General Mobile Discovery Air model akıllı telefonda da ekran görüntüsü alabilmeniz mümkün. Bunun için aşağıda anlatacağımız yöntemi doğru uygulamanız yeterli.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilerek, üzerinde düzenleme yapılmasına veya paylaşılmasına imkan tanır. Ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot gibi bir çok farklı adlandırılan özellik Discovery Air’da dahili olarak yer alır. Bu işlem için ayrıca uygulama marketinde bulunan çeşitli ücretsiz uygulamalar için ‘screenshot’ şeklinde aratma yapabilirsiniz.

General Mobile Discovery Air, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve ekran görüntüsü alma yöntemi aynı işletim sistemini kullanan modellerle benzerdir. Discovery Air modelinde ekran görüntüsü alabilmek için telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanmalısınız; görseldeki gibi ses kısma ve kilit tuşlarına aynı anda, birlikte basarak, kısa bir süre bekleyin.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Kilit Tuşu
general-mobile-discovery-air-ekran-goruntusu-alma

Yöntem doğru uygulandığında ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareket görülür ve bir deklanşör sesi duyulur. Ayrıca yukarıdaki bildirim ekranından bilgilendirme alınır.

Yakalanan görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

Ekran videosu çekebilmek için de Play Store’da ‘Screen Recorder‘ şeklinde arama yapmalı, size en uygun olan uygulamayı kullanmalısınız.

2 thoughts on “General Mobile Discovery Air Ekran Görüntüsü Alma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir