazılımsal dokunmatik sorununa denk gelmedik ancak cihaz virüs almışsa donmalar yaşanır dokunmatik tepki vermez, bunu çözmenin yolu da yazılım yüklemektir.

     • hüeyin dedi ki:

      cihaz acıktı aslında kunlandık hic bi sıkıntısı yoktu yazılım attıkk bazı sıkıntılardan dolayı aldı yazılımı ama dokumatik kendi kndine basıyor şuanda

 33. zafer dedi ki:

  bu yazilimi telefona USB sen bilgisayar baglantisi olmadan yükleyebilir miyiz

 34. YASİN dedi ki:

  sevgili ceplik hersey tm oldu da menude kamera gozukmuyor neden olabılır ?

  • Halil Akgül dedi ki:

   arka kamera bozuksa veya yerine oturmamışsa kamera ikonu çıkmaz. kameranın sağlıklı şekilde anakarta bağlandığından eminseniz uygulama yöneticisinden uygumalayı bulup yeniden aktifleştirebilirsiniz. Eğer uygulama hiç gözükmüyorsa marketten farklı bir uygulama indirebilirsiniz.

 35. Mesut Demirel dedi ki:

  Teşekkür ederim halil akgül gerçekten başarılı bir çalışma olmuş o kadar aradı mve sonunda buldum.
  15 dkka da herşey halloldu. Yapamıyan arkadaşlar biraz daah dikkatli okuyup denesinler.:)

 36. Emre dedi ki:

  BU dosyaları nasıl kurucaz. driveri rardan çıkarıp çalıştırdım. Sonra hiçbirşey olmadı. ve telefona birşey kurmamız gerekiyormu

 37. Namık dedi ki:

  Selam,
  Bu yazılımı atma işlemi için video yada resim koyabilirmisiniz.
  Yükleme işlemi için exe dosylarını pc ye mi tele mi kuracazğız.Bunu tam olarak anlayamadım. Viedo bu konu için çok daha faydalı olacağına inanıyorum.

 38. hasan dedi ki:

  teşşekür ederim emeğinize sağlık

 39. hüseyin dedi ki:

  usta atım ama cıhaz general mobilede kaldı düzeltme şansımız varmı

 40. hüseyin dedi ki:

  hata 4032 alıyorum usta bi baksan

 41. ARİF dedi ki:

  USB soketi bozuk discovery için nasıl yazılım yükleyebiliriz. Deneyen var mı?

 42. can dedi ki:

  usta cihaz dowland flashn 0% da kalıyor ne yapmalıyım

 43. ibrahim dedi ki:

  kolay gelsin ustam cok guzel yapılmıs emege saygı yanlız yukleyıcı programda SP de ındırdıkten sonra sorun verıyor bır bakarsanız teskkurederım

 44. rıfat dedi ki:

  bütün bu işlemleri yaptım. en son çıkan yeşil ekranı da gördüm. ama telefonu açtığımda discovery yazan ekran takılı kalıyor ve gitmiyor. lütfen yardım edin

 45. ahmet dedi ki:

  sürücüler de hata veriyor aygıt çıkarılmış diyor

 46. Abdullah dedi ki:

  mrblar general mobil diskovery air telefon açıldığında ekrana sadece android yazısıyla açılıp kapanıyor acaba ne tür bir işlem yapalım

 47. Hakan dedi ki:

  Usta benim gm discovery 1 yere düştü kapandı açılmıyor ne yapmalıyım

  • Halil Akgül dedi ki:

   Darbe aldığı için donanımsal sorunlar meydana gelmiştir. Bataryayı ve ekranı kontrol edin. Arıza tespiti için bir teknik servise danışmanızı öneririm.

 48. oguzhan dedi ki:

  usta ben de 16gbliği yaptım telefon açılmıyor

  • Halil Akgül dedi ki:

   ne yaptınız? yazılım yüklemesine rağmen cihaz açılmıyorsa sorun yazılımsal değil donanımsaldır, ekranı, anakartı kontrol edin.

   • oguzhan dedi ki:

    ya ben dün yazılım attırdım 16gblik telefonumu , 4gb yaptı adam android sürümüde 4.2.1 oldu dedim boyle yapma yok bu daha iyi falan, teelfon açıldıda olmamış abi bana detaylı yrdımcı olurmusun

  • RecSpeed dedi ki:

   Hayır 16gb yüklediğin için değil Preloader’i işaretli bıraktığın için açılmıyordur. Bizzat kendim denedim 4GB lığı 16’ya 16’yı 4GB’a yüklemeye çalışırken hata veriyor. Sen yanlışlıkla preloader’in tikini işaretli bırakmışsın bu yüzden Telefon açılmıyor uğraşmaman lazım geçmiş olsun. Telefonu bir telefoncuya götür ve durumu anlat. JTAG işlemi ile cihazını kurtaracaklardır. Masraf yaklaşık olarak 50Tl

 49. enes dedi ki:

  merhaba abi bende general mobile discovery 16gb var virüs bulaştı bende sürekli uygulama yöneticisşnden sonladırıp durdum enson sonlandırdım ekran siyah beyaz oldu korktum kapatıp açıyım belki düzelir dedim . kapatıp açtım ekran tamamen gitti dokummatik çalışıyor ama görüntü yok ekranda kaydırma ekran kilidi vardı dokunduğun zaman falan titriyo bildirim falan geliyo biri aradığında calıyo dokunmatikten acıyom ama ekran yok nası düzelir bu

 50. ibrahim yarar dedi ki:

  Peki halil bey tesekkur ederim bir sorum daha olacak halil bey general mobile yazılımına başka bi markanın yazılımını atabilirmiyiz mesela casper asus gibi

 51. ibrahim yarar dedi ki:

  İyi günler halil bey bendede discovry 16gb lık modeli var bende de virüs girmiş herhalde IMEI Lee silinip geliyor gidiyor sizin bu yazılımı yukledim ayni sorun devam etti başka ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz

 52. Memo dedi ki:

  sürücüleri yyükledim ama büsürü dosya indirme exe si var rarın içinde hangilerini yuklucez

 53. halil dedi ki:

  elimde genaral mobile 16gb var interneteyken donmuş kalmiş suan actıgımda kendı kendıne ılerı gerı gıdıyor ama menuye gıremıyor

 54. Kubilay dedi ki:

  BROM ERROR: S_FT_ENABLE_DRAM_FAIL (4032) hatasını alıyorum lütfen yardımcı olun. :(

 55. caner dedi ki:

  dowland a basıp usb bağlıyorum fakat alttaki dolmuyor

 56. caner dedi ki:

  telefonu okumuyor

 57. SÜLEYMAN dedi ki:

  allah razı olsun açıldı telefon cok sagolun

 58. SÜLEYMAN dedi ki:

  4gb olanı yukledım ıslem tamamlandı ama yınede telefonum acılmıyor dıscovery yazısı kalıyor oylece yardım lutfen

  • Halil Akgül dedi ki:

   ilk açılış biraz uzun sürer, 10 dakikayı geçerse cihazda donanımsal bir sorun var demektir, cihazın vidalarını gevşetip tekrar açmayı deneyin. anakart sıkıştığında bazen cihaz donamalar yapar.

 59. Halil Akgül dedi ki:

  doğru cihaza yükleme yaptığınızdan emin olun, 4gb ve 16gb farklı modellerdir, ayrıca chech version iaşretini kaldırın.

 60. SÜLEYMAN dedi ki:

  BROM ERROR
  ENABLE DRAM FAİLED!!
  PELASE CHECK YOUR MATCHES TO YOUR TARGET WHİCH İS TO BE DOWNLOADED
  ŞEKLİNDE UYARI ALIYORUM YARDIM EDERMISINIZ

 61. Taner dedi ki:

  virüs vardı yazılım attım discovery yazısında kaldı ne yapabiliriz

 62. Cihan dedi ki:

  brom error s storage not match 3167 hatası veriyor yardım

  • Halil Akgül dedi ki:

   hata mesajında hata nedenini söylüyor zaten. depolama uyumlu değil diyor, cihazın 4gb mı 16gn mı olduğunuı bilmiyorsanız denemediğiniz yazılımı yükleyin.

 63. Cihan dedi ki:

  Hocam allah hepinizden razı olsun cok teşekkür ederim beni büyük bir dertten kurtardınız başarılarınız daim olsun .. :)

 64. EVRENCELL dedi ki:

  Allah razı olsun sizden çok faydalı bir makale

 65. MEHMET BEKÇİ dedi ki:

  Müthişsiniz gerçekten telefonla ilgili bir çözüm aradığım zaman ilk başvuru adresimsiniz..TEŞEKKÜRLER……

 66. atilla güneş dedi ki:

  slm bende 2 adet general mobile discovery var açılış yazısında kalıyor bu cihazlar 4 gb mi 16 gb mi bilmiyorum nasıl öğrenebilirim??

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Menüye girmeden ya da bilgisayar telefonları flash bellek olarak görmeden 4 mü 16 mı olduğunu anlamanız biraz zor. Deneyin, zaten biri mutlaka tutacağı için en kötü ihtimalle 1 kez fazla işlem yapmış olursunuz.

 67. Murat dedi ki:

  Sağol dostum, başarılı bir çalışma oldu, sorunsuz kurabildim.

  Sadece sürücüleri yüklerken, başarılı olduğundan emin olamadım. Hata veriyordu son pencerede. Usb kabloyu takınca bilgisayar telefonu algılıyordu ama basit uyarı sesi dışında herhangi bir bilgi yoktu. Win10 x64 kullanıyorum, belki ordan kaynaklanıyor.

  İlerleyince version hatası aldım, önerilen çözümü uyguladıktan sonra download butonuna basıp bekledim ve hiç birşey olmadı epey zaman. Meğer kabloyu çıkarıp yeniden başlatmak gerekiyordu, ve sonuca başarıyla ulaştım.

  Emeğiniz için teşekkürler.

 68. ergin dedi ki:

  bu program discovery air için kullanılabilirmi

  • Halil Akgül dedi ki:

   Yazılım yükleme programı pekala kullanılabilir ama yazılım dosyaları aynı değildir. Yüklemeye kalkarsanız cihaza ciddi hasar verebilirsiniz.

 69. serkan dedi ki:

  bu program xp ile calışmıyo olabilir mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir