General Mobile 4G Dual (Android One) akıllı telefonlarında da ekrandaki görüntüyü kaydedip, galeriye eklemek mümkündür. Ekran görüntüsü alma, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılan bu özellik, General Mobile 4G Dual modelinde dahili olarak bulunur ve bu yüzden Google Play Store’dan herhangi bir uygulama edinmenize gerek kalmaz.

General Mobile 4G Dual tıpkı tek hatlı versiyonu olan General Mobile 4G gibi yalın Android işletim sistemiyle(v5.1.1 Lollipop) çalışır ve  bu modelde ekran görüntüsü alma yöntemi tek hatlı versiyonu ile diğer bir çok Android telefonla aynıdır. Basit bir tuş kombinasyonu uygulamak yeterli olacak.

Görüntüsünü kaydetmek istediğiniz ekrandayken, görselde anlatmaya çalıştığımız gibi ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre bekleyin.

Ekranda fotoğraf çekimini andıran bir hareketlenme görüp, deklanşör sesi duyarsınız, yöntemi doğru uyguladınız demektir. Ayrıca işlem sonunda yukarıdaki akıllı bildirim çubuğundan da işleme dair bilgilendirme yapılır.

general-mobile-4g-dual-ekran-goruntusu-alma

İşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda görebilirsiniz.

Yakaladığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilir, görüntüyü düzenleme ya da paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir