General Mobile 4G Dual(Android One) akıllı telefonunuz üzerinden internet paylaşımı yapabilir yani telefonunuzu modem olarak kullanabilirsiniz. Bunun için benzer işletim sistemi kullanan modellerde olduğu gibi 3 farklı yol var.

General Mobile 4G Dual modelinde internet paylaşımı yapabilmek için Menü> Ayarlar> Kablosuz ve ağlar> Diğer> Tethering ve taşnblr hotspot yörüngesini izlemelisiniz. İlgili yörüngeyi izlediğinizde internet paylaşımı seçeneklerini göreceksiniz. Karşınıza 3 farklı internet paylaşım seçeneğiyle birlikte ‘Kablosuz hotspot kurulumu yap’ opsiyonu çıkacak. Peki bu seçenekleri ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

USB Bağlantısı
Bu seçenek veri(data) kablosuyla internetinizi bilgisayarla paylaşmanızı sağlar. Ürünü kablosuyla bilgisayara bağlayın ve seçeneği aktifleştirin. Bilgisayar ve telefon ayarları otomatik olarak yapacak ve internetiniz bilgisayarla paylaşılacak.

Taşınabilir Kablosuz hotspot
Kullanılabilecek ikinci seçenek telefonunuzu kablosuz modeme dönüştürür. Bu şekilde mobil cihaz ve bilgisayarlar Wi-Fi üzerinden cihazınıza bağlanarak internetinizi kullanabilir. İsterseniz bu seçeneğin hemen altından bulunan ‘Kablosuz hotspot kurulumu yap’ kısmından telefonunuza yeni bir isim ve şifre belirleyebilirsiniz. Bu şekilde karşı tarafın cihazınıza bağlanması çok daha kolay olur.

Bluetooth internet paylşm
Son seçenek adı üzerinde, internetinizi Bluetooth üzerinden paylaşmanızı sağlar. Özellik aktifleştirildiğinde karşı tarafın telefonunuza Bluetooth üzerinden bağlanması gerekir. Bluetoot eşleşmesini yapıp, seçeneğe tekrar dokunduğunuzda ‘internet paylaşımı’ bölümünü göreceksiniz. İlgili seçeneğe dokunduğunuzda telefonunuz modeme dönüşür.

One thought on “General Mobile 4G Dual Nasıl Modem Olarak Kullanılır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir