General Mobile Discovery Elite Plus akıllı telefonunuzda da genel olarak ‘screenshot’ olarak adlandırılan ve anlık olarak telefon ekranındaki görüntünün kaydedilmesini sağlayan uygulamayı yapabilir, bu şekilde yakaladığınız görüntüleri daha sonra düzenleyebilir ya da paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz.

‘Screenshot uygulaması’ bilgisayarlarımızda ‘Print Screen‘ tuşuyla yaptığımız işlemin aynısının yapılmasına olanak tanır ve ekran görüntüsü alma, ekran görüntüsü kaydetme, ekran yakalama ile ekran fotoğrafı çekme gibi bir çok farklı şekilde ifadelendirilir. Güncel akıllı telefonların tamamında dahili olarak bulunan bu özellik, Samsung harici hemen her markada aynı şekilde kullanılabilir. Yapılacak basit bir tuş kombinasyonu ekranı yakalamanızı sağlayacaktır.

General Mobile Discovery Elite Plus akıllı telefonuzda ekran görüntüsü almak için klasik Android tuş kombinasyonu uygulamasını yapabilirsiniz. Yani ilgili ekrandayken ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklemek.

general-mobile-discovery-elite-plus-ekran-goruntusu-alma

General Mobile markası bu özelliğin kullanımı için tuş kombinasyonu haricinde de bazı opsiyonlar sunar ve bu opsiyonlar ürünün modelin veya arayüzüne bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bunlar bazen ekrana dokunma, bazen telefonu sallama şeklinde olur. Telefonunuzdaki ek özellikler bölümünü kontrol ederek, diğer yöntemlerin neler olduğunu görebilirsiniz.

İşlem sonrası ekranda göreceğiniz fotoğraf çekimizi benzer hareket, telefondan çıkan deklanşör sesi ve yukarıdaki bildirim çubuğundan alacağınız bildirim, uygulamanın doğru yapıldığı anlamına gelir. Doğru uygulamayla yakaladığınız görüntüleri telefonunuzun galerisinde bulabilirsiniz.

General Mobile Discovery Elite Plus akıllı telefonunuzda ekran videosu kaydı yapabilmeniz de mümkün olacaktır. Ancak bu işleme özel güncelleme yayınlanana kadar uygulama kullanmanız gerekecek. Play Store’a girip, ‘screen recorder’ şeklinde aratma yapın ve karşınıza çıkan uygulamaları deneyerek, size en uygun olanını bulun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir