General Mobile 5G Plus Geliyor!

Ülkemizde hatrı sayılır bir kitleye ulaşmış ve büyük üreticilerden sonra akla ilk gelen markalardan biri haline gelmiş General Mobile, yeni bir akıllı telefonla tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor: 5G Plus.

Google ile yaptığı iş birliği kapsamında ülkemizdeki ilk Android One ürününü piyasaya süren ve tüketicilerden olumlu tepkiler alarak, gayet iyi satış rakamlarına ulaşan General Mobile, yeni modelini 22 Şubat’ta, Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde(WMC) tanıtacak.

Üretici bu kapsamda reklam çalışmalarına da başladı. Sosyal medya hesapları üzerinden yürütülen kampanyayla, yapılan paylaşımlara istenilen geri dönüşlerin gelmesiyle, her gün telefona ait yeni bir özellik tüketicilere aktarılıyor. İlk kez dün başlayan kampanya dahilinde şu ana kadar 2 özellik paylaşılmış durumda. Bunlardan ilki 5.5 inç Full HD ekrana sahip olacağıyken, bugün paylaşılan özellik 4.5G yani LTE Advanced özelliğiydi. Yani GM 5G Plus 4.5G desteğiyle gelecek ve Cat 7 gibi gelişmiş bir şebeke teknolojisine sahip olacak.

general-mobile-5g-plus-tanitimiGeneral Mobile’ın bu ürün için de Google’la işbirliği yaptı ve tüketiciye yeni bir ‘Android One‘ ürünü sunacak. Sosyal medya hesaplarındaki #newandroidone etiketi bunun en büyük kanıtı.

General Mobile, son çıkardığı 4G(Android One) modelini tanıtımdan kısa bir süre sonra piyasaya sürmüştü ve bu tecrübenin olumlu geri dönüşleri olmuştu. GM 5G Plus modeli için de aynı strateji izlendiği taktirde, yeni modeli Mart ayında görebiliriz.

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “General Mobile 5G Plus Geliyor!

  1. Merhaba,
    Yeni aldığım general mobile 4g nin ahizesinden ses bazen sanki derinden geliyormuş gibi olup tekrar normale dönüyor. Gidip gelme gibi. Yani tam kesilmiyor, bir net geliyor ve birden bire derinden geliyor ve bu durmadan tekrar ediyor. Bazen de hiç bu sorun olmuyor. Şebekeden kaynaklandığını sanmıyorum. Neden olabilir acaba?

    1. Eyüp merhaba. Bahsettiğin arızanın şebeke, iç kulaklık gibi bir kaç sebebi olabilir. Sen şebekeden olduğunu düşünmüyorsun ama bence göz önünde bulundurmalısın. Zaten yazılımsal değilse diğer yüksek ihtimal de iç kulaklığın bozulmuş olması.

      Bizce önce verilerini yedekleyip, telefonu formatla. Temiz bir kurulum yapıp bir süre o şekilde dene. Arıza devam ederse önerimiz yetkili servisle irtibata geçmen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir