General Mobile Discovery Air yekpare bir kasa tasarımına sahip ve bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamıyor. Bu yüzden tüketici donma, takılma, yanıt/tepki alamama gibi sorunlarla karşılaştığında ilk olarak resetleme işlemi denenmelidir. Bu işlemle amaç telefonun yeniden kendine gelmesi ve kullanıcıya yeniden yanıt vermesidir.

Resetleme işlemini bilgisayarlarımızdan hatırlayabiliriz. Masaüstü bilgisayarlarımız da donduğunda, güç tuşunun hemen yanında yer alan küçük restart butonuna basarız ve bilgisayarın yeniden başlamasını sağlarız. Mantık tamamen aynı. Sadece akıllı telefonların bir çoğunda bu işlev için bir tuş bulunmaz.

General Mobile Discovery Air akıllı telefonunuzu resetlemek için de güç(kilit) tuşuna yaklaşık 10 saniye süreyle basılı tutmalısınız.

Uygulamayı doğru yaparsanız telefon yeniden başlayacak ve kullanıma hazır hâle gelecek. 10 saniye yeterli gelmezse süreyi biraz daha uzatabilirsiniz. İşlemi bir kaç kez tekrarlamanızda da herhangi bir sakınca yok.

general-mobile-discovery-air-reset-atmaEğer resetleme yapmanıza rağmen telefondan tepki alamıyorsanız, dokunmatik lensin bozulması gibi donanımsal bir arızadan şüphelenebilirsiniz. Teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir