General Mobile Discovery telefonunuzda o an ekranında bulunan görüntüyü kaydedip istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ekran fotoğrafı çekme ya da kaydetme, screenshot, ekran görüntüsü yakalama gibi çeşitli şekillerde adlandırılan bu özellikle kaybetmemek istediğiniz bir ekran görüntüsünü koruma imkanı bulursunuz.

Ekran görüntüsü alma özelliği akıllı telefonların bir çoğunda  mevcut ki Android 4 işletim sistemiyle çalışan General Mobile Discovery’de de basit bir tuş kombinasyonuyla bu özelliği kullanabilirsiniz. Yakaladığınız görüntüyü ister herhangi bir depolama alanına aktarabilir, isterseniz de direk telefonunuzdan paylaşabilirsiniz.

Ekran görüntüsü almak için görüntüyü yakalamak istediğiniz ekrandayken ses kısma tuşu ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre beklemeniz yeterli olacaktır. Yani görselde de aktarmaya çalıştığımız üzere yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ses kısma tuşu + açma kapama(kilit) tuşu şeklindedir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, açma-kapama(kilit) tuşuna birazcık daha önce basmanız. Güç tuşuna basıp, hemen ardından ses kısma tuşuna basmak ekran görüntüsü almanızı sağlayacaktır.

general mobile discovery ekran görüntüsü alma

Tuş kombinasyonunu doğru yaptığınız taktirde ekranda fotoğraf çekildiğine dair uyarıyı görür ve bir deklanşör sesi duyarsınız. Başarıyla kaydettiğiniz bu görüntüyü telefonunuzun görüntülerken ‘Screenshots‘ ya da ‘Ekran görüntüleri’, bilgisayar üzerinden görüntülemeye çalıştığınızda ise ‘Pictures’ dosyasının içindeki ‘screenshots’ bölümünde bulabilirsiniz.

2 thoughts on “General Mobile Discovery Ekran Görüntüsü Alma”
    1. Ya yazılım ya da yakınlık sensörü. Önce bir format deneyin sonuç alamazsınız teknik servisin bakması gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir