General Mobile Discovery 2 akıllı telefonunuzda da tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi o an ekranda bulunan görüntüyü galeriye kaydedebilirsiniz. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanarak aşağıda anlatacağımız yöntemi doğru uygulamalısınız.

Ekran görüntüsü alma özelliği o an cihaz ekranında bulunan görüntünün kaydedilerek galeriye eklenmesine ve daha sonra üzerinden düzenleme yapılabilmesine veya paylaşım gibi amaçlarla kullanılmasına olanak sağlar. Ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot vb. bir çok şekilde adlandırılan bu özellik hemen hemen tüm akıllı telefonlarda dahili olarak yer alır. Aynı zamanda uygulama marketlerinde de bu işlem için bir çok ücretsiz uygulama yer alır.

Discovery 2 modelinde ekran görüntüsü alabilmek için ilgili ekrandayken ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basmalısınız.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Kilit Tuşu
gm-discovery2-ekran-goruntusu-alma

İşlemi doğru gerçekleştirdiğinizde ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca yukarıdaki akıllı bildirim ekranından uyarısını da alırsınız.

Yakaladığınız görüntüleri telefonun galerisinde bulabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden görüntülemelerde ise Pictures> Screenshots yörüngesini izlemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir