General Mobile 4G ve Asus ZenFone 5 Karşılaştırması

General Mobile 4G satışlarının başlamasıyla orta seviye iyice kızıştı. Piyasada muadil, aynı fiyat düzeyinde bir çok akıllı telefonun bulunması da kullanıcıların kafasını iyice karıştırmış durumda. Bu bağlamda en çok kıyaslanan telefonlarda General Mobile 4G ve Asus ZenFone 5 oldu! Bir çok takipçimizden bu yönde soru aldığımız için kısa bir karşılaştırma yaparak, görüşümüzü belirtmek istedik.

Soru şu; General Mobile 4G mi, Asus ZenFone 5 mi? Bizce sorunun cevabı General Mobile 4G!

Tabiiki bunun da bir çok nedeni var. Ancak en önemlisi GM 4G’nin güncel bir telefon olması! 64 bit, aşırı ısınma yapmayan işlemci, DDR3 Ram, sürekli güncellenecek işletim sistemi bizi cezbeden detaylar. Eğer yanılmıyorsak, tüm bu bileşenlerle General Mobile 4G kullanıcısına çok daha uzun süre hizmet edecektir. Yani bu tavsiyede bulunmamızın asıl sebebi kullanım ömrü!

Diğer bir önemli detay ise General Mobile 4G’nin yerli girişim olması! İncelememizde de belirtmiştik; telefon %100 yerli değil fakat girişim yerli. Bu yüzden ilk başlarda bulunamayan aksesuarlar kısa bir süre sonra yaygınlaşacak. Tedarikçiler kılıf, batarya, ekran gibi yedek parçaların peşine düşmüş durumdalar. Fakat Asus ZenFone 5 için ise tam tersi şekilde tedarikçiler ürün getirmekten vazgeçmiş durumda. Bu da demek oluyor ki yakın zamanda ZenFone 5 için aradığınız bir aksesuarı ya da yedek parçayı bulmanız imkansızlaşacak! Bu da bizim için ikinci önemli kriter.general-mobile-4g-mi-asus-zenfone-5-miAslına bakılırsa ZenFone 5 bir çok açıdan daha güzel bir akıllı telefon! İlk bakışta seçecek olsak kesinlikle ZenFone 5’i seçerdik. Tasarım olarak çok daha iyi. Android 5 Lollipop güncellemesini de aldı. Arkasında Asus gibi dünyanın en ciddi üreticilerinden birisi var. Multimedya konusunda kesinlikle GM 4G(daha güncel olmasına rağmen) ile yarışabilir. Fakat bunların hepsi diğer 2 ciddi kriterin yanında sönük kalıyor.

Tabi eğer çok sık telefon değiştiren bir kullanıcıysanız, Asus ZenFone 5 alabilirsiniz. Kısa zaman zarfından daha klas bir telefon kullanmış olursunuz.

İki ürün de tüm teknik özellikleriyle sitemizde bulunuyor. İncelemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Asus ZenFone 5

General Mobile 4G (Android One)

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir