General Mobile Discovery 2 ile Discovery 2+ Arasındaki Farklar

General Mobile Discovery 2 ve General Mobile Discovery 2+… GM Discovery ile gelen popülariteyi devam ettiren 2 model. Peki ama aralarında ne gibi farklar var? Model numarasının sonuna gelen artı işareti ne ifade ediyor?

General Mobile Discovery 2 ve Discovery 2+ küçük detayların dışında tamamen aynı telefonlar. Yani kasası, boyutları, yazılımı ve bir çok donanımı aynı. Bunun yanında kutu içerikleri de aynı şekilde geliyor. Sadece Discovery 2+ kutusunda ekstra + işareti var.

İki telefon arasındaki fark küçük donanımlardan kaynaklı. Bu yüzden tercih yapılırken ihtiyaçları göz önünde bulundurmakta fayda var. Örneğin Discovery 2 çift hatlı, Discovery 2+ ise tek hatlı bir model! Yani Discovery’de ilk Discovery’de olduğu gibi 2 sim kart yuvası var ki bu yuvaların ikisi de Mikro Sim kart alıyor. Discovery 2+ ise tek hatlı ve diğer modelde sim kart yuvası olarak kullanılmış olan bölüm bu telefonda hafıza kartı yuvası olarak kullanılmış.

discovery2-ve-discovery2-plus

İki model arasındaki bir diğer fark ise hafıza ile ilgili. Discovery 2 modeli hafıza kartı almıyor ve dahili hafıza 16 GB. Discovery 2+ ise 16 Gb dahili hafızasının yanında 32’a kadar Micro SD hafıza kartı desteği sunuyor. 

Sonuç olarak Discovery 2 aynı telefonun çift hatlısı ve hafıza kartı desteği sunmayan modeli. Discovery 2+ ise tek hatlı ve hafıza kartı alabiliyor. Bunların haricinde kalan tüm özellikleri aynı. 

Her iki modele de aşağıdaki linklerden sitemizden ulaşıp, daha detaylı inceleme yapabilirsiniz.

General Mobile Discovery 2 

General Mobile Discovery 2+

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir