Güncel akıllı telefonların hepsinde açık uygulamaları, son uygulamaları kapatmak-sonlandırmak mümkün. Ancak işletim sistemlerine gelen güncellemeler hemen her seferinde bazı kullanımlara etki ederek, değişmesine sebep oluyor. Açık uygulamaları kapatma işlemi için de bu söz konusu!

Discovery 2, Android 4.4 işletim sistemi kullanan bir model ve önceki modelde olduğu gibi Ana Ekran(Home) butonuna basılı tutarak son uygulamalarınızı görmemiz mümkün değil. Sıfırdan Android KitKat ile gelen modellerde bu işlemi yapmak için farklı bir yol izlemek gerekir.

General Mobile Discovery 2 modelinde açık uygulamaları kapatmak için en alt sağ bölümde bulunan seçenekler butonna basılı tutun ve görsellerde aktarmaya çalıştığımız gibi ön izlemesini gördüğünüz uygulamayı yukarı doğru itin. Ya da hepsini birden sonlandırmak için uygulamaların altında bulunan ‘Tümünü temizle’ butonuna dokunun. Diğer bir seçenek ise yine seçenekler tuşuna basılı tutarak telefonu sallamak ki bunun için telefonun hareket özelliği aktif duruma getirmelisiniz.

Son uygumaları temizlemek her zaman telefonun rahatlamasını, daha kararlı çalışarak, sorunsuzca işlem yapmasını sağlar.

Aynı zamanda son uygulamaları temizlemek için uygulama marketindeki uygulamaları da araştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir