General Mobile Discovery 2 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar için en önemli konulardan biri de yazılım-sistem güncellemeleri! Çoğu zaman eksik-hata kapatan veya yeni ek özellikler sunan bu güncellemeler, her zaman beklenen etkiyi yaratamasa da genellikle olumlu sonuçlanır.

Yazılım güncelleme yöntemleri markalara göre değişkenlik gösterir. Bazı markalar bu işlem için yardımcı masaüstü programları sunarken, bir çok marka için ise bu mümkün olmuyor. Bu durumda sunucuya bağlanma seçeneği kullanılarak güncelleme yoluna gidiliyor. General Mobile da şu an için masaüstü program sunmayan markalardan biri. Bu yüzden Discovery 2 modelinde de sunucuya bağlanarak yazılım-sistem güncellemesi yapmalısınız.

General Mobile Discovery 2 modelinde yazılım güncellemesi yapabilmeniz için bilmeniz gerekenler şu şekilde:

Öncelikle şunu bilmek gerekir ki telefonunuz internete bağlı durumdaysa ve sistem güncellemeleriyle alakalı bir ayar değişikliği yapmadıysanız, ilk görseldeki gibi telefonunuz varolan güncellemelerin bilgisini verecektir. Bu durumdan bildirime tıklayıp, uyarıları takip ederek ilerlemek. yazılım güncellemesi yapmanızı sağlar.

Diğer bir nokta ise şarj düzeyi; en az %25 doluluk oranı gerekiyor.

Sistem güncellemeleri herhangi bir veri kaybına neden olmaz. Ancak yine de oluşabilecek aksiliklere karşı veri yedeği almakta fayda var.

Güncellemeleri kablosuz bir ağa bağlanıp yapmakta fayda var. Zira güncelleme paketleri yüksek veri ücretlendirmesine neden olabilir.

Ayrıca aşağıda anlatacağımız yöntem, olası Anroid 5 Lolipop güncellemesi için de geçerli olacak.

Discovery 2 modelinde yazılım-sistem güncellemesi yapabilmek için görsellerde aktarmaya çalıştığımız gibi Menü> Ayarlar> Telefon hakkında> Sistem güncellemeleri> Güncelleme denetle yörüngesini izlemelisiniz. Tabi bu esnada internete bağlı olmanız gerektiğini unutmayın.

Eğer güncelleme varsa telefon buna dair bilgilendirmede bulunur. Paketi indirmek için ‘İndir‘, paketi yüklemek için ise ‘Yükle’ butonuna dokunmalısınız.


Telefon sunuculara bağlanarak güncelleme paketini indirir ve daha sonra kurulum için kapanır. Bu esnada telefonun bataryasını çıkarmayın ve telefonu kapamaya çalışmayın!

Cihaz yeniden başladığında son ayarlamaları da yaparak, ana ekrana ulaşır. Güncelleme paketi doğru olarak uygulandığından yeni bir bilgilendirme de daha bulunur.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir