Akıllı telefonlar için en önemli konulardan biri de yazılım-sistem güncellemeleri! Çoğu zaman eksik-hata kapatan veya yeni ek özellikler sunan bu güncellemeler, her zaman beklenen etkiyi yaratamasa da genellikle olumlu sonuçlanır.

Yazılım güncelleme yöntemleri markalara göre değişkenlik gösterir. Bazı markalar bu işlem için yardımcı masaüstü programları sunarken, bir çok marka için ise bu mümkün olmuyor. Bu durumda sunucuya bağlanma seçeneği kullanılarak güncelleme yoluna gidiliyor. General Mobile da şu an için masaüstü program sunmayan markalardan biri. Bu yüzden Discovery 2+ modelinde de sunucuya bağlanarak yazılım-sistem güncellemesi yapmalısınız.

General Mobile Discovery 2+ modelinde yazılım güncellemesi yapabilmeniz için bilmeniz gerekenler şu şekilde:

Öncelikle şunu bilmek gerekir ki telefonunuz internete bağlı durumdaysa ve sistem güncellemeleriyle alakalı bir ayar değişikliği yapmadıysanız, ilk görseldeki gibi telefonunuz varolan güncellemelerin bilgisini verecektir. Bu durumdan bildirime tıklayıp, uyarıları takip ederek ilerlemek. yazılım güncellemesi yapmanızı sağlar.

Diğer bir nokta ise şarj düzeyi; en az %25 doluluk oranı gerekiyor.

Sistem güncellemeleri herhangi bir veri kaybına neden olmaz. Ancak yine de oluşabilecek aksiliklere karşı veri yedeği almakta fayda var.

Güncellemeleri kablosuz bir ağa bağlanıp yapmakta fayda var. Zira güncelleme paketleri yüksek veri ücretlendirmesine neden olabilir.

Ayrıca aşağıda anlatacağımız yöntem, olası Anroid 5 Lolipop güncellemesi için de geçerli olacak.

Discovery 2+ modelinde yazılım-sistem güncellemesi yapabilmek için görsellerde aktarmaya çalıştığımız gibi Menü> Ayarlar> Telefon hakkında> Sistem güncellemeleri> Güncelleme denetle yörüngesini izlemelisiniz. Tabi bu esnada internete bağlı olmanız gerektiğini unutmayın.

Eğer güncelleme varsa telefon buna dair bilgilendirmede bulunur. Paketi indirmek için ‘İndir‘, paketi yüklemek için ise ‘Yükle’ butonuna dokunmalısınız.

Telefon sunuculara bağlanarak güncelleme paketini indirir ve daha sonra kurulum için kapanır. Bu esnada telefonun bataryasını çıkarmayın ve telefonu kapamaya çalışmayın!

Cihaz yeniden başladığında son ayarlamaları da yaparak, ana ekrana ulaşır. Güncelleme paketi doğru olarak uygulandığından yeni bir bilgilendirme de daha bulunur.

20 thoughts on “General Mobile Discovery 2+ Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?”
 1. Merhaba bende GM discovery 2+ var telefonu alalı 15 ay oldu ve Android sürümü hala geldiği gibi(4,4,2) ve birbuçuk yıldır güncelleme gelmiyor bu konu ile ilgili ne yapabilirim teşekkürler

  1. Hayri merhaba. İlgili modeli spot olarak edinmişseniz, güncelleme gelmeyecektir. Ki o model o sürümün üzerine de çıkmıyor olabilir.

 2. Meraba,bende discovery iki plus vardı, telefoncu ya vermiştim şifre kırmak için sistemi discivery 2 yapmışlar simdi sistem güncellemesi yaptgmda güncel sistem diyor 2 plus olan telefonun şuan discivery 2 görünüyor! Ne yapmam gerek kendim güncelleme yapamıyorum çünkü sistem güncel diyor ama telefon 2 plus olmali

  1. Hayat merhaba. Zannediyoruz ki öyle bir imkan yok! Yani + olan telefon normale dönmez, çünkü + bir donanım farklılığını simgeliyor. Bu 2 farklı model pekala farklı aynı yazılımı kullanabilirler. Ancak güncel uyarısı alıyor olmanız da çok normal. Teknik servis muhtemelen en güncel yazılımı yüklemiştir.

 3. Arkadaşlar ya discovery 2 açılıp kapaniyo sürekli teleroncuya getirdim yazılım dedi sonra bana yazılım kabul etmiyo diyerek bord degistrdik dediler alakası varmidir acaba size zahmet yardımcı olsanız

  1. Borddan kasıtları şarj soketiyle ilgili bir şeyse olabilir. General Mobile telefonlarının şarj soketleri genelde randımansız çalışıyor. Bilgisayar görmemişse o şekilde bir işlem yapılmış olabilir.

 4. Rehber ve arama kaydı bölümü internet açık iken donuyor ve görüntülenemiyor.Daha önce aynı sorun için servise gönderdim yazılım yüklenip geri gönderdiler 4 ay sorun ulaşamadım şimdi aynı sorun var.Servise göndermeden kendim yazılımı nasıl yenilerim.Yardımcı olursanız sevinirim.

 5. Generalmobil discovery 2 pulus a ne zaman guncelleme gelecek acaba yavaslamaya basladi Alali 5 ay olmadi

   1. Dokunmatik sorunu için yetkili servisle görüşmelisiniz. Yazılım güncellemesinin ne zaman geleceğini de bilmiyoruz. Ayrıca gelmeyebilir de.

 6. Mrb,discovery 2 için güncelleme var indiriyor yükle diyorum çok seçenekli bir ekran çıkıyor hangi seçeneği secmeleiyim, bide sectigim seçenekte saatlerce guncelleniyor diyor ama bş olmiyor, şimdiden teşekürler

  1. merhaba, şuan elimizde cihaz olmdığı için hangi yolun izlenmesi konusunda bir şey eöyleyemiyoruz ancak seçenkerli buraya aktarırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

 7. yeni bir fabrika yazılımı mevcut diyor ama indire basıyorum biraz bekledikten sonra başarısız sonra tekrar deneyin diyor discovery 2+ neden indirmiyor bilginize ihtiyacım var teşekkür ederim

  1. cihaz yazılımı modifiye edilmemişse(root vs) büyük ihtmalle bağlantı hızı ile ilgilidir. wifi ile indirin. zaten wifi kullanıyorsanız başka bir wifi ağı deneyin. wifide sorun yok diyorsanız telefondaki boş hafızayı kontrol edin. eğer cihaz rootlanmış falansa zaten cihaz modifiye edildi gibi bir uyarı vermesi laızm.

    1. Discovery 2 Plus modeli için güncelleme henüz yayınlanmamış olabilir. Tabi kastınız sürüm yükseltilmesiyse. Çünkü hata kapatma ve ek özellik gibi bazı durumlar için marka bazen küçük boyutlu güncellemeler yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir