General Mobile 4G Dual DNS Değiştirme

General Mobile 4G Dual (Android One) akıllı telefonunuzda DNS değişikliği yaparak, erişimi engellenmiş sitelere ulaşma ya da belirli DNS adresleriyle internet hızınıza katkıda bulunma imkanınız var.

General Mobil 4G Dual, tek hatlı versiyonu gibiAndroid 5.1 işletim sistemi kullanan bir model ve DNS değişikliği yöntemi benzer işletim sistemi kullanan modellerle hemen hemen aynı. Diğer General Mobile modellerinde olduğu gibi 2 farklı yolla DNS değişikliği yapılabilir.

DNS değişikliği için kullanılabilecek ilk yol Play Store üzerinden VPN şeklinde aratma yapıp, uygulama indirmek şeklinde. Bu yöntemle hattınız üzerinden aldığınız internet için telefonda DNS değişikliği yapabilirsiniz.

Diğer yol ise kullanıcıların daha çok tercih ettiği kablosuz ağ bağlantısı üzerinden DNS değişikliği. Tabi bunun için öncelikle kablosuz bir ağa bağlanılmalı. GM 4G için bu aşamada önemli bir noktaya değinmek gerekiyor; telefon orjinal haliyle, kablosuz ağ üzerinden DNS değişikliğine imkan vermiyor. Bunun için ya telefon Root’lanmalı ya da Play Store üzerinden ‘DNS Değiştirici’ uygulamalar edinilmeli. Root işlemi telefonu garanti kapsamı dışında bırakacağından, uygulama edinmek en mantıklısı. Zaten markette yer alan uygulamalarla işlem oldukça basit bir şekilde uygulanabiliyor.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.