Üreticiler akıllı telefonları için zaman zaman hata giderme ve yeni özellikler amacıyla yazılım güncellemesi yayınlar. Bu güncellemeler temel olarak 2 şekilde yapılır; üreticinin yardımcı masaüstü programını kullanmak ve OTA güncellemesi. Ancak her markanın yardımcı masaüstü programı olmadığından, OTA işlemi yani sunucuya internet üzerinden bağlanma yöntemi her akıllı telefonda standart olarak yer alır.

General Mobile 4G Dual (Android One) modeli de üreticisinin masaüstü programı olmadığından internet bağlantısı ile güncellenebilir. Anlatacağımız bu standart yöntem hem hata giderme amacıyla yayınlanan hem de olsa Android v6.0 Marsmallow gibi işletim sistemi versiyonunu etkileyecek güncellemeler için geçerlidir!

Yazılım güncellemesi yaptığınızda telefonunuzdaki veriler silinmez. Ancak oluşabilecek aksiliklere karşı veri yedeği almakta fayda var. Bunun yanında akıllı telefon şarj düzeyinin de en az %50 olmasına dikkat etmek gerekir. Güncelleme paketleri çoğu zaman aşırı veri tüketimine yol açabilir. Bu yüzden işlemden önce kablosuz bir ağa Wi-Fi üzerinden bağlanmanızı tavsiye ediyoruz.

General Mobile 4GDual (Android One) modelinde yazılım güncellemesini yapabilmek için Menü> Ayarlar> Telefon hakkında> Sistem güncellemeleri yörüngesini izlemelisiniz.

İşlem için aynı zamanda telefonunuza entegre gelen GM Asistan uygulamasının Self Servis bölümünü de kullanabilirsiniz. İlgili bölümde ‘Yazılım güncellemesi‘ seçeneğini göreceksiniz.

Güncelleme bulunduğunda indirmeye, paket indirilmesi bittikten sonra da güncellemenin kurulmasına onay verin. Güncellemeyi kurduktan sonra telefonunuz anormal çalışırsa yeniden başlatmayı deneyin. Yeniden başlamasına rağmen anormallik devam ediyorsa, lütfen verilerinizi yedekleyerek telefonu formatlayın! Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

General Mobile 4G Modeline Nasıl Format Atılır?

One thought on “General Mobile 4G Dual Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?”
  1. abi benim telefon general mobile 4g dual şifremi unuttum ve telefonu sıfırladım telefonu açtığımda hotmail hesabı istiyor bende şifreyi unutmuşum nasıl açabilirim yardımcı olsanız çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir